Modelářský domek Štětkovice

Pozvánky, odkazy, upozornění.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Modelářský domek Štětkovice

Příspěvekod Tomáš Pech » sob 13 srp, 2011 3:01 am

Na základě upozornění snad na k-reportu na článek Ve Štětkovicích křižuje dopravní hřiště vlak http://benesovsky.denik.cz/zpravy_region/laj_bn_stetky_hriste20110504.html s fotografiemi v Benešovském deníku http://benesovsky.denik.cz jsem se dozvěděl o Modelářském domku ve Štětkovicích. Protože jsem nenalezl žádné další informace, dotázal jsem se přímo na stránkách obce Štětkovice. Starosta mi zaslal provozní řády Modelářského domku i Dopravního hřiště.
Provozní doba:
Modelářský domek
středa 16 – 17, neděle 1x v měsíci 14 – 15, zbývající termíny v roce 2011: 18. 9., 9. 10., 13. 11. a 11. 12. Vstupné 20,– přesný obnos do kasičky.
Dopravní hřiště
středa 17 – 18, neděle 1x v měsíci 15 – 17, zbývající termíny v roce 2011: 18. 9., 9. 10., dále záleží na počasí 13. 11. a 11. 12. Vláček bude puštěn vždy v celou hodinu a v půl.
Proti vydaným provozním řádům jsou nedělní termíny upřesněny a jsou vyvěšeny na dveřích Modelářského domku. Tyto informace jsou z 15. 6. 2011.
Štětkovice jsou na Sedlčansku asi 7 km severovýchodně od Sedlčan. Spojení vlakem: stanice Štětkovice na trati Olbramovice – Sedlčany v části obce Sedlečko 1 km od centra obce. Spojení autem: silnice Votice – Sedlčany, ve Vojkově vpravo na sever; nebo po silnici z Neveklova nebo Maršovic směr Sedlčany přes Kosovu Horu (z Neveklova směr Maršovice, a po 1,5 km neodbočovat vlevo na Maršovice, ale podle směrovky Sedlčany přímo).
Modelářský domek a dopravní hřiště jsou v sousedství novostavby obecního úřadu. Areál je zhruba uprostřed obce poblíž rybníka a obecní úřad je viditelný za silnice procházející obcí směrem k místní části Sedlečko. Několik parkovacích míst je přímo u Modelářského domku, několik dalších u obecního úřadu. Modelářský domek je prosklená novostavba. Vchod je při příchodu přímo v protilehlém zadním rohu.
Kolejiště bylo postaveno profesionálně na klíč. Jedná se o poměrně slušný vláčkodrom ve velikosti H0. Žádných výrazných chyb železničního provozu jsem si nevšiml. Je možné provozovat i depo, ale většina návštěvníků má okolo 3 let. Jsou použity koleje s podložím. Z trolejí jsou modelovány pouze sloupy a brány. Vlastní dráty modelovány nejsou.
Na dopravním hřišti vozí malé návštěvníky lokomotiva se dvěma vagóny na krátkém okruhu s poloměry asi 4 m o rozchodu 600 mm.
Tomáš Pech
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 20 lis, 2009 11:12 am
Bydliště: Praha

Re: Modelářský domek Štětkovice

Příspěvekod loscarlos » pon 15 srp, 2011 2:47 pm

Ahoj všem,
minulou středu jsme s kolegou z fora Radkem S. a našema rodinkama zmíněný domek navštívili. Kolejiště je opravdu styl "kolem dokola", nicméně pro splnění účelu - zábava pro děti, naprosto dostačující. Je tam i několik docela dobrých zákoutí - vápenka, JZD a docela slušně urobená točna s depem. Provoz je digitální, obsluha měla dva ovladače multimaus, na jednom ovšem svítilo ERROR ... :-). Ovládací pult byl přehledný a docela se nám líbil. Postřehli jsme Sergeje se zvukem, M152 - odstaven v průběhu ježdění pro poruchu, 2xBrejlovec , pára se zvukem - DB/DR asi BR 39 ?, Vindobona, TEE expres od Roca , zbytek a upřesnění až po prozkoumání fotek. Pokud k něčemu budou, dáme sem odkaz :-).
V provozu byli většinou 2 soupravy . Zrovna když jsem přišli tak došlo ke kolizi , vlastně dvěma najednou :-). Nějakým záhadným způsobem se podařilo obsluze postavit špatně cestu a najel do stojících souprav na koleji před sebou. Když jsme pak po zavířačce sledovali skrz okno, jak zajíždí se soupravami do nádraží, tak jsem se ani nedivili. Obsluha zjevně asi nepochopila úplně princip přehazování vyhýbek :-). A to je asi nejslabší článek celé produkce. Chlapík evidentně nezvládal ovládat kolejiště a navíc začal odbíhat ke zprovoznění dětského hřiště , které stojí hned v sousedství.
To je, dle mého názoru na velmi slušné úrovni. Hlavně zapojení "pojízdného vlaku " do dopravní vývhovy je velmi chválihodné. Co už ovšem není tak skvělé, je to , že na hřišti chybí jakýkoliv řád. Například se rozblikají světla na přejezdu, blíží se vlak a milé děti klidně přejíždějí koleje jakoby se nechumelilo :-(. A není tam nikdo kdo by řekl ty, ty ty - takhle ne . Myslím že tím se vytrácí jakýkoliv výchovný moment celého hřiště. Když jsem viděl jak se chlapec v motorové motokáře ( je možné zapůjčit na místě) řítí na vlak jedoucí po přejezdu ..... tak mně až zatrnulo.
Vláček vyjíždí každých cca 10 min. , jede opravdu krokem, takže je vhodný i pro malé děti. Není ani problém svezení nejmenších s rodičem. Ceny lepší než lidové 20Kč za osobu vstup na model, svezení na mašince 10 Kč, motokáry jsme "netestovali", cenu neznáme.
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 407
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

Re: Modelářský domek Štětkovice

Příspěvekod loscarlos » čtv 18 srp, 2011 7:59 am

Ahoj,
doplnění tématu. Pár fotografií. Prosím o shovívavost, nejsem foto umělec :-). Ale pro informaci zájemcům o návštěvu to myslím stačí. Foceno postupně od vstupu směrem doprava, plus pár detailů, co mne zaujali. Nejvíc asi již zmíněná vápenka a JZD. Možná přidáme další, kolega Radek zalezl i pod stůl :-), tak až se sejdem a vyměníme si pořízené fotky, uvidíme co se dá doplnit.
link : https://picasaweb.google.com/karel.bg/M ... Stetkovice
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 407
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

Re: Modelářský domek Štětkovice

Příspěvekod radekkrupka » čtv 18 srp, 2011 8:23 am

Nač ta skromnost? Nafotils to parádně. Ani nemůžu souhlasit, že by to byl vyloženě vlakodrom. Stanice jsou celkem slušné, dokonce vlečky se mi líbí velice - na to jaký má kolejiště účel... i krajina má mnoho hezkých detailů... Když to srovnám s královstvím železnic... :roll:
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Modelářský domek Štětkovice

Příspěvekod loscarlos » čtv 18 srp, 2011 9:59 am

radekkrupka píše:Nač ta skromnost? Nafotils to parádně.

Děkuji za pochvalu, já to manželce vyřídím :-). Abych ještě upřesnil, začátek fotila má drahá polovička, zbytek já se synkem v jedné ruce a foťákem v druhé :-). Tak proto je to semtam rozmázlé.
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 407
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

Re: Modelářský domek Štětkovice

Příspěvekod petrko1 » pát 16 zář, 2011 7:20 am

loscarlos píše:
radekkrupka píše:Nač ta skromnost? Nafotils to parádně.

Děkuji za pochvalu, já to manželce vyřídím :-). Abych ještě upřesnil, začátek fotila má drahá polovička, zbytek já se synkem v jedné ruce a foťákem v druhé :-). Tak proto je to semtam rozmázlé.


Já si táké myslím, že to jsou super fotografie! :mrgreen:
petrko1
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 16 zář, 2011 4:30 am

Re: Modelářský domek Štětkovice

Příspěvekod Tomáš Pech » sob 12 kvě, 2012 8:44 pm

Konečně jsem dal fotky na rajče http://tompe.rajce.idnes.cz/Modelarsky_domek/ . Uvádím víkendové termíny pro rok 2012, jak jsou vyvěšeny na dveřích modelářského domku: 13. 5., 10. 6., 1. 7., 19. 8., 9. 9. a 7. 10. (v tento poslední termín je dopravní hřiště otevřeno pouze v případě dobrého počasí). Otvírací hodiny v těchto termínech: modelářský domek 14 - 15, dopravní hřiště 15 - 17.
Tomáš Pech
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 20 lis, 2009 11:12 am
Bydliště: Praha

Re: Modelářský domek Štětkovice

Příspěvekod Tomáš Pech » ned 23 čer, 2013 8:26 pm

Otevírací doba v roce 2013 je ve středu 16 - 17 hodin. Termíny pro nedělní otevírací dobu nejsou na dveřích uvedeny. Na http://www.aktivitysedlcany.cz/aktuality/modelarsky-domek-a-dopravni-hriste/ je uvedeno každou poslední neděli v měsíci 14 - 15 hodin. (Do 26. 6. uzavřen průjezd obcí Kosova Hora směr Štětkovice.)
Tomáš Pech
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 20 lis, 2009 11:12 am
Bydliště: Praha


Zpět na Modelářské výstavy a akce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků