Roco Čmelák T669.0

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod Sandy » úte 15 dub, 2014 4:12 pm

F. Placheta píše:toe jasný, Techimage :wink:
Jinak rozdil je víc, než zřejmý. Ty okna na Piko mě okamžitě trkly do očí.

Pokud by oba modely byly ve stejné cenové relaci, tak by asi byl lepší model ROCO.
Ale rozdíly ve prospěch ROCO modelu - lepší partie čelníku, zvýraznění kliček na skříni, lépe vypracovaná okna a mnohokrát zmiňované závěsky, jsou zoufale málo u modelu o dva tisíce dražšího.
A nedovedu si představit, jaké by musely být jízdní vlastnosti, aby tento cenový rozdíl dorovnaly.
Proto jednoznačně PIKO!
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod ČouĎák » úte 15 dub, 2014 5:32 pm

jinak jsem poslouchal zvuky ROCO T 669.0 ČSD a CTRL C - zvuk kompresoru z Báry.... a vóón je úplně jiný.
DF porušuje práva svobodného projevu. Příspěvky se přesouvají nebo cenzurují jako za komunistů. ;)
Uživatelský avatar
ČouĎák
 
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 18 říj, 2012 6:53 pm
Bydliště: Hohenfurth

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod George V. » stř 16 dub, 2014 3:49 am

Sandy píše:
F. Placheta píše:toe jasný, Techimage :wink:
Jinak rozdil je víc, než zřejmý. Ty okna na Piko mě okamžitě trkly do očí.

Pokud by oba modely byly ve stejné cenové relaci, tak by asi byl lepší model ROCO.
Ale rozdíly ve prospěch ROCO modelu - lepší partie čelníku, zvýraznění kliček na skříni, lépe vypracovaná okna a mnohokrát zmiňované závěsky, jsou zoufale málo u modelu o dva tisíce dražšího.
A nedovedu si představit, jaké by musely být jízdní vlastnosti, aby tento cenový rozdíl dorovnaly.
Proto jednoznačně PIKO!


...zapoměl jsi na pojezd 6x6 v kovových převodovkách, lepší motor s vyměnitelnými uhlíky, DPS s větším využití vlastností Plux22.... Co mě na modelu od Roco nejvíc vadí, je to, že ho ještě nemám :mrgreen:
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 16 dub, 2014 6:48 am

Mít jen tak volných sedum táců - jdu určitě do zvukovýho čmeláka Roco. Jelikož je nemám, zůstávám nakonec u Pika který si doladím (prosklený větrný štítky, patina, zvuk) a dávám přednost roco sergejům a brejlovcům, nějaký tý páře DR, vagonům co doma chybí a vegetaci na kolejiště, a zelený piko čmelda možná nakonec dostane červenýho bratříčka ze stejný fabriky :lol:

Na to že mi čmelák proběhne tak maximálně třikrát po trati, mi jízdní vlastnosti PIko stačí bohatě :lol: Těm co provozujou komerční kolejiště ani super převodovky nepomůžou, když u nich mašina naběhá místo metrů kilometry...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod shodan » stř 16 dub, 2014 8:22 pm

mít 7 tácu, tak koupim 2x PIKO :lol: :lol: :lol: a nějaký ten detail si dodělám... ale loko jsem koupil abych jezdil a měl z ní radost a ne abych hledal půl roku 50 chyb (na modelu za 2,5) a dal ho do vitríny jako někteří... 3 slunce pak boj :mrgreen: :mrgreen:
shodan
 
Příspěvky: 186
Registrován: ned 17 říj, 2010 2:40 pm

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod horak » čtv 17 dub, 2014 10:59 am

Ja som prave odoslal na reklamaciu jedneho Cmeliaka... Spraval sa podobne. Pri vyssich rychlostiach sa triasol ako osika. Po pripojeni jedneho vagona klasicke ockove spriahlo doslova nadskakovalo. Tak som ho nasledne zabehaval cca 5-6 hodin. Najskor na prazdno, potom aj so zatazou dvoch cistiacich vagonov. Nic sa nezmenilo. Uvidime ako sa bude spravat druhy kus...

A este k leptom stieracov... vypadavaju a stracaju sa. Dobre je si objednat do zasoby nahradne a zakvapnut ich lepidlom.

Zaoberal sa niekto zmenou nastavenia cervenych, bielych svetiel a reflektora? Ked sa daju zapnut biele svetla do kriza na posun, je mozne zmenou mapovania zapinat aj solo reflektor? Robil uz niekto rozborku za ucelom "co dokaze" DPS s PluX22...???
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 672
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod E27 » úte 22 dub, 2014 3:50 pm

Čmeliak je doma. Vo štvrtok spravím recenziu a aj video
Pôjdem kamošovi, má digitál... :)
Uživatelský avatar
E27
 
Příspěvky: 1163
Registrován: úte 28 zář, 2010 8:51 am
Bydliště: Bratislava

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod martin tichý » úte 22 dub, 2014 5:47 pm

Dneska jsem ho viděl poprvé naživo, objektivně řečeno působí asi lépe a detailněji, než ten od pika, výlisek se zdá být jakýsi plastičtější a nabarvené kličky taky nejsou špatné, zrovna tak na podvozcích je toho jako by o něco více a velmi dobře působí kola s nízkými nákolky.., co se mi ale líbí více na piko je zpracování čelních světel, které je dle mého názoru opravdu velmi pěkně provedené, na roco mi přijde moc velký průměr dolních světel..na obou červených verzích se mi nelíbí odstín barev..jak červené, tak šedé, zvláště ten roco je dost "vyblitý", mám raději tmavší barvičky a tenhle působí dost plastově..
Ciboch
martin tichý
 
Příspěvky: 308
Registrován: ned 19 črc, 2009 12:43 pm
Bydliště: Milovice

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod Jacek » čtv 24 dub, 2014 1:21 pm

Měl jsem tento model na pár hodin zapůjčený, tak jsem na stránky http://www.jacek-modely.cz/ napsal krátký článek o osvětlení a zvucích.
To osvětelní tabulek uvnitř je :)
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 883
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod E27 » pát 25 dub, 2014 7:46 am

Ja som si u kolegu spravil test svojho čmeliaka so zvukom od Roco...

https://www.youtube.com/watch?v=vUas-Pr1GpA
Čoskoro si spravím na railnete.sk vlastnú recenziu a pár postrehov...
Uživatelský avatar
E27
 
Příspěvky: 1163
Registrován: úte 28 zář, 2010 8:51 am
Bydliště: Bratislava

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod A2C » pát 25 dub, 2014 9:30 am

neviete kedy by mohol byť aj v zelenom prevedení?
mne proste ten unifik vôbec nereže a ani nad ním nepremýšlam, ale do zeleného by som šiel :)
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod E27 » pát 25 dub, 2014 10:37 am

Ako som sa bavil s Romanom Jakubovičom, tak Roco nejako zadrhlo. Ja neviem čo sa stalo, prečo neprišiel najprv analog a potom digitál ale opačne. Či sa jedná o nejaký obchodný ťah Roco, keď PIKO prišlo so zelenou verziou a potom červenou.. Boh vie. Zatiaľ je v nedohľadne aj červená verzia analog.. Tak to je v prípade Roco asi hudba budúcnosti. Jedno je však isté. Model už existuje a záleží na Číňanoch, pardon Roco, kedy by sa mohla ukázať ďalšia verzia... Ale možno skorej príde PIKO s treťou verziou ruského čmeliaka, než Roco s analogom..
Uživatelský avatar
E27
 
Příspěvky: 1163
Registrován: úte 28 zář, 2010 8:51 am
Bydliště: Bratislava

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod A2C » pát 25 dub, 2014 11:26 am

Popravde, som na digitále závislí a určite čmeliaka budem chcieť aj so zvukom, ale u mňa tá farba proste neprejde, a kupovať model a nechať ho prestriekať rovno po kúpe mi príde dosť hlúpe naviac k cene ktorú za to požadujú :roll:
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod vlado.s » pát 25 dub, 2014 12:13 pm

Ja sa ešte vrátim k ČSD verzii, neviete niekto pod ktoré depo táto mašina patrila? Na kabíne je nejaký náznak popisu ale je nemožné z toho niečo zistiť. Díky za odpoveď.
III-IV-V, ČSD-ČD-ŽSR, 1950-2000.
vlado.s
 
Příspěvky: 99
Registrován: ned 03 lis, 2013 4:29 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod E27 » pát 25 dub, 2014 4:32 pm

vlado.s píše:Ja sa ešte vrátim k ČSD verzii, neviete niekto pod ktoré depo táto mašina patrila? Na kabíne je nejaký náznak popisu ale je nemožné z toho niečo zistiť. Díky za odpoveď.

Nie som si istý, ale mal by byť depo Louny? Teda našiel som tam 770.088
Uživatelský avatar
E27
 
Příspěvky: 1163
Registrován: úte 28 zář, 2010 8:51 am
Bydliště: Bratislava

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků