Novinky H0 2021

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod Vojtěch Vorel » úte 12 led, 2021 9:58 am

Roco aktualizovalo stránky - přidalo novinky. Těšit se můžeme na červenou bertu a brejláka, jeřáb ČSD, 555.1 a pobavil bastard. Nové verze 810 a 770 bez zmínky.
Vojtěch Vorel
 
Příspěvky: 367
Registrován: úte 16 úno, 2016 5:12 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod Eury » úte 12 led, 2021 10:07 am

Tak uz su vonku aj novinky Roco,
takze suboj bastardov bude mat noveho ucastnika:
https://www.roco.cc/en/product/248157-c ... ducts.html

Okrem toho:
Vectrony ZSSK (corona), Regiojet a Metrans.
https://www.roco.cc/en/product/244549-r ... ducts.html
https://www.roco.cc/en/product/242494-z ... ducts.html
https://www.roco.cc/en/product/247108-m ... ducts.html
Dalsi CD Railjet
EDK750
Suprava vozov Regiojet
CSD 555, bardotka i okuliarnik...
Suprava vozov Regiojet aj Vindabona/Hungaria...
Dalsie sety CSD...

No je tam toho celkom hodne aby si clovek vybral :)
Eury
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 17 led, 2013 9:22 pm

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod Vojtěch Vorel » úte 12 led, 2021 10:09 am

Lidi, co dělají ČSD, budou mít asi celkem žně (minimálně v měřítku Roco), ale osobně mě zklamalo, že jediný model ČD je (opět) railjet...
Vojtěch Vorel
 
Příspěvky: 367
Registrován: úte 16 úno, 2016 5:12 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod mastanec » úte 12 led, 2021 10:24 am

@EURY @VojtechVorel
ty brdo no fakt, ze jo a kolik verzi!
ČSD EP 3-4, H0, Digi, blog: http://goo.gl/KMybUF
mastanec
 
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 27 pro, 2012 7:54 am

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod julius.chabada » úte 12 led, 2021 10:48 am

Najviac ma mrzí z Roco noviniek tá korona-debilita 383.110. Urobili rovnakú chybu ako kedysi s reklamným náterom RegioJetu. Nechápem, prečo uprednostnili reklamný náter pred oficiálnym. Ale bastard je potešujúci, takže keď bude podvozok, môžu naň robiť aj iné kasne, keď to ACME dovrzalo s okienkami.
julius.chabada
 
Příspěvky: 116
Registrován: stř 06 pro, 2017 10:05 am

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod Eury » úte 12 led, 2021 11:04 am

S coronou vysli asi preto, ze v klasickom natere uz je dost dlho na trhu Piko vectron a kto nechcel Piko vectron, ma uz dost pravdepodobne prestriekaneho Roco vectrona (par modelarov robilo prerabky pred neikolkymi rokmi)... a SK trh nie je taky velky ako CZ, co vidno aj na pocte noviniek...
Mne sa inak tento design zda celkom zaujimavy ale privital by som kludne aj klasicku verziu.
Eury
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 17 led, 2013 9:22 pm

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod julius.chabada » úte 12 led, 2021 11:18 am

Eury píše:S coronou vysli asi preto, ze v klasickom natere uz je dost dlho na trhu Piko vectron a kto nechcel Piko vectron, ma uz dost pravdepodobne prestriekaneho Roco vectrona (par modelarov robilo prerabky pred neikolkymi rokmi)... a SK trh nie je taky velky ako CZ, co vidno aj na pocte noviniek...
Mne sa inak tento design zda celkom zaujimavy ale privital by som kludne aj klasicku verziu.

Kvalitou sa PIKO nemôže porovnávať s ROCO, ale kto chcel, kúpil. Niektorí, ako ja čakali, či to neurobí ROCO. A práve preto, že SK trh nie je veľký, mali radšej uprednostniť oficiálnu verziu, denne teraz jazdí s Hungariou, takže má potenciál aj v CZ a HU.
julius.chabada
 
Příspěvky: 116
Registrován: stř 06 pro, 2017 10:05 am

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod greenery » úte 12 led, 2021 11:40 am

greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod look23 » úte 12 led, 2021 12:38 pm

Já jen doufám, že tam Zamračená obj. č. 70920/1 - T478 1xxx nebude stejně bílá jako předchozí model obj. č. 72942/3 - T478 2055.
Jinak je to opravdu jim poslat na návštěvu MUDr. Cholouška.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod fousek » úte 12 led, 2021 5:30 pm

Mě připadá, že Chocholouška si zaslouží rozhodnutí vyvíjet Bastarda. :-)
Bardotka a Brejlovec jsou ve stejném nátěru ze stejné epochy, to také není úplně prozíravé...

Stejně jako se PIKO chytlo šance se Stadlerem, tak jsem čekal nějaký update řady 628.4 na 628.2. Obzvláště teď, když u nás tato řada zažívá tak výrazné zmrtvýchvstání. Nakonec 628.2 umí dělat i Trix, pokud by na to došlo....
fousek
 
Příspěvky: 465
Registrován: sob 17 led, 2009 11:33 am
Bydliště: Praha

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod Vojtěch Vorel » úte 12 led, 2021 7:05 pm

Toť otázka, jestli je bastard na Choholouška. Model od Pika je - co jsem slyšel - prakticky původní, ale i tak drahý a ACME s těmi počty, které obvykle vyrábějí, prakticky jako by nebylo. Ale souhlasím, že berta s brejlovcem mě shodným nátěrem opravdu překvapily.
Vojtěch Vorel
 
Příspěvky: 367
Registrován: úte 16 úno, 2016 5:12 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod look23 » úte 12 led, 2021 7:19 pm

Záleží jak dlouho toho Bastarda trvalo zprocesovat.
Údajně "krabičky" M152 začali navrhovat někdy před 4 až 5 lety (zdroj JPP). Jestli je to stejné, tak se cca v roce 2015/6 rozhodli vyrobit bastarda a v roce 2021 je venku.
Pak že pětiletky jsou minulostí :mrgreen:
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod xmatejx » stř 13 led, 2021 6:09 pm

Vojtěch Vorel píše:Lidi, co dělají ČSD, budou mít asi celkem žně (minimálně v měřítku Roco), ale osobně mě zklamalo, že jediný model ČD je (opět) railjet...


Sdílím tento názor, pro mne co se správy ČR týče velké zklamání, ale u mne je to vyváženou velkou nabídkou modelů ze zahr. správ, na které se těším. Kupř. Roco prvomodel DHG500 je skvělý (modely Hobbytrade pro 5./6. ep. se de facto již nedají sehnat a loňský DHG500 set byl pro AC), ale vyslovená pecka, která by mne nadzvedla ze židle a těšil jsem se na ní, letos v katalogu fakt není. EDK750 v modré - skvělé, 810 v Najbrt také. Samozřejmě Bastard v CD Cargo, ale i mezi zahraničními hnacími je letos výběr velice úzký, nic moc, nic moc nového.
Co není v sekci hnacích, to mi ale vynahrazují nákladní vagony. Tam je toho opravdu hodně: od T3000e, kde Roco muselo dohnat Piko, přes Zacns, kde Roco muselo dohnat Piko :), až třeba po samostatné vozy Rollende vč. připojného vozu pro řidiče v barvě Ralpin, kde ACME muselo dělat v průběhu loňského roku reedici a taktéž jej letos v létě vydal Märklin. Co kvartál, to několik modelů.

Roco slibovalo nový model. Bude to nakonec Bastard made in Roco. Tím spláchlo několik much jednou ranou, má připravený model pro iV. až Vi., má model pro ČSD, DR, DB (vč. dceřinek) i ČD/ČDC, má model pro německý i český trh. Sny o Esech a Peršinzích, byl bych velmi opatrný. Je to podstatná změna formy - Roco dodnes omílá starou 750/753/754 - nebyli schopni uvést jedinou 753.7 a analoga. Takže možná snad Princezna... Každopádně, já z této volby "nového modelu" bůhvíjak nadšený nejsem. Budeme mít ACME, PIKO a teď Roco... Takový nesmysl. Ano, kupující si konečně bude moci vybrat. Přesto, mně by udělalo daleko větší radost, kdyby uvedli třeba hrbatou nebo žehličku... a nebo Pielsticka, takže bychom se ho v pěti barevných mutacích najednou dočkali během třech měsíců i od MTB. Je to zkrátka taková trochu hořká radost.

A ten brejlovec a Bardotka? Škoda slov...

Mně by udělal největší radost Bizon.
xmatejx
 
Příspěvky: 222
Registrován: čtv 04 čer, 2020 11:33 am

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod A2C » stř 13 led, 2021 9:49 pm

Som rád, že to takto nevidím len ja.
Je mi jasné, že nie som typickým predstaviteľom či cieľovou skupinou a rozhodne neutiahnem nákupom celú produkciu Roco.
Avšak pre mňa je to rovnako sklamanie.

Aby sme tu mali ďalšieho výrobcu bastarda... no síce pre niekoho strašný odvar, ale mňa to totálne nechalo chladným. Už to bude ako s Okuliarnikmi, Bardotkami...
555.1 je fajn že sa opäť objavila, ale už jednu mám... Vozne, tých mám tiež už pár stoviek... Nič čo by ma inšpirovalo k nákupu.
Ani okuliarnik či bardotka, ale super, veľa ľudí sa poteší.
Ylony ma potešili ale! Jednak cena jedného aj keď v sete je dosť mimo a naviac sú do konca 4ep. k tomu bastardu...
Katalóg je krásne nabitý novinkami, ich početnosť je super, ale nič čo by som nakúpil. Aspoň ušetrím a budem sa tešiť napríklad na MTB E499.0 alebo Piko ŽSR 240...
Koniec koncov minulý rok bol dosť finančne náročný aj bez Covidu, tento rok si peňaženka vydýchne :D
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod Svratka » čtv 14 led, 2021 8:50 pm

Jsem toho názoru, po zamračených a brejlovcích je pořád hlad a po dobrých zkušenostech se pořád dobře prodávají a prodávat budou. Značku MTB nelze brát jako konkurenci, je cílená na jinou skupinu zájemců.
Červený brejlovec s proužkem z původní várky před deseti lety se už dlouho neobjevuje na ebay, býval vydražován dost vysoko a byl okamžitě pryč. Zamračené jakbysmet a zrovna ta s proužkem, ta se neobjevuje vůbec, přestože ji tenkrát zmršili tu šedou...
Zrovna aktuálně je slovenský červený brejlovec vyprodán, a to ještě není v obchodech. Přitom se jedná vlastně o paskvil..., i když podle skutečnosti. Kdyby bývali udělali 754.012, nebo 754.049, mohli jich udělat 2x tolik a byly by pryč taky...

Sety ypsilonů skutečně nepatří k bastardovi, ale k brejlákovi a 2043, podle mne docela promyšlená strategie. Souprav různých EC, IC apod.v elektrické trakci už výrobci přinesli fůru. Tady se jedná o téměř zapomenutou klasiku, mezinárodní Ex Vindobona přes České Velenice, na kterou vzpomínají pamětníci jako na něco legendárního. Kdyby takový vlak jezdil dnes v takovém komfortním řazení, denně by u trati stála fůra fotografů. Přitom samostatně jsou jednotlivé sety vozů prodejné i pro vyznavače pouze jednotlivých žel.správ. Po rychlíkáčích je stejný hlad jako po uhlácích...

Je dost pravděpodobné, že forma na bastarda bude součásti stavebnice, a že se brzy dočkáme i ostatních řad vycházejících ze stejné krabice... To, že před skoro patnácti lety nebyla forma na brejlovce variabilní bylo možná dáno tím, že to dělali tak trochu zkusmo, jak se bude česká předloha prodávat, no a šetřili na vývoji. Dneska by formu jistě udělali dokonalejší.

Ten bizon není tak úplně nereálný, když už ho má RCCCZ... Pojezd mají a skříň není příliš složitá. Snad kdyby jich časem bylo víc a stala se běžnější řadou? Ale spíš bych ho čekal od MTB... :-(
Naposledy upravil Svratka dne čtv 14 led, 2021 10:44 pm, celkově upraveno 1
Svratka
 
Příspěvky: 268
Registrován: úte 08 dub, 2014 7:38 am

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků