Sergej Roco

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Sergej Roco

Příspěvekod frenkus » ned 23 led, 2022 12:33 pm

Mám doma tři sergeje roco už s novější DPS na plux 22. Všechny mi při jízdě na výhybkých(Piko a-gleis), ztrácí napětí. Při vyšší rychlosti cukne a výhybku přejede, při pomalé jízdě se na výhybce zastaví.Pojezdy, i koleje mám kompletně vyčištěné. Čmelák,bardotka,brejlovec i mtb jezdí přes výhybky bez problémů. Věděl by někdo jak,by se to dalo odstranit, setkal jste se někdo s tímto problémem? Díky
frenkus
 
Příspěvky: 56
Registrován: čtv 09 úno, 2017 6:13 pm

Re: Sergej Roco

Příspěvekod Vysočina » ned 23 led, 2022 1:17 pm

A co takhle přendat "gumové" dvojkolí ??
(.) P R U D Í Č
Vysočina
 
Příspěvky: 138
Registrován: ned 29 lis, 2009 1:09 pm
Bydliště: 758029 HCV

Re: Sergej Roco

Příspěvekod frenkus » ned 23 led, 2022 1:31 pm

Také vyzkoušeno, žádná změna
frenkus
 
Příspěvky: 56
Registrován: čtv 09 úno, 2017 6:13 pm

Re: Sergej Roco

Příspěvekod JaroHo » ned 23 led, 2022 2:05 pm

Mě to dělá hlavně beztlumičový skoro nejetý. Rozebíral jsem podvozky abych případně vyčistil cosi, napružil plechy ale zlepšení se nekoná. a myslím že i novější kus taky nemá ideální jízdní vlastnosti.- Bandáže jsem neřešil, pravda.
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Sergej Roco

Příspěvekod Petr B. » ned 23 led, 2022 2:41 pm

Dobrý den,
z těch novějších Sergejů mám toho se žlutým pruhem přes celý rám, co byl v tom digitálním setu v roce 2021. Jedna věc je kvalita toho žlutého pruhu, která je tristní. Má v různých částech odlišný odstín a na čele na sebe nenavazuje, jako kdyby to byla jen nějaká páska. Bylo mě vysvětleno, že je to set, tak nemohu očekávat 100% kvalitu.
Pokud jde o jízdní vlastnosti, tak mně tam třeba Roco zapomnělo nainstalovat jedno ozubené kolečko, takže je jedno bandážované dvojkolí nehnané. Zjistil jsem to, až když jsem za lokomotivu dal čistící vůz Roco a ona s ním ani nehnula...
Jízdní vlastnosti na výhybkách ale ok. Mám Roco line s podložím.
Petr B.
Přílohy
Sergej Roco 22 plux.GIF
Petr B.
 
Příspěvky: 90
Registrován: úte 22 pro, 2020 8:21 am

Re: Sergej Roco

Příspěvekod alik » ned 23 led, 2022 4:22 pm

Problém je jednoznačně způsobený bandážemi. Ikdyž je to na první pohled neuvěřitelné, aby loko o 6 sbíraných nápravách mělo problém s napajením, bandážované (a tím izolované) nápravy přebírají většinu trakce a jsou vyšší, ostatní dvojkolí jsou nadlehčována a špatně sbírají. Určité typy výhybek (např. FLM) jsou na to náchylnější a dokonce díky bandážím mohou loko i vykolejovat. Současné modely mají nižší okolky a trpí tímto neduhem více, než Sergeje první řady. Vyzkoušeno na 3 různých loko a vždy výměna dvojkolí na bezbandážové pomohla. Bohužel jsou to zbytečné peníze navíc, štve mne, že Roco na těch bandážích pořád trvá a všude je cpe, přitom obzvlástě u Sergeje jsou naprosto zbytečné. Dalším problémem s tím spojeným jsou nové "eko"bandáže (bez ftalátů), které sice zachrání planetu, ale mají zlomek životnosti těch starých a více špiní koleje. U lokomotiv, kde to je možné, bandážová dvojkolí hned měním, kde to ale nejde, resp. nejsou dostupné (např. páry) mám vyzkoušeno, že 10 let stará loko s vyšším nájezdem má bandáže původní a stejný typ 2 roky stará málo jetá již všechny 2x vyměněné.
alik
 
Příspěvky: 77
Registrován: pon 27 srp, 2012 5:02 pm

Re: Sergej Roco

Příspěvekod look23 » ned 23 led, 2022 5:05 pm

Souhlas
Jak může věc, která se vyrábí zbytečně zachránit planetu?! Tak to nechápu a u Roco asi také ne.
Sám vždy bandážované nápravy vyměňuji za bezbandážé.
Roco by mělo změnit politiku a dávat na model nápravy bez bandáží a nápravy s bandážema dodávat jako ND.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Sergej Roco

Příspěvekod frenkus » ned 23 led, 2022 6:34 pm

Tak jsem vyzkoušel ještě vyházet uplně dvojkolí s bandážemi a vyměnit je za ty bez bandáží a lokomotiva jezdí jak má. Je to tedy opravdu tak,že dvojkolí s bandážemi, nadzvedne celý podvozek a ten pak ztratí na některých výhybkách kontakt. Takže problém vyřešen, díky všem za pomoc.
frenkus
 
Příspěvky: 56
Registrován: čtv 09 úno, 2017 6:13 pm


Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron