Novinky H0 2021

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod mvck » pát 03 pro, 2021 3:56 pm

Trochu odbočím... Vemu to od konce řetězce... On si z té prodejní ceny něco veme stát jako DPH a něco i prodejce (taky musí z něčeho žít). Na tuhle kalkulaci zdejší diskutéři rádi zapomínají. Někdy tato srážka (marže a DPH) může být i 50% (někdy víc, někdy míň) prodejní ceny. Mluvím teď všeobecně. Například : 2.300,- prodejní ceny je cca 19stovek cena bez DPH, a kolik je marže prodejce modelů nevím. A i z té ceny, za kterou to jde od MTB si něco sebere stát.... daně z platu zaměstnanců, daně za energie apod... To samé i prodejce. Musí zaplatit nájem, energie, zaměstnance atd. a krom jiného také chce mít nějaký zisk.
Tím jsem chtěl hlavně říci, že ti, co argumentují, že si to za zlomkovou cenu doma udělají sami, tak nekalkulují s tím, co jsem psal výše.

Ale jasně, to nikdo nezpochybňuje, že plná kupní cena nejde do kapsy MTB. Ale to, co popisujete, se týká každého modelu. Copak od jiných výrobců neinkasuje stát DPH? A prodejce nemá marži v desítkách %? Atd. atd. Tedy pozice výrobců je v tomto stejná. A já, jako koncový odběratel, si tedy radši koupím vůz Roco, Piko, ACME s přípravou na osvětlení a v nesrovnatelně lepší kvalitě za 1400-1600 Kč než rádobymodel od MTB za 2400. Nebo tedy za stejnou cenu seženu už osvětlený Btax od Roca...
mvck
 
Příspěvky: 77
Registrován: sob 02 zář, 2017 7:21 pm

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod jipol57 » pát 03 pro, 2021 4:23 pm

mvck píše:A já, jako koncový odběratel, si tedy radši koupím vůz Roco, Piko, ACME s přípravou na osvětlení a v nesrovnatelně lepší kvalitě za 1400-1600 Kč než rádobymodel od MTB za 2400. Nebo tedy za stejnou cenu seženu už osvětlený Btax od Roca...

Je to každého volba. Ale když si dám za cíl, Bix od ROCA, tak můžu čekat a čekat a če.... Je na to přísloví o vrabci v hrsti a holubovi na střeše. Mně osobně by se čekání nevyplatilo a sám si ho nevyrobím. Je pravda, že takhle toho může MTB zneužívat.

Ještě k té ceně. Je inflace, to nikdo nemůže popřít. A stává se běžnou věcí, aby se výrobek nezdražoval, tak se mu ubere množství. To se stává u potravin, ale tady mně to připadá stejné.
jipol57
 
Příspěvky: 1186
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod Svratka » pát 03 pro, 2021 4:28 pm

...u lokomotiv MTB bývaly přiloženy řadové tabulky, uvnitř býval reproduktor...
Svratka
 
Příspěvky: 268
Registrován: úte 08 dub, 2014 7:38 am

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod jipol57 » pát 03 pro, 2021 4:36 pm

Svratka: To je taky příklad toho, jak ubývá výrobku, aby se zachovala cena.
jipol57
 
Příspěvky: 1186
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod Adam_B » pát 03 pro, 2021 7:16 pm

Udělal jsem pár fotek. MTB ČSD Bix

https://iadamb.rajce.idnes.cz/MTB_CSD_Bix/

K debatám o ceně. Pan Dalecký mi psal dotaz, jakmile došlo na moji předobjednávku. Zda vozy chci nebo ne. S informací o chybějícím osvětlení. Omlouval se, že sám to netušil, dokud je neměl na skladě. Považuji za fér jednání. Kusy, které jsem obdržel považuji za povedené, vzhledem k tomu, jaké nedostatky MTB v nástřiku/potisku má. Z metru je stejně neuvidím. :lol:
Jinak netuším, proč to rozebíráte v novinkovém vlákně. Ceny a náklady jdou nahoru absolutně všude a tím je dražší i náš čas. A je na každém z nás, zda chce investovat čas stavbou svého ideálního modelu nebo koupí zvolí jednodušší cestu v podobě MTB, ikdyž stojí jako Brawa :lol: , a využije svůj čas jinak.

Adam
Adam_B
 
Příspěvky: 183
Registrován: pon 16 pro, 2013 9:29 am
Bydliště: Praha

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod jipol57 » pát 03 pro, 2021 9:02 pm

Mně se teda podle detailních obrázků zdá velice povedený. Kromě jednoho nedotlačeného (zamáčknutého) okna, bych řekl perfektní. Ale tady je proti MTB všeobecná averze, i kdyby vyráběli zlaté prase. Ale je to otázka mít, či nemít. A když chci, tak ani na peníze nehledím.
jipol57
 
Příspěvky: 1186
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod JaroHo » sob 04 pro, 2021 1:28 am

Nedá mi to nenapsal! Když si vzpomenu, za jaké nesmysly se prodávali na Aukru a po bazarech brejlovci a lidí je brali protože je chtěli mít, tak tohle je úplně v pohodě. Kolik těch vozů budete potřebovat? Já tak nanejvýš dva, tři. Takže díky za fotky. Vypadaj skvěle :wink:
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod alik » sob 04 pro, 2021 6:52 am

Mohl by prosím někdo místo zbytečné diskuze o ceně napsat, kde se to osvětlení dá sehnat (zda vůbec) a za kolik? Protože, pokud to není zrovna do vitríny, ale na kolejiště, tak v dnešní době neosvětlený přípojný vůz k osvětleném motorovému vozu je nesmysl a jednoduše si ho nekoupím, i kdyby stál tisícovku, patlat se 2 dny s pájením diod nehodlám. Děkuji
alik
 
Příspěvky: 77
Registrován: pon 27 srp, 2012 5:02 pm

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod look23 » sob 04 pro, 2021 7:42 am

Desku prodává pojezdy.eu odkaz (aktuálně neznámá dostupnost) a nebo pak na modelbazaru pan Milan Grof odkaz.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod alik » sob 04 pro, 2021 7:59 am

Děkuji,
takže jestli tomu dobře rozumím, v ceně dekodéru se dá koupit celá sada osvětlení s lepšími vlastnostmi, než měla originální, takže vlastně absence originál osvětlení není vůbec žádný problém pro majitele digitálního kolejiště.
alik
 
Příspěvky: 77
Registrován: pon 27 srp, 2012 5:02 pm

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod Sandy » sob 04 pro, 2021 8:27 am

alik píše:Děkuji,
takže jestli tomu dobře rozumím, v ceně dekodéru se dá koupit celá sada osvětlení s lepšími vlastnostmi, než měla originální, takže vlastně absence originál osvětlení není vůbec žádný problém pro majitele digitálního kolejiště.

No, pokud ti nevadí, že auto, které stálo vloni 400 tisíc, si letos koupíš v horším provedení za 500, tak je to v pořádku.
Jinak, s přihlédnutím k hospodářským výsledkům MTB (alespoň za rok 2019), je i ta nejbrutálnější kritika, která zazněla na tomto foru jen lehounce zdviženým ukazováčkem.
Je mi z nás lehce "šoufl", co všechno si necháme líbit....
A dotyčný si myslí něco o "pr...li".
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod vvitty » sob 04 pro, 2021 7:25 pm

Sandy: paradoxně auto které jsi vloni koupil jako nové za 400k dnes bez problémů prodáš jako ojeté za 500k...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod Sandy » ned 05 pro, 2021 4:21 pm

vvitty píše:Sandy: paradoxně auto které jsi vloni koupil jako nové za 400k dnes bez problémů prodáš jako ojeté za 500k...


Jako prodávající jsem,samozřejmě, nadšen. Ale nevím kolik kupujících zrealizuje takový "trade" s úsměvem na rtech.... :roll:
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod vvitty » ned 05 pro, 2021 6:34 pm

Sandy píše:
vvitty píše:Sandy: paradoxně auto které jsi vloni koupil jako nové za 400k dnes bez problémů prodáš jako ojeté za 500k...


Jako prodávající jsem,samozřejmě, nadšen. Ale nevím kolik kupujících zrealizuje takový "trade" s úsměvem na rtech.... :roll:


Bude hur. Tohle je jen zacatek.


Sandy píše:Jinak, s přihlédnutím k hospodářským výsledkům MTB (alespoň za rok 2019), je i ta nejbrutálnější kritika, která zazněla na tomto foru jen lehounce zdviženým ukazováčkem.
Je mi z nás lehce "šoufl", co všechno si necháme líbit...


S prihlednutim k hospodarskym vysledkum je s podivem ze se tu uz davno neobjevila konkurecne. Vstupni naklady do tohodle byznysu nejsou zas tak vysoke a soude podle kritiky je tu spousta volneho mista pro kvalitni a levne modely.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod FilipP » ned 05 pro, 2021 6:53 pm

Tak som si pozrel fotky a podla mna nastrek aj potlac vyzera super. Vidno, ze ked sa chce, tak to ide. Skoda, ze natery tejto kvality nie su aj na sucasnych lokomotivach. Mne osobne to pride ako zahada, vsak masina stoji 2 az 3 krat tolko a to v akom nasterku idu niektore do predaja je na zaplakanie. Keby si na tomto dali viacej zalezat, tak podla mna valcuju nas trh. Plus je, ze robia masiny a natery, ktore ine firmy nerobia a to, ze maju tvarove nepresnosti ci menej detailov je zohladnene v cene. Za mna je najvacsie minus ta kolisava kvalita nateru.

No, ale ine som chcel. :-) Nema niekto informacie z vyroby, ze ci a kedy sa chysta T466.0? Hovori sa o nej uz nejaku dobu a stale nic. Dakujem.
FilipP
 
Příspěvky: 123
Registrován: pon 12 říj, 2020 9:47 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Mcx a 18 návštevníků