Novinky H0 2015

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Novinky H0 2015

Příspěvekod miroslav lengyel » sob 29 srp, 2015 6:16 pm

Někdy se fakt vyplatí dělat DRG. :D
http://www.masinky.cz/produkt/15723-H0- ... /index.htm
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Novinky H0 2015

Příspěvekod A2C » sob 29 srp, 2015 6:41 pm

tusakvlasta píše:Když už tu bylo téma cen nových modelů tak mě zarazila cena této novinky http://www.modely.biz/predobjednavky-20 ... -c3-csd-2/
1600 Kč mě připadá scifi, když jsem podobný Ciy+Cy od Roco kupoval před asi 3 roky 900-750 Kč. Dotaz pro znalce, odpovídá novinka skutečnosti?

Ono pred pár rokmi išli do výpredaja lebo to skoro nikto nekúpil za cenu cca 20-25€ :) Fleischmann sa zjavne nepoučil :)
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Novinky H0 2015

Příspěvekod Pomaranč » ned 30 srp, 2015 11:25 am

Ohľadne M140.3 od Tilliga by som sa jazdných vlastností nebál. Má výborne koncipovaný pojazd s jednou výkyvnou nápravou !
Skúšal som ju na koľajive geoLine od Roca na oblúkovej výhybke, ktorá má veľkú plastovú srdcovku a prejazd bol aj pri najnižšej rýchlosti bezproblémový.
Pomaranč
 
Příspěvky: 70
Registrován: pát 22 lis, 2013 11:30 pm
Bydliště: Poprad

Re: Novinky H0 2015

Příspěvekod George V. » ned 30 srp, 2015 12:18 pm

No, žádnej extra zázrak to není. Mám problém s projížděním obloukových výhybek PIKO A-Gleis...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Novinky H0 2015

Příspěvekod tusakvlasta » ned 30 srp, 2015 4:35 pm

A2C píše:
tusakvlasta píše:Když už tu bylo téma cen nových modelů tak mě zarazila cena této novinky http://www.modely.biz/predobjednavky-20 ... -c3-csd-2/
1600 Kč mě připadá scifi, když jsem podobný Ciy+Cy od Roco kupoval před asi 3 roky 900-750 Kč. Dotaz pro znalce, odpovídá novinka skutečnosti?

Ono pred pár rokmi išli do výpredaja lebo to skoro nikto nekúpil za cenu cca 20-25€ :) Fleischmann sa zjavne nepoučil :)


To se divím, přitom to jsou krásné vozy a podle historických foto byly u nás hojně používaný. Aspoň si myslím.
Uživatelský avatar
tusakvlasta
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 21 pro, 2010 11:03 pm

Re: Novinky H0 2015

Příspěvekod George V. » pon 31 srp, 2015 8:12 am

Noo, hojně používaný možná byly, ale mezi válkama. Tohle byly kořistní po II. sv. válce a ty jezdily jenom krátce...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Novinky H0 2015

Příspěvekod greenery » pon 31 srp, 2015 8:13 am

tusakvlasta píše:To se divím, přitom to jsou krásné vozy a podle historických foto byly u nás hojně používaný. Aspoň si myslím.


Není to čím tahat, tedy pokud nenakupuješ Micrometakit nebo si nepostavíš sám.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Novinky H0 2015

Příspěvekod George V. » pon 31 srp, 2015 8:16 am

...noo to taky. Ale ty rokácký bylo čím tahat (tedy jestli někdo dělá období 1945-1955 :mrgreen: ).
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Novinky H0 2015

Příspěvekod Barbucha » pon 31 srp, 2015 8:35 am

greenery píše:
tusakvlasta píše:To se divím, přitom to jsou krásné vozy a podle historických foto byly u nás hojně používaný. Aspoň si myslím.


Není to čím tahat, tedy pokud nenakupuješ Micrometakit nebo si nepostavíš sám.


Kořistní vozy, kořistní lokomotivy. Do půlky 50. let je co vybírat. Pak už je to o něco horší a mezera končí začátkem 70. let.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Novinky H0 2015

Příspěvekod tusakvlasta » pon 31 srp, 2015 4:47 pm

Na Mikrometalkit rozhodně nemám, maximálně na Brawu. Myslím že časem se vhodná loko objeví a vozy můžou zatím třeba stát na odstavný koleji. Kdyby je Fleischmann nabízel s vestavěným osvětlenim na vysoký úrovni tak bych cenu 1600,- respektoval, ale takto nezbývá nic jinýho než počkat jak se to vyvine. Toto období mě zajímá nejvíc a doufám že výrobci přestanou s těmi cenami blbnout, cenový rozdíl skoro 100% je už drzost. :evil:
Uživatelský avatar
tusakvlasta
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 21 pro, 2010 11:03 pm

Re: Novinky H0 2015

Příspěvekod Barbucha » pon 31 srp, 2015 5:41 pm

tusakvlasta píše:Na Mikrometalkit rozhodně nemám, maximálně na Brawu. Myslím že časem se vhodná loko objeví a vozy můžou zatím třeba stát na odstavný koleji. Kdyby je Fleischmann nabízel s vestavěným osvětlením na vysoký úrovni tak bych cenu 1600,- respektoval, ale takto nezbývá nic jinýho než počkat jak se to vyvine. Toto období mě zajímá nejvíc a doufám že výrobci přestanou s těmi cenami blbnout, cenový rozdíl skoro 100% je už drzost. :evil:


Já dělám DR v rozpětí 65-75 a situace není o moc příznivější. Mám pocit, že výrobci letos zkouší, co zákazník vydrží. A nějak si nemyslím, že bych se toho cirkusu měl zúčastnit. Už to beru tak, že nemusím mít všechno zajímavé co v dané epoše jezdilo. Stejně to bude za pár let lehce ojeté na eBay, tak co bych šílel. Navíc skvělý kurz koruny k euru tomu dává opravdu korunu. Už ve mě praskly saze a jedinou novinku co koupím bude BR01.5 od Roco.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Novinky H0 2015

Příspěvekod tusakvlasta » pon 31 srp, 2015 6:08 pm

Barbucha píše:
tusakvlasta píše:Na Mikrometalkit rozhodně nemám, maximálně na Brawu. Myslím že časem se vhodná loko objeví a vozy můžou zatím třeba stát na odstavný koleji. Kdyby je Fleischmann nabízel s vestavěným osvětlením na vysoký úrovni tak bych cenu 1600,- respektoval, ale takto nezbývá nic jinýho než počkat jak se to vyvine. Toto období mě zajímá nejvíc a doufám že výrobci přestanou s těmi cenami blbnout, cenový rozdíl skoro 100% je už drzost. :evil:


Já dělám DR v rozpětí 65-75 a situace není o moc příznivější. Mám pocit, že výrobci letos zkouší, co zákazník vydrží. A nějak si nemyslím, že bych se toho cirkusu měl zúčastnit. Už to beru tak, že nemusím mít všechno zajímavé co v dané epoše jezdilo. Stejně to bude za pár let lehce ojeté na eBay, tak co bych šílel. Navíc skvělý kurz koruny k euru tomu dává opravdu korunu. Už ve mě praskly saze a jedinou novinku co koupím bude BR01.5 od Roco.

Máš recht, hrajou to na nás. Možná by pomohlo kdyby obchodníci začaly tyto předražený modely brát od výrobců pouze na objednávku a mít jen jeden vzorek na prodejně. :?:
Uživatelský avatar
tusakvlasta
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 21 pro, 2010 11:03 pm

Re: Novinky H0 2015

Příspěvekod Sandy » úte 01 zář, 2015 7:25 am

Jo, hoši, smiřte se s tím, že v blízké budoucnosti bude základním předpokladem pro železničního modeláře jeho přestup v civilním životě z kategorie "plebs" (bez pejorativního nádechu) do kategorie "high society" :x
A my, co si pamatujeme vagonek za 10.- a loko za 50.-, budeme voděni po vesnicích jako cizokrajné atrakce....
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Novinky H0 2015

Příspěvekod milan ferdián » úte 01 zář, 2015 7:30 am

Sandy píše:Jo, hoši, smiřte se s tím, že v blízké budoucnosti bude základním předpokladem pro železničního modeláře jeho přestup v civilním životě z kategorie "plebs" (bez pejorativního nádechu) do kategorie "high society" :x
A my, co si pamatujeme vagonek za 10.- a loko za 50.-, budeme voděni po vesnicích jako cizokrajné atrakce....

Pesimisto..... :D :D :D A kdy bude první vodění?Já jsem za ty ceny nakupoval :mrgreen: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Novinky H0 2015

Příspěvekod greenery » úte 01 zář, 2015 8:07 am

Barbucha píše:
greenery píše:
tusakvlasta píše:To se divím, přitom to jsou krásné vozy a podle historických foto byly u nás hojně používaný. Aspoň si myslím.


Není to čím tahat, tedy pokud nenakupuješ Micrometakit nebo si nepostavíš sám.


Kořistní vozy, kořistní lokomotivy. Do půlky 50. let je co vybírat. Pak už je to o něco horší a mezera končí začátkem 70. let.


Nojo, "kořistní" modely táhly tak před 10ti lety. Nabídka originálních modelů ČSD přece jen trošku poskočila, a tak když se přestup do high society tak úplně nedaří podle představ :D , copak asi jeden nejdříve vyloučí?
Voni modeláři maj v tý kouli na krku i mozek. I když někteří výrobci si to asi nemyslí.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: jirie123, skalamep a 6 návštevníků