NOVINKY H0 2018

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: NOVINKY H0 2018

Příspěvekod mikinko » pát 09 úno, 2018 2:19 pm

No, to som teda zvedavý na toho kyklopa. pokiaľ to bude podobne "vyvedené" ako táto SU46, tak "poteš pánbúh" .....
mikinko

Příspěvekod A2C » ned 11 úno, 2018 11:06 am

No na stránkach MTB prvý nástrel ako bude vyzerať M275.1
Přílohy
H0_CSD_M275_101a.jpg
H0_CSD_M275_101a.jpg (32.12 KiB) Zobrazeno 1644 krát
ČSD ep.IIa,IIb, a III + čo sa mi páči hlavne ŽSR do 1999. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
A2C

Příspěvekod mikinko » ned 11 úno, 2018 11:41 am

Myslím, že najlepšie (pre MTB, obchodníkov, modelárov, proste pre všetkých) by teraz bolo treba urobiť nasledovné :
- založiť novú tému pre tento model
- MTB poskytnúť zopár ďalších pohľadov z 3D (zboku, spredu, ...)
- modelári znalí problematiky (tohto vozňa) by mali prispieť KONŠTRUKTÍVNYMI odporúčaniami a pripomienkami, bez zbytočných emócií a animozít
MTB by to následne mohlo zapracovať do 3D a vtedy si myslím, že konečne môže výjsť pekný a podarený model, ktorý si aj ja kúpim (Hoc ho nepoznám, tak aspoň do zbierky).
P.S. A detto by sa zišlo aj pri kyklopovi .... :-)
mikinko

Příspěvekod fousek » ned 11 úno, 2018 4:39 pm

Fotky a podklady jsou asi všechny vyčerpány v biografii od Corony, co je dnes v knihkupectvích. Polohl by 3D rendr od někoho, kdo se tím také zabýval, no a pak návštěva a odměření na reálných dochovaných vozidlech v Maďarsku a v Polsku. Předně bych se bál, aby nebyl model moc široký a neměl moc plochou sřechu, jako u většiny toho, co od nich v poslední době vylezlo.

Za sebe tam vidím pár menších nepřesností.

1) Schůdky k dvoudílným dveřím a ke dveřím zavazadlového prostoru jsou špatně. Horní schod má být výše, u modelu je shodně s hranou plent.
2) Tenhle motorák je známý svými velkými radiusy v rozích oken. V modelu u okna dveří zavazadlového prostoru ale žádný rádius namodelovaný není. U dvoudílných dveří na stanovišti strojvůdce asi také ne. Jinde by měly být radiusy výraznější.
3) vykrojení plent. Ve vizualizaci je vykrojení výraznější než na fotkách reálných vozů. U hnacího podvozku je jiný tvar ukončení výřezu plenty směrem k čelu. Můrí pozvolně až k rohu skříně.
4) reflektor- horní část reflektoru nekončí plynule do vzestupujícího hřbetu střechy, ale je výše a na konci se mírně sváží dolů. Dobře je to na fotce na straně 122 dole v biografii od Corony.
5) chybí stupačky a madla pro posunovače a díra pro uchycení houkačky
To je zatím vše, na co jsem v rychlosti přišel.

Jak jsem psal, klidně firmě MTB s recenzí a úpravou 3D pomůžu, pokud o to budou mít zájem. Ve vlastním zájmu.

Edit:
Všimnul jsem si, že podkladem pro 3D model je pravděpodobně typák z výše zmíněné publikace, který obsahuje všechny chyby mnou popsané. Doporučuji nevěřit typákům na 100% a konfrontovat model s fotografiemi.
fousek

Příspěvekod novk2007 » stř 14 úno, 2018 3:55 pm

Tak MTB válcuje s nabídkou Acme.Novinka 163 ČSD na mašinky.cz . No jsem zvědav jak to dopadne zdali modely od Acme budou nebo ne. Já tento týden udělám asi objednávku na Acme . A prodejci by měli asi nutit Acme do toho aby sdělila cenu lokomotiv . Protože pokud nebude nástřel nebudou asi ani objednávky
novk2007

Příspěvekod Tax » stř 14 úno, 2018 6:39 pm

fousek píše:Fotky a podklady jsou asi všechny vyčerpány v biografii od Corony, co je dnes v knihkupectvích. Polohl by 3D rendr od někoho, kdo se tím také zabýval, no a pak návštěva a odměření na reálných dochovaných vozidlech v Maďarsku a v Polsku. ...
Všimnul jsem si, že podkladem pro 3D model je pravděpodobně typák z výše zmíněné publikace, který obsahuje všechny chyby mnou popsané. Doporučuji nevěřit typákům na 100% a konfrontovat model s fotografiemi.

Bohužiaľ typák z Corony je naozaj nedostatočný pre stavbu modelu, fotografií je menej než veľmi málo. Dlho som rozmýšľal nad správnym tvarom toho čuda na streche než som došiel k nejakému záveru. Obidva poľské a maďarský ganz tiež sú dosť odlišné, takže to síce navedie k niečomu, ale veľa to nepomôže.

Keby pán Báňa pozeral toto fórum videl by aj môj 3D model a keď si ho stiahne môže ho prezerať zo všetkých strán v programe Sviewer bez toho aby mal MSTS alebo OR inštalovaný. Napríklad Jacek pri stavbe modelu M234.0 z leptu si vypomáhal práve mojim 3D modelom z MSTS. Je pravda že nie je úplne presný, ale dnes by som ho robil inak, mám k nemu viac materiálu.

Na screene je verejná betaverzia, to jest dá sa s tým jazdiť ale model ešte prechádza vývojom.

Obrázek
Tax

Příspěvekod Jacek » stř 14 úno, 2018 7:50 pm

Tax píše:
Keby pán Báňa pozeral toto fórum videl by aj môj 3D model a keď si ho stiahne môže ho prezerať zo všetkých strán v programe Sviewer bez toho aby mal MSTS alebo OR inštalovaný. Napríklad Jacek pri stavbe modelu M234.0 z leptu si vypomáhal práve mojim 3D modelom z MSTS. Je pravda že nie je úplne presný, ale dnes by som ho robil inak, mám k nemu viac materiálu.

Kdyby jenom M 234.0. Tento program a 3D modely z MSTS používám při stavbě každého svého modelu. Člověk se tak může podívat na vozidlo ze všech možných i nemožných úhlů na rozdíl od fotek, pokud takové nejsou k dispozici. Ty modely sice nejsou naprosto přesné, ovšem kdyby p. Báňa zrovna podle nich tvořil M 286 a zejména M 296, nevypadaly by jako úplně jiná vozidla...
Jacek

Příspěvekod novk2007 » čtv 15 úno, 2018 11:51 am

No ja bych to řekl takto. Nějako jsem doufal že po té 163 a 363 se zlepší no nějako pořád modely od něj mají nějaké nedostatky. Jenže problém je v tom že když lidi budou od MTB mašinky kupovat jako doposud tak se asi moc náprav modeláři nedočkají . Navrhl byh další model elektriky Žehličku
novk2007

Příspěvekod A2C » čtv 15 úno, 2018 12:23 pm

No neviem, ja som sa dostal k informáciam o tom že mesačne MTB vyrobí len 50ks M296.0
Mám to od jedného nemenovaného predajcu, a to je údajne dopyt po tomto modely väčší.
Jednoducho si nemyslím že MTB dajakým zásadným spôsobom vyplňuje medzeru na tomto trhu.
Pretože pokiaľ by bol záujem väčší, tak by to firmu MTB nútilo hľadať možnosti ako zvýšiť výrobu a uspokojiť zákazníkov, naviac aby sa im čím skôr zaplatili formy.

Avšak celé je to len v rovine jedna bába říkala, takže... beriem to s rezervou.

Faktom je len jedna vec, že aj keď bol model uvedený na trh videl som asi len 3ks v predajniach na Slovensku a vo Viedni. A to naviac nikoho koho osobne poznám ho nemá, alebo má a hanbí sa ho ukázať?

Niečo mi tu na firme MTB smrdí...

Žeby MTB konečne dostihla ich povesť a príšerná kvalita?
Mne by k tomu napovedalo pár faktov.
Neustále väčší a väčší počet modelov uvádzaných v čoraz kratšom čase (pamätáte si ako dlho trvalo kým MTB vydalo po bardotke Hektora a Kocúra?)
Snaha uplatniť sa na cudzích trhoch kde ich doteraz nepoznajú
Fiasko s PKP ST43 kde si z toho robia stále srandu a výhovorky MTB že nestíhajú dodávať ST43 do Polska ktoré ich ani nechce.
Čo bol dôvod prečo meškalo uvedenie M296.0
Uvedenie M296.0 s lamentovaním a sťažovaním si malého decka že cena bude vyššia lebo nemôžeme to použiť nikde ine, fňuk fňuk.
Hneď na to 121.
Zrazu vydanie pre nás minimálne použiteľného M275.1 (ak bude dobrý rád mu dám šancu)
Kyklopa
SU46
Naviac zákulisné info naznačujúce už spustenú výrobu M240.0 (Máj 2018) a M286.0 (Leto 2018)

A ešte tie blbosti s guličkovými ložiskami na nápravách...

Niekto v tom vidí firmu ktorej sa veľmi darí, ja v tom vidím umierajúceho koňa kopajúceho okolo seba vymýšlajúceho čo ešte vydať aby ho to zachránilo v poslednej chvíli, len neriešiť problémy ktoré sú najhoršie (presnosť modelu a 3 polové motory)

Ale je to čiste len moja špekulácia a pochopím ak budem presunutý do blábolov okolo MTB alebo ma vymažete :)

Edit: ešte dodám, skúste si pozrieť aká je dostupnosť obyčajných modelov T478.1, T458.1, T448.0 a T466.2 kľudne aj unifiky v prevedení ČSD, to by mal byť hlavný chlieb tejto firmy, osvedčené dávno zaplatené modely ktoré sa predávajú priebežne. No ja ich len tak v predaji nevidím
ČSD ep.IIa,IIb, a III + čo sa mi páči hlavne ŽSR do 1999. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
A2C

Příspěvekod PASKVAL » čtv 15 úno, 2018 1:01 pm

Admin, mozes tieto blbosti presunut do ineho vlakna? Po vzore vlakna v TT? Tliachanie o novinkach?
PASKVAL

Příspěvekod vvitty » čtv 15 úno, 2018 2:36 pm

.. .bla bla bla ... MTB ... bla bla bla .... MTB ... bla bla bla .... :lol:

Kdyby melo MTB spolehat na prodeje toho hlavniho chleba tak umrou hlady. Zato motoraky jsem privezl ve ctvrtek a v sobotu byla cela bedna pryc.
Stejne tak by me zajimalo kam zmizely vsechny ty polske masiny co byly vyrobeny koncem roku a nikdo je nechce, protoze kdyz jsem byl v MTB v lednu tak uz tam skoro zadne nebyly.
Magazín - http://www.pojezdy.eu/ < > Komponenty pro modeláře - http://www.pojezdy.eu/eshop
vvitty

Příspěvekod Hanysek » čtv 15 úno, 2018 3:47 pm

Tož sa tak pozerám, že nielen češi, ale aj naši bratia úspech neodpúšťa :D Jen škoda, že podobnou iniciativu nevěnují chybám, vadám a nepřesnostem napodobenin od slovutných zahraničních producentů…
Hanysek

Příspěvekod Michal Šuhajda » čtv 15 úno, 2018 4:04 pm

Asi bych se díval optikou výrobce a ne zákazníka. Myslím, že to je cílená strategie ve stylu nemusí pršet, stačí když kape. nač investovat do technologii na výrobu místo 100 ks měsíčně, po dobu 1 roku budu vyrábět 50 ks 2 roky. Mohu pružné reagovat na pokles poptávky bez rizika utopení peněz ve skladových ležácích. No a velké portfolio je výsledek plánování do budoucna a odrazování konkurence předem.
Jako zákazníkovi se mi to líbit nemusí. Na modely budu čekat, bez konkurence se nedočkáme zlepšení kvality ani cenového podřízeni, ale z hlediska výrobce to fungovat muže. Těch par reptalů na fórech přežiji na objemy prodeje to zásadní vliv mít nebude.
Bohužel zájemci o české modely vzhledem k jejich počtu tahají za kratší konec lana a do budoucna se to nejspíš nezmění.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Michal Šuhajda

Příspěvekod mlha » čtv 15 úno, 2018 4:27 pm

Michal Šuhajda píše:Asi bych se díval optikou výrobce a ne zákazníka. Myslím, že to je cílená strategie ve stylu nemusí pršet, stačí když kape. nač investovat do technologii na výrobu místo 100 ks měsíčně, po dobu 1 roku budu vyrábět 50 ks 2 roky. Mohu pružné reagovat na pokles poptávky bez rizika utopení peněz ve skladových ležácích. No a velké portfolio je výsledek plánování do budoucna a odrazování konkurence předem.
Jako zákazníkovi se mi to líbit nemusí. Na modely budu čekat, bez konkurence se nedočkáme zlepšení kvality ani cenového podřízeni, ale z hlediska výrobce to fungovat muže. Těch par reptalů na fórech přežiji na objemy prodeje to zásadní vliv mít nebude.
Bohužel zájemci o české modely vzhledem k jejich počtu tahají za kratší konec lana a do budoucna se to nejspíš nezmění.

Michale, opravdu nemusím mít všechno,
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
mlha

Příspěvekod Michal Šuhajda » čtv 15 úno, 2018 5:06 pm

To já taky ne, takže si podobný nadhled připustím, místo toho abych si namyšleně myslel, že nějaký výrobce zbankrotuje, když od něj nenakoupím. Místo fňukání nad nízkou střechou apod. nad tím mávnu rukou a výrobek si nekoupím a místo něj zbudou prachy. Pět takových a je doma nová kytara. Vydržel jsem bez modelu doteď, vydržím i dál. Když ne začnu stavět svůj.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Michal Šuhajda

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)