FOR MODEL Olomouc

Pozvánky, odkazy, upozornění.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

FOR MODEL Olomouc

Příspěvekod Rozsíval Jaroslav » čtv 14 úno, 2013 11:59 am

Začátek března bude na olomouckém výstavišti Flora patřit všem, co si rádi hrají. Příznivci modelování z papíru, plastu, dřeva či jiných materiálů a sběratelé nejrůznějších kuriozit obsadí od 1. do 3. března výstavní pavilony E, G a H.
11. ročník výstavy modelů a sběratelství FOR MODEL představí v kapesním vydání historické bitevní lodě, letadla, automobily, železniční i bojovou techniku. Návštěvníci se mohou těšit na hasičská, policejní vozidla, bugginy, pohyblivé modely vláčků, vrtulníků, létající ultralehká „éra“ a další zajímavosti.
Příznivci sběratelství se mohou těšit na kolekce turistických známek, mincí, odznaků, starých hraček, hudebních nástrojů, vojenskou i hasičskou výzbroj a výstroj, či sbírky nejrůznějších kuriozit.
Brána výstavy budou otevřeny denně od 9 do 18, poslední den do 17 hodin. Vstupné je 50 Kč, zlevněné pro důchodce a děti 20 Kč. Zdarma mohou na For Model děti do 10 let a držitelé průkazů ZTP, ZTP- P.
HO - analog
Rozsíval Jaroslav
 
Příspěvky: 166
Registrován: stř 25 úno, 2009 8:12 am
Bydliště: Prostějov

Re: FOR MODEL Olomouc

Příspěvekod Rozsíval Jaroslav » pon 04 bře, 2013 4:08 pm

Pár fotek z výstavy, jak se mi to v tom návalu podařilo nafotit.
http://jarovlaky.rajce.net/For_model_-_ ... cni_modely
HO - analog
Rozsíval Jaroslav
 
Příspěvky: 166
Registrován: stř 25 úno, 2009 8:12 am
Bydliště: Prostějov

Re: FOR MODEL Olomouc

Příspěvekod Rozsíval Jaroslav » ned 23 úno, 2014 4:39 pm

Rok se s rokem sešel a v Olomouci na výstavišti se v nově zrekonstruovaném pavilonu A bude konat další ročník modelářské výstavy. 14.-16.3.2014
Podrobnosti viz leták: http://jarovlaky.rajce.net/FOR_MODEL_2014
Vlaky sice netvoří největší část výstavy, ale výstava stojí za shlédnutí.
Odkaz na fotky z loňska najdete v mém předchozím příspěvku.
Letos se ze zdravotních důvodů nemůžu zůčastnit. Pokud někdo na výstavu půjdete, uvítal bych, pokud date na net nějaké fotky.

Předem díky.
Jarda
HO - analog
Rozsíval Jaroslav
 
Příspěvky: 166
Registrován: stř 25 úno, 2009 8:12 am
Bydliště: Prostějov

Re: FOR MODEL Olomouc

Příspěvekod Martin70 » ned 03 bře, 2019 6:36 pm

Zdravím, chystáte se letos někdo příští víkend 8-10.3.2019 na tuto výstavní modelářskou akci v okolí Olomouce? Byli jste tam někdo v předchozích letech? Jsou tam například prodejci leptů, nářádí a jiných pomůcek pro železniční modelářství? Děkuji všem za případné postřehy z návštěvy této akce. Možná by tam mohla zajímavá prezentace možností 3D tiskáren, ale nevím co se bude tisknout. :)
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: FOR MODEL Olomouc

Příspěvekod PepinTt » stř 06 bře, 2019 9:27 am

Martin70 píše:Zdravím, chystáte se letos někdo příští víkend 8-10.3.2019 na tuto výstavní modelářskou akci v okolí Olomouce? Byli jste tam někdo v předchozích letech? Jsou tam například prodejci leptů, nářádí a jiných pomůcek pro železniční modelářství? Děkuji všem za případné postřehy z návštěvy této akce. Možná by tam mohla zajímavá prezentace možností 3D tiskáren, ale nevím co se bude tisknout. :)

Zdravím, chodím tam pravidelně, je to spíš výstava sběratelů, prodejců tam moc nebývá(když pominu občerstvení kolem pavilónů ).V malém pavilonu(odhadem120 m2) s železnicí bývají 2 -3 prodejci Hobbyrobbi z Prostějova tam mívá cca 10% slevu.Ve velké hale je vystaveno vše možné (autoveteráni ,plastik.modely ,mince,tácky,panenky,historické oděvy, papír.modely). 70%jsou RC modely.Většina jenom vystavená(za poslední roky si.pravidelně odvážím pouze petku s výborným rybízákem).3d tisk jsem tam nezaznamenal,loni tam byl navíc kout s virtuálními hrami,ale šílená fronta (syn tam čekal víc jak hodinu).Pokud je někdo z okolí, tak zajímaví výlet s dětmi, z větší dálky s to asi moc nevyplatí. Vzhledem k tomu,že se to více méně každý rok opakuje,tak už sebou ani netahám foťák.Letos uvažuji, jestli vůbec půjdu, vzhledem k výši vstupného a poměru, toho co tam uvidím nového(jestli mně manželka ovšem nevyžene s dcerkou na panenky :P )
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: FOR MODEL Olomouc

Příspěvekod PepinTt » čtv 07 bře, 2019 8:47 am

Jen doplním, dnes na rádio Haná měli reklamu na For model,kde bylo,že letos budou i 3D tiskárny s ukázkou tisku.
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: FOR MODEL Olomouc

Příspěvekod Martin70 » čtv 07 bře, 2019 11:07 am

Pepine, díky za odpověď. Já se zřejmě pojedu podívat, záleží taky na počasí. Poslední dobou je o víkendu vždy zima a nebo prší. Má jezdit parní olomoucká Rosnička, takže bych se podívat i okolo trati a pofotil, fotek není nikdy dost.
O 3D tiskárnách jsem četl na webu, proto jsem to zmiňoval v předchozím příspěvku. Dotaz jsem myslel i tak zda tam člověk potká zajímavé modeláře a najde inspiraci pro železniční modelaření. Ostatním odvětvím nerozumím a nejsou pro mě podstatné. :)
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín


Zpět na Modelářské výstavy a akce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků