Království Železnic

Pozvánky, odkazy, upozornění.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Libí se vám tento projekt ?

Ano
106
65%
Ne
57
35%
 
Celkem hlasů : 163

Re: Království Železnic

Příspěvekod Střelec » úte 05 říj, 2010 8:12 am

Aby mohl "yurax" vést svou pacifistickou propagandu, musel jeho existenci a svobodu v minulosti obhájit někdo jiný se zbraní v ruce. Bohužel, pacifisté, anarchisté, militantní vegetariáni, zelení aktivisté a další jim podobní jedinci mají díky svému přístupu na svědomí horší masakry, než ozbrojenci. Vraždí paměť národa. Falšování dějin, popírání historických faktů, vymývání mozků, likvidace historické dokumentace a památek.... Podobná verbež leze do zadku landsmanšaftu, léta se z historie snaží vymazat skutečnost, že československá armáda v březnu 1939 bránila v prostoru Podkarpatské Rusi a Východního Slovenska republiku (organizovaný odpor skončil až 17.3.1939), bagatelizuje boje s Freikorpsem v průběhu roku 1938, snaží se vymazat z paměti národa legionáře i boje doprovázející vznik republiky. Bolševici byli v tomhle oboru proti současné garnituře EU a US rektálních alpinistů ubozí amatéři. O bolševické vládě se též lže - ne že by realita byla lepší, než je nám současnou garniturou vnucováno, ale byla výrazně jiná.

Co se týká "military" témat v kolejišti - co takhle linie lehkého opevnění? "Řopíky" se staly typickou součástí naší krajiny. SDV dělá zatím jen jeden typ v H0. Pro TT a N by se daly využít odlévané kousky od Samek models v měřítku 1/144. Podle epochy se nabízí několik variant zpracování (budování, aktivace, poválečná reaktivace a modernizace, devastace, druhá vlna reaktivace a následně současný stav).
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Království Železnic

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 05 říj, 2010 10:48 am

Ty řopíky jsou teda dobrý námět pro Král. železnic! Rozhodně by v české krajině neměli chybět - jsou pro ní v oblasti pohraniční a hlavně kolem komunikací dost typický!!! Dokonce v případě Král železnic se dá část např. v krušnohoří udělat zarostlá a část např. v pošumaví udělat reaktivovaná (clonky střílen, nová chodbička ke vstupu atp)...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Království Železnic

Příspěvekod Hloubkar » úte 05 říj, 2010 3:51 pm

Reaktivovaná by mohla bejt i Bříza (Březinka) na kopci nad Náchodem. Dělá ji 1/230 Fort Models.
H0- měřítko králů! těm se to do hradu všechno krásně vejde
VI. epocha ČR Analog
Uživatelský avatar
Hloubkar
 
Příspěvky: 262
Registrován: pon 01 zář, 2008 4:10 am
Bydliště: Staré Čívice

Re: Království Železnic

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 05 říj, 2010 4:34 pm

A v 1/72 ji dělal Intererwing, jinak Šatovský srub je 1/72 taky k mání. V nouzi by to šlo použít i v HO...

Jinak tou reaktivací jsem myslel ČSLA upravené řopíky proti třídnímu nepříteli (epocha III a IV) - ochrana proti atomovému výbuchu, nakrytí terénu, vstupní chodbička se šachtou aj...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Království Železnic

Příspěvekod Hloubkar » pon 08 lis, 2010 4:18 pm

Ruská obdoba Království. http://englishrussia.com/index.php/2010 ... ds-museum/
Pěkněj je ten Topol-M ve vagónu. To je správná militárie. :twisted:
H0- měřítko králů! těm se to do hradu všechno krásně vejde
VI. epocha ČR Analog
Uživatelský avatar
Hloubkar
 
Příspěvky: 262
Registrován: pon 01 zář, 2008 4:10 am
Bydliště: Staré Čívice

Re: Království Železnic

Příspěvekod TTmili » stř 17 lis, 2010 8:06 pm

Všiml jsem si toho jen já nebo to přijde divné i jiným? Ať se podívám na fotky jakéhokoli takovéhleho megalomanského projektu (snad mimo ten z Hamburku) tak na všech vidím kolejivo od Fleischmanna. Praha, Brno, tohle rusko a ještě jsem viděl jedno. Jakožto Téčkař neznám jejich přednosti ani zápory ale nějak mi to nejde do hlavy. Měl jsem pocit že nejlepší poměr kvality, ceny, modelovosti a sortimentu má PECO.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Království Železnic

Příspěvekod Ferda » stř 17 lis, 2010 9:38 pm

A kdo by štěrkoval ty kilometry kolejí?

Mimochodem nejlepší poměr má asi spíš Tillig. Jejich flexivexle umí vše od levé obloukové s poloměrem snad i 300 mm až po pravou obloukovou se stejným poloměrem a při nákupu podloží EW3 a 1 metru kolejového prutu tě vexel příjde na cca 70 - 80 Kč. Kunčická EW10 výjde na 120 -130 Kč :mrgreen: viz. viewtopic.php?f=1&t=3691&start=15 A modelovost je myslím taky na úrovni.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Království Železnic

Příspěvekod Michal Dalecký » sob 20 lis, 2010 6:36 pm

Je to presne tak jak rika Ferda. Snazil jsem se prosadit PECO i z hlediska spolehlivosti. Kluci a nakonec i vedeni to zamitlo prave diky nutnosti zasterkovani. Byl by take nasledne problem s jiznimi vlastnostmi, protoze pri tech metrech koleji se to vzdy nepodari zasterkovat na 100%.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Království Železnic

Příspěvekod yurax » pon 03 led, 2011 11:50 am

V KZ dole vystavuje nejaka firma celokovove O modely, veliky sortiment, nemecke pary, svycarske krokodyly, atd. Co je to za vyrobce, jen tak jsem si nan vzpomel, ze bych se podival a adresu jsem si tenkrat nezapsal. diky.
yurax
 
Příspěvky: 112
Registrován: úte 02 úno, 2010 8:56 am

Re: Království Železnic

Příspěvekod andy » pon 03 led, 2011 5:12 pm

Dlouho jsem KŽ nebyl, ale mohlo by se jednat o fa. ETS Praha s.r.o. http: http://www.ets.cz
andy
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte 07 zář, 2010 7:57 pm

Re: Království Železnic

Příspěvekod Hloubkar » úte 19 dub, 2011 7:26 am

V pátek se chystám do Práglu, tak se chci zajít podívat. Je něco novýho? Jak vypadá pokrok na další části republiky?
H0- měřítko králů! těm se to do hradu všechno krásně vejde
VI. epocha ČR Analog
Uživatelský avatar
Hloubkar
 
Příspěvky: 262
Registrován: pon 01 zář, 2008 4:10 am
Bydliště: Staré Čívice

Re: Království Železnic

Příspěvekod male zvire » stř 13 črc, 2011 4:57 pm

Tak jsem se do Království Železnic konečně taky podíval a pocity z návštěvy mám spíš negativní.
Chápu že na model takovéto velikosti nikdy nemůže dosáhnout propracovanosti malých domácích kolejišť, ale tohle si mi místy zdálo opravdu odbyté. Troufnu si tvrdit že "Žďárská konkurence" na tom je mnohem líp. Náročnost údržby si kolejišť si dovedu představit a je mi jasné že to taky nebude žádný med, ale:
- na kolejištích bylo všehovšudy asi 15 FallerCar autíček, z toho 12 nefungovalo a dvě se navzájem postrkovala (autobus a náklaďák) a jako jediný fungoval náklaďák Penny Marketu.
- skla okolo kolejišť byla upatlaná tak, že přes ně místy nebylo skoro vidět. Co z toho ty děti které nevidí přes vrch potom můžou mít? Kdyby to dvakrát denně někdo obešel s hadrem a Ironem tak by to vypadalo určitě mnohem líp.
- všudypřítomného prachu se na takovéto ploše zbavit nedá, ale aspoň ty největší chuchvalce by to chtělo čas od času odstranit.

Střídání dne a noci super, ale vlaky by se občas mohly pohnout. Každá souprava vždy čeká aspoň 5minut ve stanici, potom 30vteřin jede k další kde zase 5minut čeká,...
Šerifové taky v pohodě, žádné zbytečné buzerace a když jsem jim vysvětlil že jim nehodlám žádnou mašinku ukrást protože mám jiné měřítko a chci si jí jenom vyfotit (což přes zapatlané sklo nešlo) tak mně nechali strčit foťák za zábrany a udělat si pár fotek odtud.

Obrovské plus je dle podle mně to, že ve vitrínách u stěn jsou vystavené výrobky malosériových výrobců (ESP, Miniatur,...), takže si je člověk může prohlédnout pěkně v reálu a potom nekupuje "zajíce v pytli".

Pokud tam někdo jde s malými dětmi, tak vřele doporučuji, ale pokud by se tam někdo chystal pro inspiraci tak ne-e.
Nejvyšší forma života je člověk. Nejnižší formou života je člověk který si hraje s vláčky.Holly
Uživatelský avatar
male zvire
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 08 zář, 2010 4:35 pm

Re: Království Železnic

Příspěvekod Tramvaj » pát 05 srp, 2011 2:27 pm

Také jsem před časem navštívil KŽ ,jako prezentace modelové železnice je to super,těch rozzářených dětských očí tam bylo spousty
a pokud se z některých,třeba právě díky této návštěvě stanou mašinkáři,bude to moc dobře.
Hodnotit kvalitu kolejišť nebudu,ale určitě mému oku nelahodila.Nedostatky již kolegové popsali.
Určitě bych mimo těch vlakodromů udělal alespoň něco menšího,něco co by se dalo nazvat modelovou železnicí.
HO-analog-ČSD 70-80 léta
Uživatelský avatar
Tramvaj
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte 08 zář, 2009 4:42 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Království Železnic

Příspěvekod dnovy » sob 06 srp, 2011 9:44 am

Byl jsem tam ve středu...Pro děti supr, pro modeláře nic moc. Ale já tam byl s klukem takže nadšení bylo:-)
dnovy
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 29 lis, 2009 12:13 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Království Železnic

Příspěvekod mkcompTT » pon 22 dub, 2013 5:21 pm

Na webových stránkách Království železnic jsme se dozvěděli, že otevřeli nový kraj a hlavní město. Proto jsme to šli zkontrolovat a výsledek kontroly můžete vidět zde. Bohužel musím vyjádřit, že jsme poněkud zklamáni. Zejména tím, v jakém počtu a v jakém řazení bylo možné vidět jednotlivé vlakové soupravy. Za poměrně slušnou cenu za vstupenku jsme očekávali více muziky. Aspoň nám to bylo vynahrazeno zdařilými modely některých dominant. Posuďte sami. http://www.youtube.com/watch?v=y6pDsOJzX18
Uživatelský avatar
mkcompTT
 
Příspěvky: 363
Registrován: stř 20 dub, 2011 1:13 pm
Bydliště: Kladno

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské výstavy a akce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků