Techmania Plzeň

Pozvánky, odkazy, upozornění.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Techmania Plzeň

Příspěvekod Michal Šuhajda » stř 29 zář, 2010 8:45 am

vorisekml píše:Dnes jsme se také podívali do Techmánie. Vůbec jsem pánům ze spolku Zababov nezáviděl jejich situaci. Lidé "laici" byli nespojeni že nic nejezdí. Já byl ale mile překvapen čilým provozem, vůbec jsem nestačil fotit. Mě "profesionálovi" :) vadila páska znemožňující do detailu prozkoumat stavby a modely. Zase jsem nemusel hradit žádné škody. Chci vyzdvihnout stanici VERNEŘICE která působila velice dobrým dojmem.
Ráno se tam ještě dalo dýchat, odcházeli jsme okolo 11 a před vstupem se tlačil snad 100 hlavový zástup lidí. Myslím že se nepřišli podívat na Van de graaffův generátor blesků. Jen doufám že lidé od Zababova nezačali moduly bourat ve 12:00 jak bylo plánováno. To by jim asi obecenstvo utrhlo hlavy. Lidí bylo až moc /což je dobře/. Techmánie mohla být na utrženém vstupném velice spokojena. Jinak mě techmánie /samozřejmě Zababov ano/ neoslovila. Ale děti se tam můžou vyřádit.
PS: Kolega mě předběhl, takže hlavy padaly- bourání započalo dle plánu....

Na vysvětlenou. Bourat se začalo po 13 hod., bylo to na přání Techmánie, ne kvůli Zababovu. Msto pro moduliště bylo volné do 15 hod., pak se tam měly vracet běžné exponáty.
Základní problém byl v blbě napsané prezentaci kolejiště na webu Techmánie odkud média (TV NOVA, IDNES, jak jsem slyšel před chvíli i rádia) informace přebíraly. Text s nikým z klubu konzultován nebyl. Je sice pravda, že jsme uvedenouplochu zabírali, ale vyznělo to (a většina návštěvníků to tak i pochopila, že tam, bude 320m2 krajiny..
Další problém je, že provoz podle grafikonu (zvlášť lokálkového) není pro lidi tolik atraktivní - proto dotazy, "kdy už konečně začnete jezdit". Od neděle začalo být "ježdění" komentované které uváděly vše na pravou míru, ale stejně to dost lidí nepochopilo.
Mimochodem, vstupné bylo v běžné výši jaké se platí do Techmánie a nebylo kvůli "mašinkám", což někteří pozdě příchozí odmítali pochopit.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2384
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Techmania Plzeň

Příspěvekod jobr » stř 29 zář, 2010 5:45 pm

No informace se kupodivu rozchazeji:-) Nedalo mi abych nenapsal na techmanii slusny mail ohledne "predcasneho" bourani kolejiste a dostalo se mi velmi omluvneho mailu a podekovani za zpetnou vazbu s informaci,ze k brzkemu rozlozeni kolejiste byly nuceni pristoupit na zadost modelaru :-( no mozna opomneli dodat, ze kdyby byli lide za Zababova schopni vse rozlozit za 5 minut, mohli rozkladat az za pet tri a ne v jednu :-)
Ad vstupne, nejde o jeho vysi ale o to, ze se do techmanie vydalo mnoho lidi hlavne kvuli masinkam, ktere tam nevideli. Osobne bych do techmanie jinak jel v nektery vsedni den, kdy je tam volneji. ( jak jsem psal diky zvysene navstevnosti a absenci kolejiste bylo na standadrni expozici narvano, takze si clovek neuzil nakonec ani jedno )
H0 DCC, navrat k masinkam kvuli detem :-)
Uživatelský avatar
jobr
 
Příspěvky: 124
Registrován: sob 01 bře, 2008 11:25 pm

Re: Techmania Plzeň

Příspěvekod milan ferdián » stř 29 zář, 2010 7:03 pm

Trochu mě překvapují na některých modulech typické německé drážní stavby z plastových stavebnic :roll:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Techmania Plzeň

Příspěvekod Michal Šuhajda » stř 29 zář, 2010 7:42 pm

No vida, já hjsem zase slyšel, že třetí byla kvůli tomu, že se zaměstnancům Techmánie nechtělo stěhovat exponáty po pracovní době, tedy zůstávat v práci přesčas. Nakonec jim nic jiného nezbylo, protože exponáty byly obsazeny návštěvníky. Odjížděl jsem po páté a žádné stěhování se nekonalo... Ono podobně to probíhalo i v sobotu, kdy mělo být vyklizeno v deset dopoledne a skutečnost bylo dost odlišná.
Ale nemám to v omluvném e-mailu.
Pro Milana: něměcké stavby byly na několika málo modulech jako provizorní náhrada (válečná provizoria) a pouze položeny.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2384
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Předchozí

Zpět na Modelářské výstavy a akce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků