Všeobecná diskuze o modelech

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Novinky H0 2020

Příspěvekod Ronoath » ned 29 bře, 2020 5:57 pm

Tady bych řekl, že zase jsme u toho "mít český model." Piko například nabízí v setu PKP SM42 s oválem kolejí vozy obdobné naší řadě Bmto, a světe div se, mají potištěné rámečky oken tak, jak měly kdysi v 90. letech i modely českých Bmo (které mezitím na aukčních serverech vystřelily do výšin). Dnes ale modely ČD/ČSD tímto nedisponují, ale zato jsou podstatně dražší, než tyhle vozy v setu.

Evidentně si výrobci zvykli na to, že zde prodají leccos. Prostě, tohle mě nepřekvapuje.
H0, se zamračenými někde mezi roky 2001 - 2005 na Šumavě. V digitálu.
Uživatelský avatar
Ronoath
 
Příspěvky: 226
Registrován: úte 22 led, 2013 9:05 am
Bydliště: Prajzsko

Re: Novinky H0 2020

Příspěvekod Martin70 » ned 29 bře, 2020 8:34 pm

Tak se slušně rozběhla diskuse o novinkové slovenské lokomotivě 752. Chybné nádrže zřejmě pořeší jako minule u limitek, tak se jim to taky stalo a nedali si pozor. Čelo se bude muset asi zapatinovat, v reálu jsou tam mašiny stejně špinavé a rezavé. Děkuji hlavně za odpovědi s rozdíly oproti minulým modelům a fotky modelu 752. Taky by mohlo Roco už nahradit 8 pin desku za 22pin. Po odeslání prvního dotazu mě napadlo zda jsem to neměl napsat do vlákna diskuse 2020? :wink:
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Novinky H0 2020

Příspěvekod jirkan » pon 30 bře, 2020 6:14 am

Vojtěch Vorel píše:Děkuju. Střechy vypadají stejně vysoké, proč tedy vozy vypadají lépe? Kvůli podélnému zaoblení střechy nad okny? Přijde mi u vozu plynulejši.

Protože v reálu byly vozy o něco nižší. Ale to ty od MTB jsou ve skutečnosti taky.
Z technického hlediska jsem měl problém v tom, že sběrací plíšky pro osvětlení přiléhaly na zadní stranu kol tak silně, že se souprava do stoupání neutáhla. Musel jsem je mírně napružit, takže teď už to funguje, ale zas není sběr proudu tak spolehlivý. Kolegové radili předělat sběr proudu tak, aby to sbíráno z osy, to by ale znamenalo překopat podvozky. I když nechápu, proč to takto nevyřeší už výrobce, zejména když přechází na řešení, kdy jsou osy v ložiskách, tam by to přece šlo udělat “samo” bez nutnosti dalších přídavných odporů. No holt o šikovného konstruktéra dnes nezavadíš....

Jinak jízdní vlastnosti jsou perfektní i při sunutí, spojují se hodně natěsno, takže to vypadá dobře. A můj set žádné zde inzerované vady neměl.
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Novinky H0 2020

Příspěvekod Mcx » stř 01 dub, 2020 2:11 pm

jirkan píše:Protože v reálu byly vozy o něco nižší.

To není pravda, výška střechy od temene kolejnice u motoráků i vložáků 4050 mm. Nesmí se ten motorák měřit přes výfuk :wink:
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Novinky H0 2020

Příspěvekod jirkan » stř 01 dub, 2020 11:07 pm

Tak to se omlouvám za dezinformaci, ale nějak jsem žil v bludu, že se výškově liší. Nevím, kde jsem to sebral....
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Novinky H0 2020

Příspěvekod Mcx » čtv 02 dub, 2020 9:18 am

Taky jsem se musel dívat do výkresů, z fotek se to nedá odhadnout, to zaoblení konců střechy motoráků + zvýšení střechy nad motorem hodně opticky klame, pak záleží z jakého úhlu - většinou u reálu ze spodu je fotka udělána. No a na modelu zase úplně jiný úhel pohledu..... to v porovnání nikdy nemůže vyjít stejně.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Novinky H0 2020

Příspěvekod greenery » čtv 02 dub, 2020 10:04 am

Není třeba nic složitě zkoumat. Zaoblení střechy motoráku je natolik špatně, že to praští do oka i šeroslepého. A protože vozy jsou stejně vysoké, pak jsou špatně i ony. Jen to "nebije" do očí. Ale každému co jeho jest, a každý dělá jak umí.
Mnohem více než chyba v modelu mi vadí pokrytci, kteří na výrobku (nebo spíše výrobci) nenechali nit suchou s okázalým tvrzením, že toto nikdy (navíc vykřikováno opakovaně - asi pro chudáky orangutany), ale pak z kontextu jiných příspěvků vyplyne, že to pravděpodobně měli doma mezi prvními.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Novinky H0 2020

Příspěvekod Mcx » čtv 02 dub, 2020 11:09 am

:o
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Novinky H0 2020

Příspěvekod cer.t » pát 03 dub, 2020 6:25 pm

Pri porovnani fotografie z cela modelu porizene teleobjektivem, ktery co nejmene deformuje, a vykresem skutecneho pricneho zebra strechy pripojneho vozu v elektronicke podobe byl rozdil cca 0.8 mm v nejvyssi partii. Diference vsak nenarustala linearne od vazniku do stredu vozu. Takze strecha je nizsi, ale spise je problem v jeji vysce, nikoliv tvaru.
Pro tvurce teorie pokrytcu cestne prohlasuji, ze tento model doma nemam neb se v nejmensi zemi koruny ceske nevyskytoval... Nevim proc, ale MTB vybira jen pro mne nezajimave motoraky. Treba se jim nekdy povede M262 nebo M286, protoze i MTB by to bylo lepsi nez soucasne odlitky. A pokud nekoho neco prastilo do oka, jak tu bylo sdeleno, tak to bylo asi v dobe, kdy jeste byly otevrene hospody ;)
Ale stale je to stejne jak dneska s rouskami, kdyz neni na trhu nic jineho, tak lepsi nez nic, je alespon platena rouska spichnuta na koleni. Takze kdo nechce, at nekupuje. Kdo chce, at koupi... Hlavne, ze to jede, coz treba parni lokomotiva Pt31 od slavne Brawy nezvlada (zase jsem se dneska s kolegy z Polska na toto tema bavil, i ohledne MTB, i oni holt koupi bobinu nebo sulzera a predelavaji, ale pozor predelavaji i PIKO, ani to neni dokonale jak by se mohlo zdat)
cer.t
 
Příspěvky: 300
Registrován: stř 13 úno, 2008 10:17 pm

Re: Novinky H0 2020

Příspěvekod novk2007 » sob 04 dub, 2020 11:09 am

Jedna technická takz vám nefunguje modelbazar ? nebo je to jen u mě
novk2007
 
Příspěvky: 808
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: Novinky H0 2020

Příspěvekod Ruda72 » sob 04 dub, 2020 11:17 am

novk2007 píše:Jedna technická takz vám nefunguje modelbazar ? nebo je to jen u mě


funguje, jen je to totálně předělané a ne vždy ku prospěchu věci. ale to je otázka názoru
Ruda72
 
Příspěvky: 202
Registrován: ned 14 led, 2018 10:11 pm

Re: Novinky H0 2020

Příspěvekod Martin70 » sob 04 dub, 2020 11:19 am

novk2007 píše:Jedna technická takz vám nefunguje modelbazar ? nebo je to jen u mě

Zdravím, tak jsem se chtěl zeptat ostatních. Stránky mají nějaký nový vzhled, podle mě nepřehledný... Musel jsem se znovu přihlásit a nenašel jsem třeba okno pro hledaný výraz! Po načtení naskočí jen jakási jednoduchá grafika. Jak něco funguje, tak se to prostě musí just předělat, aby to bylo horší než předtím. Možná mám starý prohlížeč, ale toto nové pojetí je pro mě nepřijatelné. Dejte prosím vědět ostatní, zda Vám to funguje. Díky. :roll:
Edit : Mě se zobrazí jen fotky (deformované = roztažené) a pro popis, tedy informace o předmětu musím rozlikávat. Je to totálně zprasené a za mě známka 5-
Naposledy upravil Martin70 dne sob 04 dub, 2020 11:27 am, celkově upraveno 1
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Novinky H0 2020

Příspěvekod kakbus » sob 04 dub, 2020 11:21 am

Já se na něj horko těžko dostal z počítače (s přijetím všech možných bezpečnostních rizik nezabezpečéneho připojení). Z mobilu ani tabletu vůbec.
Za mě rozhodně palec dolů
H0
kakbus
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 20 pro, 2013 1:29 pm

Re: Novinky H0 2020

Příspěvekod Pavel-HP » sob 04 dub, 2020 11:31 am

Funguje, jen stejně blbě jako Vám ostatním.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1024
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Novinky H0 2020

Příspěvekod RadekH0 » sob 04 dub, 2020 11:42 am

Za mě je to krok vpřed. Hodně se mluvilo o tom, že admini modelbazaru už dávnou nejsou aktivní, což se tímto vyvrátilo. U dřívější verze bylo prohlížení na mobilu peklo, což teď říct nemůžu. Admini na titulní stránce přidávají seznamy problému a aktualit, které se jim podařilo vyřešit a sami říkají, že jsou stránky v testovací verzi a budou se nadále funkčně ale i designově upravovat.
Doporučuju si přečíst článek na tomto odkaze, kde jsou jejich záměry hezky popsány: https://inzerce.modelbazar.cz/co-je-noveho

Radek
Měřítko TT, epocha: V./VI.
DCC
RadekH0
 
Příspěvky: 510
Registrován: ned 03 bře, 2013 11:37 am
Bydliště: Žďár nad Sázavou

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků