Techmania Plzeň

Pozvánky, odkazy, upozornění.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Techmania Plzeň

Příspěvekod Zdenek Valter » pon 27 zář, 2010 7:35 am

Dnes a zítra dopoledne je v Techmanii Zababov i pro veřejnost.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2683
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Techmania Plzeň

Příspěvekod Eda1975 » pon 27 zář, 2010 8:51 am

Zítra se jedu podívat a bude-li zájem, hodím do placu fotky :wink:
TT - analog - epocha V/VI - ČR

http://www.taksitokurvavygoogluj.cz
Uživatelský avatar
Eda1975
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned 22 úno, 2009 3:58 pm
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Techmania Plzeň

Příspěvekod Zdenek Valter » pon 27 zář, 2010 8:53 am

Eda1975 píše:Zítra se jedu podívat a bude-li zájem, hodím do placu fotky :wink:

Buď tam do 12:00 ;-) Pak už se bude rozebírat ;-)
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2683
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Techmania Plzeň

Příspěvekod Michal Šuhajda » pon 27 zář, 2010 10:16 am

Zababov v Techmánii byl i v TV V sobotních zprávách (asi nebyly po ruce vhodná "zvířátka") a taky na idnes.cz ( http://plzen.idnes.cz/video-modelari-z-cele-zeme-vytvorili-v-plzni-obri-kolejiste-pqn-/plzen-zpravy.asp?c=A100926_125323_plzen-zpravy_alt ), ale pozor nečekejte 320m2 krajiny. Novináři hrozně kecají... A vysvětlujte to pak lidem na místě :(
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Techmania Plzeň

Příspěvekod Jirka1 » pon 27 zář, 2010 12:11 pm

Michal Šuhajda píše:Zababov v Techmánii byl i v TV V sobotních zprávách (asi nebyly po ruce vhodná "zvířátka") a taky na idnes.cz ( http://plzen.idnes.cz/video-modelari-z-cele-zeme-vytvorili-v-plzni-obri-kolejiste-pqn-/plzen-zpravy.asp?c=A100926_125323_plzen-zpravy_alt ), ale pozor nečekejte 320m2 krajiny. Novináři hrozně kecají... A vysvětlujte to pak lidem na místě :(

Taky jsem si říkal, co to blábolili za plochu... :shock:
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Re: Techmania Plzeň

Příspěvekod jobr » úte 28 zář, 2010 5:18 pm

Tak jsem si bohuzel precetl clanek az dnes :-( Na jinych odkazech jsem nabyl dojmu, ze masinky jsou standardne po oteviraci dobu do 17:00. a nebyl jsem sam jak bylo na miste slyset.
Takze jsme videli jen rozebirani, protoze lina prazska rodina se pred desatou do vlaku nedostane :-D
H0 DCC, navrat k masinkam kvuli detem :-)
Uživatelský avatar
jobr
 
Příspěvky: 124
Registrován: sob 01 bře, 2008 11:25 pm

Re: Techmania Plzeň

Příspěvekod vorisekml » úte 28 zář, 2010 5:42 pm

Dnes jsme se také podívali do Techmánie. Vůbec jsem pánům ze spolku Zababov nezáviděl jejich situaci. Lidé "laici" byli nespojeni že nic nejezdí. Já byl ale mile překvapen čilým provozem, vůbec jsem nestačil fotit. Mě "profesionálovi" :) vadila páska znemožňující do detailu prozkoumat stavby a modely. Zase jsem nemusel hradit žádné škody. Chci vyzdvihnout stanici VERNEŘICE která působila velice dobrým dojmem.
Ráno se tam ještě dalo dýchat, odcházeli jsme okolo 11 a před vstupem se tlačil snad 100 hlavový zástup lidí. Myslím že se nepřišli podívat na Van de graaffův generátor blesků. Jen doufám že lidé od Zababova nezačali moduly bourat ve 12:00 jak bylo plánováno. To by jim asi obecenstvo utrhlo hlavy. Lidí bylo až moc /což je dobře/. Techmánie mohla být na utrženém vstupném velice spokojena. Jinak mě techmánie /samozřejmě Zababov ano/ neoslovila. Ale děti se tam můžou vyřádit.
PS: Kolega mě předběhl, takže hlavy padaly- bourání započalo dle plánu....
Naposledy upravil vorisekml dne úte 28 zář, 2010 5:45 pm, celkově upraveno 1
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: Techmania Plzeň

Příspěvekod petrh » úte 28 zář, 2010 5:43 pm

chapu, ze to jde asi blbe udelat, ale neni svatek duvod mit prave do 17?: protoze po obede se da cekat nejvetsi naval?
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Techmania Plzeň

Příspěvekod Jirka1 » úte 28 zář, 2010 6:17 pm

petrh píše:chapu, ze to jde asi blbe udelat, ale neni svatek duvod mit prave do 17?: protoze po obede se da cekat nejvetsi naval?

No na obhajobu kluků ze Zababova - ono je docela makačka to vše zabalit, uklidit, naložit, odvézt domů a ještě vybalovat... Takže to balení ve 12 hodin docela chápu. :D
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Re: Techmania Plzeň

Příspěvekod jobr » úte 28 zář, 2010 6:23 pm

No oni to odnaseli primarne oni ( kluci ze Zababova ) - byli na rane, ale jak jsem pochopil, problem byl na strane Techmanie, ktera pozadovala vyklizeni do 15:00 aby mohla instalovat dalsi expozici. Tedy pokud je pravda co jsem slysel :-) Pokud to tak opravdu je, tak mi to hlava nebere, ve svatek kdy tam nalakaji nejvice lidi zacit menit expozici :-(
H0 DCC, navrat k masinkam kvuli detem :-)
Uživatelský avatar
jobr
 
Příspěvky: 124
Registrován: sob 01 bře, 2008 11:25 pm

Re: Techmania Plzeň

Příspěvekod Jirka1 » úte 28 zář, 2010 6:30 pm

jobr píše:No oni to odnaseli primarne oni ( kluci ze Zababova ) - byli na rane, ale jak jsem pochopil, problem byl na strane Techmanie, ktera pozadovala vyklizeni do 15:00 aby mohla instalovat dalsi expozici. Tedy pokud je pravda co jsem slysel :-) Pokud to tak opravdu je, tak mi to hlava nebere, ve svatek kdy tam nalakaji nejvice lidi zacit menit expozici :-(

No taky jsem jednou zažil, že jsme museli co nejrychleji vyklidit prostory, protože nám na záda dýchal další vystavovatel...
A v tom zmatku a chaosu se mi stalo, že jsem v kolejišti zapomněl ve skryťáku dvě rosničky. Žel na to jsem přišel až když jsme kolejiště přetáčeli i s deklem na schodišti. Bylo mi z toho pěkně nepříjmně po těle, jak tam rachotily.
Naštěstí škody nebyly tak vážné, ale již nikdy více. Balit pěkně v klidu... A několikerá kontrola modelů pro jistotu...
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Re: Techmania Plzeň

Příspěvekod microjelen » úte 28 zář, 2010 6:44 pm

Tady je pár fotek co má maličkost zachytila v sobotu a v neděli.
http://microjelen.rajce.idnes.cz/Techmania/
http://microjelen.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
microjelen
 
Příspěvky: 133
Registrován: stř 07 dub, 2010 6:28 pm
Bydliště: Plzeň - Skvrňany

Re: Techmania Plzeň

Příspěvekod petrh » úte 28 zář, 2010 8:09 pm

tak tohle mi hlava nebere, melo by byt vzdy v zajmu pronajmece vystavy, aby to prilakalo vice navstevniku, ja byt zababa, tak uz vzivote sem nepojedu:) uz prave proto, ze 90% lidi nadavalo jim ci podobne.
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Techmania Plzeň

Příspěvekod Yarda » stř 29 zář, 2010 6:36 am

Taky přidám svůj názor. Celkový dojem pozitivní, zájem lidí obrovský, ale jedna velká výhrada:

Moduliště mělo být přístupné i z prostoru u obvodové zdi haly. Páska úplně znemožňovala přístup do prostoru úzkorozchodky, jen stanici Kamenice bylo možno obdivovat alespoň zdálky (cca 2-3m), jinak z úzké nebylo vidět prakticky nic. Chápu, že určitě existuje spousta důvodů, proč to nešlo, ale na druhé straně by se určitě našlo nějaké řešení, jen kdyby se hledalo...

A jedna poznámka nesouvisející se Zababovem: velkým překvapením (alespoň pro mě) byl prototyp velké laminátky S699.0. Ve vší tichosti krásně zrenovovaná zářila v novém kabátku jakoby právě vyjela z výrobní haly (třebaže asi nepojízdná - jen statický exponát). Je skvělé, že díky péči Škody Plzeň neskončila ve šrotu, což jí dlouhou dobu reálně hrozilo.
Uživatelský avatar
Yarda
 
Příspěvky: 255
Registrován: pon 08 říj, 2007 11:48 am

Re: Techmania Plzeň

Příspěvekod Jarda H. » stř 29 zář, 2010 7:33 am

Yarda píše: ..... prototyp velké laminátky S699.0. .... v novém kabátku jakoby právě vyjela z výrobní haly (třebaže asi nepojízdná - jen statický exponát). ......


Ano, jde o (samostatně vlastní silou) nepojízdný exponát, opravy a úpravy se týkaly venkovního vzhledu, aby bylo možné mašinu vystavit - viz článek zde : http://www.ct24.cz/cestovani/99385-sest ... techmanii/ Zajímavé počteníčko a dvě fotky laminátky navrch !
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Další

Zpět na Modelářské výstavy a akce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků