E469.1 (121) od MTB

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: E499.1 (141) od MTB

Příspěvekod mikinko » úte 05 pro, 2017 8:32 pm

Diky za info.
Tie lúčové kolesá sa dajú oželieť .... otázka je ale, či by bola možnosť si ich zakúpiť. Reálne ich síce veľmi nevidno, ale rád by som si ich osadil aspoň pre ten pocit, že je všetko tak, ako má byť .... :-)
mikinko

Příspěvekod Michal Dalecký » úte 05 pro, 2017 8:45 pm

Asi by neměl být problém je zajistit :)
:: H0, DCC, III-IV :: http:www.modely.biz :: http://magazin.modely.biz :: http://diskuze.modely.biz
Michal Dalecký

Příspěvekod stiro » úte 05 pro, 2017 9:51 pm

Hmmm :) :) :) ... tak a je to tu... neskutočne sa na model teším... škoda drobností...ale nevadí... Jedno, čo ale neviem pochopiť, sú stále tie lúčové kolesá... To...že neboli na E699 už kašľať, ale po modeloch 163/363 je vážne na zamyslenie sa, prečo ich model E499.1 nemá... :( :( :( Zjavne ich vyrobiť vedia... tak sa pýtam, prečo nie sú na modely??? Je to taká položka, ktorá by ich zrujnovala??? Cena modelu oproti E699 išla tak či tak hore... :?: :?: :?:

Po kúpe modelu E699 som sa snažil zistiť, či je možné nejako sa dostať dodatočne k lúčovým kolesám... a následne ich osadiť na tento model... Doteraz som nedostal žiadnu odpoveď... Ak teda môžem otázku na p. Daleckého, ako to teda je s lúčovkami, prípadne ich cenu a možnosť dodatočne ich osadiť do pojazdu E699... Vopred ďakujem za odpoveď...
stiro

Příspěvekod jirkan » úte 05 pro, 2017 10:07 pm

K té ceně - v obchodě u p. Daleckého vidím u všech elektrik MTB stejnou cenu?!
jirkan

Příspěvekod stiro » úte 05 pro, 2017 10:37 pm

jirkan: V poriadku, uvidím, koľko teda bude stáť definitívne u nás... V niektorých obchodoch totiž už vidieť vyššiu cenu...
stiro

Příspěvekod elvis.jarous » stř 06 pro, 2017 6:42 am

Musím říct, že model je škaredý možná víc než ttčko . Šestikoláka jsem si, i když má nepěkný světla jako žabák, koupil ale když vidim bobinu. Stornoval jsem právě objednávku u IT vlaky. Tohle fakt nezkousnu.Přední skla na oknech nějak divně a na můj vkus v rámu moc sklopený a nízká, světla z jinýho stroje, možná z tramvaje. Čelo je celkem disproporční. Podívejte se na reálnou mašinu a na tohle. Má to protáhlej ksicht. Boční okna jsou pořád nahoře, velikost nevim ale měly by být asi stejně vysoký jako rám předních oken, který jsou nízký, takže boční jsou malý a nahoře.Tak bude snad pod stromeček alespoň krakonoš od p.Daleckého, ten je rozhodně blíž reálu než tenhle škopek :lol: .
možná kdyby pan Dalecký byl laskav a nafotil bobinu ze předu, ne shora ale přímo pohled do tváře stroje, pak pod úhlem ze spodu bok, ne shora ale jako kdyby to byla fotka opravdický mašiny aby případní nerozvážlivci mohli lépe posuzovat. Ale stejně z těch fotek za mě jasně nee.
kolejiště nebude na půdě ale v přízemí ve staré ložnici 5x4m
můj první model byl T478.3187 roco
elvis.jarous

Příspěvekod George V. » stř 06 pro, 2017 9:15 am

141 v TT je vzhledově jednoznačně lepší po všech stránkách (teda až na ty smetáky).
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.

Příspěvekod julius.chabada » čtv 07 pro, 2017 8:16 am

Ďakujem firme MTB, že mi šetrí financie na iné modely. I keď nie tak zaujímavé ako modely ČSD, ČD a ŽSR.
julius.chabada

Příspěvekod elvis.jarous » čtv 07 pro, 2017 9:03 am

Ještě jsem se moc krát díval na fotky toho modelu a zjišťuji, že víc nedokonalostí vyleze právě když je model na zrcadlovém podkladu.Když jemodel skoro dokonalý tak je to prostě okamžitě vidět. Když si zakryjete podklad pod 141, vypadá to trošku líp. Možná by nebylo marný cvakat modely na dioramatu :mrgreen: .
kolejiště nebude na půdě ale v přízemí ve staré ložnici 5x4m
můj první model byl T478.3187 roco
elvis.jarous

Příspěvekod Tomas Lebeda » čtv 07 pro, 2017 11:55 am

julius.chabada píše:Ďakujem firme MTB, že mi šetrí financie na iné modely. I keď nie tak zaujímavé ako modely ČSD, ČD a ŽSR.

Trochu mě překvapuje, že se někdo zaregistruje na foru, aby mohl všem ostatním sdělit, že si nehodlá koupit od MTB lokomotivu.
Tomas Lebeda

Příspěvekod novk2007 » čtv 07 pro, 2017 12:25 pm

Ano jsou tam nedostatky. Když porovnám fotku se skutečnou mašinou. Ale vždy se nejde někdo komu to nebude vyhovovat . Asi takhle bych to řekl ,to malé množství fajnšmekru který model nekoupí kůli tomu že to milimetrově nesedí firma MTB jisto jistě oželí. Stačí se podívat na to co píšou modely Biz a Mašinky. Modely došlé v první várce bohužel nepokryjí všechny objednávky. Viz Mašinky došlo jen 50 kusů Hyder zbytek bude rok 2018 A podle mě to MTB stačí .Těch x desítek možná možná ale jen možná stovka - ? fajnšmekrů kteří model nekoupí je proště brán s rezervou, s tím že se asi nebude jednat o Majoritu ale minoritu. , a kuli tomu se asi nevyplatí strávit nad projektem v počítači x desítek hodin- týdnů popřípadě měsíců . A hlavně se nejedná zase o tak velký trh jako v sousedním Německu kde firmy jako Brawa Roco si na projektu nového modelu opravdu nechají záležet , protože konkurence je opravdu v Německu velká . Takže si firma podle mě nedovolí vypustit paskvil protože by se mohl chopit příležitosti jiný výrobce. Když ještě MTB nebylo, bylo českých elektrik a dieslovek na Českém trhu jako šafránu . Plno lidí dělalo modely z odlitků, viz já. Zkoušel jsem dělat 151 od Pana Číže,ale po určité době jsem to vzdal neb to nakonec nevypadalo jak jsem chtěl. Kolik z vás mělo před x lety doma nebo ještě má Pražskou dvojku od Pika kde neseděly prolisy žaluzií . A nikomu to moc nevadilo . , Ten kdo chce at si koupí předražené modely které budou jakš takš odpovídat .
novk2007

Příspěvekod mikinko » čtv 07 pro, 2017 12:55 pm

novk2007 píše:Ano jsou tam nedostatky. Když porovnám fotku se skutečnou mašinou. Ale vždy se nejde někdo komu to nebude vyhovovat . Asi takhle bych to řekl ,to malé množství fajnšmekru který model nekoupí kůli tomu že to milimetrově nesedí firma MTB jisto jistě oželí. Stačí se podívat na to co píšou modely Biz a Mašinky. Modely došlé v první várce bohužel nepokryjí všechny objednávky. Viz Mašinky došlo jen 50 kusů Hyder zbytek bude rok 2018 A podle mě to MTB stačí .Těch x desítek možná možná ale jen možná pár stovek- ? fajnšmekrů kteří model nekoupí je proště brán s rezervou, s tím že se asi nebude jednat o Majoritu ale minoritu. , a kuli tomu se asi nevyplatí strávit nad projektem v počítači x desítek hodin- týdnů popřípadě měsíců . A hlavně se nejedná zase o tak velký trh jako v sousedním Německu kde firmy jako Brawa Roco si na projektu nového modelu opravdu nechají záležet , protože konkurence je opravdu v Německu velká . Takže si firma podle mě nedovolí vypustit paskvil protože by se mohl chopit příležitosti jiný výrobce. Kolik z vám mělo před x lety doma nebo ještě má Pražskou dvojku od Pika kde neseděli prolisy žaluzií . A nikomu to moc nevadilo . , Ten kdo chce at si koupí předražené modely které budou jakš takš odpovídat . Ale otázka je kdo vám model vyrobí . Popřípadě si udělat projekt a pak ten projekt vzít do firmy která vám udělá formu a pak kastle ale bude to asi drahé .

Aj keď tento model sa mi celkom pozdáva a jeden si určite zaobstarám (hlavne to dopadlo rádovo omnoho lepšie ako M296), predsa len si myslím, že nie je dobré nad nedostatkami zatvárať oči. Naopak, je nutné vyvíjať tlak na výrobcu, aby sa zlepšoval. Kompromisy vyplývajúce z technických a technologických možností neriešim - takmer na každej mašine každého výrobcu nejaké kompromisy sú. Avšak u MTB sa neustále opakujú nedostatky, ktoré vyplývajú z jedinej veci - a tou je dosť pofidérna príprava modelu. Pritom by stačilo si hotový 3D v PC poriadne skontrolovať, finálne si overiť základné a najdôležitejše rozmery. Resp. to, čo som uviedol v inej téme (plky k M296) - vytlačiť 3D, hodiť do placu a vyfiltrovať pripomienky modelárov a zapracovať zmeny. ....
A riešiť to, čo bolo pred rokmi ... ja som mal tú možnosť vidieť, ako sa v tých 80-tych rokoch vyrábali formy ... no, nechcel by som to robiť (mustre, prenos cez pantografy, nekonečné úpravy a dofrézovanie, ....). Dnes je to 100x jednoduchšie ... nakreslený 3D model v PC môžeš dolaďovať koľko len chceš a prakticky zadarmo (len cena práce) - žiadne nové a nové mustre, frézovanie, .... Rovnako si v CAD-e urobiť zloženie formy, ... proste ak sa s tým vyhráš, tak na prvý šup ti to CNC vyfrézuje presne ako potrebuješ .... Nehovoriac o tom, že to môžeš celé skontrolovať cez 3D tlač .... Výroba formy je samozrejme drahá záležitosť, ale či to v 3D nakreslíš blbo alebo úplne super, cena bude rovnaká ... nie je lepšie to teda kresliť rovno super ? :-)
mikinko

Příspěvekod Kulsud » čtv 07 pro, 2017 1:14 pm

novk2007 píše:Ano jsou tam nedostatky. Když porovnám fotku se skutečnou mašinou. Ale vždy se nejde někdo komu to nebude vyhovovat . Asi takhle bych to řekl ,to malé množství fajnšmekru který model nekoupí kůli tomu že to milimetrově nesedí firma MTB jisto jistě oželí. Stačí se podívat na to co píšou modely Biz a Mašinky. Modely došlé v první várce bohužel nepokryjí všechny objednávky. Viz Mašinky došlo jen 50 kusů Hyder zbytek bude rok 2018 A podle mě to MTB stačí .Těch x desítek možná možná ale jen možná stovka - ? fajnšmekrů kteří model nekoupí je proště brán s rezervou, s tím že se asi nebude jednat o Majoritu ale minoritu. , a kuli tomu se asi nevyplatí strávit nad projektem v počítači x desítek hodin- týdnů popřípadě měsíců . A hlavně se nejedná zase o tak velký trh jako v sousedním Německu kde firmy jako Brawa Roco si na projektu nového modelu opravdu nechají záležet , protože konkurence je opravdu v Německu velká . Takže si firma podle mě nedovolí vypustit paskvil protože by se mohl chopit příležitosti jiný výrobce. Když ještě MTB nebylo, bylo českých elektrik a dieslovek na Českém trhu jako šafránu . Plno lidí dělalo modely z odlitků, viz já. Zkoušel jsem dělat 151 od Pana Číže,ale po určité době jsem to vzdal neb to nakonec nevypadalo jak jsem chtěl. Kolik z vás mělo před x lety doma nebo ještě má Pražskou dvojku od Pika kde neseděly prolisy žaluzií . A nikomu to moc nevadilo . , Ten kdo chce at si koupí předražené modely které budou jakš takš odpovídat .

Bezpochyby máte pravdu, že firmu to v žádném případě neohrozí a že řada lidí si vlastně ani nedokáže srovnat skutečnou lokomotivu s modelem, ale je to důvod neustále dokola dělat ty stejné chyby? Padlo tu už mnohokrát, že firmu by to zřejmě nestálo ani troník, kdyby prostě udělala model takový, jaký má být. Že ty chyby jsou zbytečné. A já tomu věřím. Tzn. ve firmě si řeknou to neva, že to není úplně vono, stejně se to rozprodá. OK, také strategie....MTB fandím, ale už jsem tu mnohokrát napsal, že oprávněnou kritiku vítám.
Kulsud

Příspěvekod Pawlik » čtv 07 pro, 2017 1:58 pm

Pokusil jsem se porovnat tvary modelu MTB a CADovského modelu ř. 141 tvořeného podle výkresové dokumentace (okótované).
Základní rozměry sedí (šířka, výška skříně). V podstatě stačilo mít správné proporce oken a byla to na první pohled ř. 121.
Chcete-li, můžu se podívat i na proporce bokorysu.
Přílohy
MTB_narys.PNG
Pawlik

Příspěvekod mikinko » čtv 07 pro, 2017 2:11 pm

Diky Pawliku ... fakt dobrá práca .... :-)
mikinko

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)