Prostějov 22. a 23. března 2014

Pozvánky, odkazy, upozornění.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Prostějov 22. a 23. března 2014

Příspěvekod rawen » úte 18 bře, 2014 8:26 am

Nazdar.
Sice nejsem pořadatel, ale je to u nás v KaSCu.
http://www.vlacky.info/

Radek

P.S.: Dalo by se tam potkat a hodit řeč s podobně smýšlejícími jedinci z fóra. Anebo to pojmout jako výjezdní zasedání TT modulů Olomouc :)
rawen
 
Příspěvky: 1698
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Prostějov 22. a 23. března 2014

Příspěvekod dnovy » stř 19 bře, 2014 7:17 pm

Zdarec. Já tam budu:-) Sice to měřítko mi nic neříká ale dojdu:-D
dnovy
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 29 lis, 2009 12:13 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Prostějov 22. a 23. března 2014

Příspěvekod Barbucha » stř 19 bře, 2014 7:53 pm

Hmm, pozdě :-(
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Prostějov 22. a 23. března 2014

Příspěvekod rawen » stř 19 bře, 2014 9:53 pm

Barbucha píše:Hmm, pozdě :-(

Proč pozdě??

V mém případě to bude nakonec pojato jako rodinný výlet, tedy přijdu i odejdu podle dětí.

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1698
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Prostějov 22. a 23. března 2014

Příspěvekod Rozsíval Jaroslav » čtv 20 bře, 2014 8:56 am

Taky se tam chystám. Minule jsem s nimi jezdil, teď budu jenom jako návštěvník.
Zatím nevím, kdy tam vyrazím, ale bude to odpoledne ( vycházky mám až od 14 hod.)
Jarda
HO - analog
Rozsíval Jaroslav
 
Příspěvky: 166
Registrován: stř 25 úno, 2009 8:12 am
Bydliště: Prostějov

Re: Prostějov 22. a 23. března 2014

Příspěvekod Rozsíval Jaroslav » pát 21 bře, 2014 3:35 pm

Tak mám novinku. Výstava nebude v přísálí společenského klubu, ale v hlavním sále.
To znamená několikanásobně větší prostor jak na modely, tak pro návštěvníky.
Kromě modulovky se budou instalovat i ucelená kolejiště členů klubu.
Kdo se ještě rozmýšlíte, přijďte se podívat.
V současné době (pátek odpoledne) začíná navážení modelů a instalace v sále.
První foto viz http://jarovlaky.rajce.net/Vystava_zele ... Prostejove
Jarda
HO - analog
Rozsíval Jaroslav
 
Příspěvky: 166
Registrován: stř 25 úno, 2009 8:12 am
Bydliště: Prostějov

Re: Prostějov 22. a 23. března 2014

Příspěvekod dnovy » ned 23 bře, 2014 1:03 pm

Tak podle me z modelarskeho hlediska nic moc...Celkem dost lidi, to se dalo cekat ale jezdili tam na modulech tak 4 soupravy, panove je nestridali a byli dost znudeni...priste jiz ne. tedy pokud nebude chtit kluk ale potesil me tim ze rekl ze nase kolejiste je lepsi:-) pak tam byli jeste cca dalsi 4 kolejiste a to bych snad ani kolejisti nenazval...
dnovy
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 29 lis, 2009 12:13 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Prostějov 22. a 23. března 2014

Příspěvekod rawen » ned 23 bře, 2014 2:58 pm

Tak já tam byl v sobotu i dnes (i před cca 4 roky) a vidím to jinak.
Jednak je třeba brát v potaz, že je to všechno stěhovací. Ohledně vozů a lokomotiv mi bylo řečeno, že když jezdily napatinované soupravy, tak běžní návštěvníci nadávali, že "to mají špinavé", tak nakoupili pár souprav předváděcích.
Malá kolejiště pro děti na hraní jsou prostě na hraní. Ovšem stavby na nich, stejně jako na modulech, výborné. A navíc správné měřítko. :)
Takže já to vidím velmi pozitivně - spousta námětů a inspirace, vyvrácení některých mýtů a nakonec i krátký pokec s K. Bartákem.

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1698
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Prostějov 22. a 23. března 2014

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » ned 23 bře, 2014 5:21 pm

nebyl jsem neviděl ,ale musím trochu říct ,že nepatinované vozy a lokomotivy jsou o ničem jo jasný nějaký ten model čistý jasný ...můj názor

Ale to jste asi neviděli kolejiště na For model v Olomouci to bylo katastrofa v analogu plechový koleje a nejezdilo jim to vůbec nebo jo ,ale zas se odpojovaly vagony a jaká si mamina se zeptala proč to nejezdí odpověď byla je to staré zařízení a to tam měli kasičku na podporu toho jejich projektu...
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Prostějov 22. a 23. března 2014

Příspěvekod dnovy » ned 23 bře, 2014 6:21 pm

rawen píše:Tak já tam byl v sobotu i dnes (i před cca 4 roky) a vidím to jinak.
Jednak je třeba brát v potaz, že je to všechno stěhovací. Ohledně vozů a lokomotiv mi bylo řečeno, že když jezdily napatinované soupravy, tak běžní návštěvníci nadávali, že "to mají špinavé", tak nakoupili pár souprav předváděcích.
Malá kolejiště pro děti na hraní jsou prostě na hraní. Ovšem stavby na nich, stejně jako na modulech, výborné. A navíc správné měřítko. :)
Takže já to vidím velmi pozitivně - spousta námětů a inspirace, vyvrácení některých mýtů a nakonec i krátký pokec s K. Bartákem.

Radek


čéče Radku, nevím. Sice chápu že je to stěhovací ale za poslední 4 roky tam nic zajímavého nepřidali. Navíc skladba těch souprav vážně příšerná. Každý vlak měl vždy stejné vagony, jezdil 1x motorák, 1x pára s partami a tuším 2x nákladní vlak...
Pokud chceš inspiraci tak si zajed do Žďáru, "Kolejiště Ždár". Tam se ti kluci i budou věnovat a nebudou se tvářit na lidi tak otráveně. Skladba vlaků a modelové provedení úplně něco jiného...Minule jsem to probírali v OL na setkání ale tys měl áčko:-)

A navíc mají to v tom správném měřítku:-D

David.
dnovy
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 29 lis, 2009 12:13 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Prostějov 22. a 23. března 2014

Příspěvekod radula63 » pon 24 bře, 2014 11:37 am

dnovy píše:Tak podle me z modelarskeho hlediska nic moc...Celkem dost lidi, to se dalo cekat ale jezdili tam na modulech tak 4 soupravy, panove je nestridali a byli dost znudeni...priste jiz ne. tedy pokud nebude chtit kluk ale potesil me tim ze rekl ze nase kolejiste je lepsi:-) pak tam byli jeste cca dalsi 4 kolejiste a to bych snad ani kolejisti nenazval...

?????
Prosím, který den a v jaké době jste tam byl?
Kapacita modulovky KŽM Praha 3 je totiž 8-12 souprav. Já byl i nějakou dobu na ovládání stanice Dobříš, a pravidelně po cca 1,5hodině dostala modulovka obměnu cca poloviny aktuálně jedoucích souprav. 4 stanice, postupně se vykřižující soupravy, takže když odešlu vlak, tak se mi za 15-20minut vrací zpět. Takže výměna po hodině a půl až dvou je optimální. Znudění? Asi Váš subjektivní dojem. Kdo chtěl se mnou mluvit, tak mohl. Jednám vždy vstřícně a věcně.

Jako test bylo zkoušeno řízení přes wifi na tablety. Časem se postaví kolejiště lepší - byl to improvizovaný test nových technologií - centrála ROCO Z21.

Ano, moc vizuálně se na našem modulovém kolejišti nezměnilo - alespoň na první pohled... Asi se moc nekoukáte na detaily. Dále byly postupně vylepšovány části, který návštěvník nevidí - zabezpečení stanic a komunikace apod.


Ne, nechci se tady s nikým dohadovat - to vážně ne. Jen vkládám svůj názor.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Prostějov 22. a 23. března 2014

Příspěvekod Rozsíval Jaroslav » pon 24 bře, 2014 12:22 pm

Musím souhlasit s Radkem. Já jsem zaregistroval v provozu na modulovce 3 osobní a 5 nákladních vlaků. Byl jsem tam v sobotu odpoledne.
Na dalším stanovišti byly dva ovály H0, kde jezdily lokomotivy z produkce MTB, řízeno z tabletů. Byly zde na ukázku sestavené stavebnice domků od KB. Beru to jako propagaci výrobků modelářů.
Dalším exponátem bylo HO kolejiště ve tvaru 8, které mělo skryté 2 koleje, takže umožňovalo provoz 3 souprav. Ovládáno pomocí tlačítka.
Kolejiště ve velikosti 0 byl v podstatě jen ovál s 2 kolejným nádražím. Jezdila na měm 1 lokomotiva, ovládání z FZ1
Abych řekl pravdu, další exponáty mi neutkvěly v hlavě, možná proto, že byly v menším měřítku a na to já už špatně vidím :)
Výběr fotek mám na rajčeti:
http://jarovlaky.rajce.net/Vystava_zele ... ejove_2014
Pokud máte zájem, můžete porovnat s minulou výstavou v roce 2011
http://jarovlaky.rajce.net/Vystava_zele ... ejove_2011
P.S.:
Pokecal jsem si trochu jak s Radkem, tak s Karlem, v roce 2011 jsem s nimi na výstavě v PV jezdil a stavěl.

Jarda
HO - analog
Rozsíval Jaroslav
 
Příspěvky: 166
Registrován: stř 25 úno, 2009 8:12 am
Bydliště: Prostějov

Re: Prostějov 22. a 23. března 2014

Příspěvekod dnovy » pon 24 bře, 2014 4:02 pm

radula63 píše:
dnovy píše:Tak podle me z modelarskeho hlediska nic moc...Celkem dost lidi, to se dalo cekat ale jezdili tam na modulech tak 4 soupravy, panove je nestridali a byli dost znudeni...priste jiz ne. tedy pokud nebude chtit kluk ale potesil me tim ze rekl ze nase kolejiste je lepsi:-) pak tam byli jeste cca dalsi 4 kolejiste a to bych snad ani kolejisti nenazval...

?????
Prosím, který den a v jaké době jste tam byl?
Kapacita modulovky KŽM Praha 3 je totiž 8-12 souprav. Já byl i nějakou dobu na ovládání stanice Dobříš, a pravidelně po cca 1,5hodině dostala modulovka obměnu cca poloviny aktuálně jedoucích souprav. 4 stanice, postupně se vykřižující soupravy, takže když odešlu vlak, tak se mi za 15-20minut vrací zpět. Takže výměna po hodině a půl až dvou je optimální. Znudění? Asi Váš subjektivní dojem. Kdo chtěl se mnou mluvit, tak mohl. Jednám vždy vstřícně a věcně.

Jako test bylo zkoušeno řízení přes wifi na tablety. Časem se postaví kolejiště lepší - byl to improvizovaný test nových technologií - centrála ROCO Z21.

Ano, moc vizuálně se na našem modulovém kolejišti nezměnilo - alespoň na první pohled... Asi se moc nekoukáte na detaily. Dále byly postupně vylepšovány části, který návštěvník nevidí - zabezpečení stanic a komunikace apod.


Ne, nechci se tady s nikým dohadovat - to vážně ne. Jen vkládám svůj názor.


Souhlasím s tím že polemika nemá význam, jen pro info byl jsem tam v neděli od 10:00 do 11:30 a za tu dobu se nezměnila ani jedna souprava. Jinak jsem detailista a právě na detaily se dívám. Proto mě fascinuje když jezdí III a V epocha zaráz... Upřímně, Žďár nebo Přerov je o několik levelů výš...Jak do detailů tak do přístupu lidí. Já chápu že každý víkend někde být mimo domov a pořád jezdit je otravné ale toto byla komerční akce, tam by "personál" měl být přívětivý. Možná jsem rýpal ale byl jsem zklamán. Kdyby se jednalo o amatérskou akci tak bych to nepsal, zde ale šlo o čistou komerci tak není důvod být zticha.

David
dnovy
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 29 lis, 2009 12:13 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Prostějov 22. a 23. března 2014

Příspěvekod mkcompTT » ned 30 bře, 2014 4:47 pm

Pár záběrů z výstavy KŽM Praha 3 v Prostějově. Pravda je, že sobotní dobu kolem oběda jsem si vybral záměrně, aby tam nebylo tolik lidí. Nicméně docházelo pouze k výměně lokomotiv mezi soupravami. Patráky byli nahrazeny, protože měli problémy s jízdou. Celá výstava mi přišla taková "ospalá". Mě osobně občas chyběla nějaká staniční činnost, pokud nepočítám objetí soupravy. Klasický manipulák, jeho složení nebo rozložení ve stanici, předjetí rychlíku osobákem a pod. Pro děti do 6-7mi let super, pro dospělé takové monotóní.

http://www.youtube.com/watch?v=DgYDgyqdHMA

Obrázek
Naposledy upravil mkcompTT dne ned 30 bře, 2014 7:51 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
mkcompTT
 
Příspěvky: 363
Registrován: stř 20 dub, 2011 1:13 pm
Bydliště: Kladno

Re: Prostějov 22. a 23. března 2014

Příspěvekod mizl » ned 30 bře, 2014 7:10 pm

mkcompTT píše:Pár záběrů z výstavy KŽM Praha 3 v Prostějově. ...
http://www.youtube.com/watch?v=DgYDgyqdHM


Možná dělám něco špatně, ale video se my neotevře. Jako by nebylo vloženo ..

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Další

Zpět na Modelářské výstavy a akce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron