Království Železnic

Pozvánky, odkazy, upozornění.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Libí se vám tento projekt ?

Ano
106
65%
Ne
57
35%
 
Celkem hlasů : 163

Re: Království Železnic

Příspěvekod George V. » stř 29 zář, 2010 6:25 am

No obávám se, že se toho moc nevozí. Konstrukce se většinou staví přímo na místě, vozí se jenom "nedělitelné" konstrukční celky - díly podvozku, boudy, převodovky, atd.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Království Železnic

Příspěvekod petrh » stř 29 zář, 2010 8:44 am

mam stale svuj otravny dotaz na KZ: jaka bude slibovana ouzka;)
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Království Železnic

Příspěvekod radekkrupka » stř 29 zář, 2010 11:56 am

George V. píše:...není největší a nejvýkonnější. Je to spíš taková vyšší střední třída, ale určitě je nejpovedenější, co se týče spolehlivosti, tudíž je nejpoužívanější...

Jinak upřesním - příčinou požáru byla závada na trafostanici 35/6kV a vzplanutí trafooleje. Rypadlo se používalo na 5.řezu skrývky na odklízení pevných jílů a dalších tvrdých materiálů a zároveň sloužilo jako rezerva v případě GO jiných rypadel (takže žádnej pojistnej podvod, jak se někteří se zeleným myšlením domnívají).

Neřekl jsem, že je největší. Ale co se týče výkonu 5800 m3/měsíc, mám za to že je to (u nás) nejvíc... Ale hádat se nebudu :D

Mimo to je 800ka kráčivá, což je oproti housenicím značně spolehlivější... čili reálný výkon nepadá při odstávkách... ale jak říkám - je to fuk :)
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Království Železnic

Příspěvekod Hloubkar » stř 29 zář, 2010 1:14 pm

Budu potřebovat díru pro bazén. Kolik stojí pronájem KU800 na 10 vteřin?
H0- měřítko králů! těm se to do hradu všechno krásně vejde
VI. epocha ČR Analog
Uživatelský avatar
Hloubkar
 
Příspěvky: 262
Registrován: pon 01 zář, 2008 4:10 am
Bydliště: Staré Čívice

Re: Království Železnic

Příspěvekod Jarda H. » stř 29 zář, 2010 1:28 pm

To Hloubkar :

:lol: :lol: :lol: Tipnul bych si, že pronájem je ZDARMA, platíš JENOM ZA P'ŘESUN velkorypadla! :lol: :lol: :lol:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Království Železnic

Příspěvekod maayaa » stř 29 zář, 2010 3:09 pm

A ještě je podmínkou mít doma slušnou elektrickou přípojku,ne nějakejch slabejch 3x380/25A :lol:
TTe moduly,TT,polní dráhy
maayaa
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:15 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Království Železnic

Příspěvekod George V. » čtv 30 zář, 2010 4:33 am

radekkrupka píše:Neřekl jsem, že je největší. Ale co se týče výkonu 5800 m3/hodinu[edit], mám za to že je to (u nás) nejvíc... Ale hádat se nebudu :D

Mimo to je 800ka kráčivá, což je oproti housenicím značně spolehlivější... čili reálný výkon nepadá při odstávkách... ale jak říkám - je to fuk :)


...nejvýkonnější je K10000 na Dolech Bílina s hodinovým výkonem 10000m3/hod. Nejmodernější stroje SchRs 1320 a 1550 disponují hodinovým výkonem 5500m3, takže za KU800 nijak nezaostávají (jen tak mimochodem, oba jsou na "nespolehlivém" :) housenicovém podvozku). Jen pro ilustraci, hmotnost těchto strojů se pohybuje kolem 4000t.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Království Železnic

Příspěvekod yurax » pát 01 říj, 2010 1:11 pm

Ten pan co vasnive nenavidi rypadlo ma muj souhlas. Ale vic nez rypadlo, ktere prece jen, ac nici krajinu a historii, tak aspon ziskava uhli, mi v Kralovstvi vadi na tom nejhezcim (tzn. ep 3.) kolejisti militaristicky koutek a co hur, dokonce utocne Varsavske smlouvy. Mit v ep. 5 konvoj americkych zbrani, beru to, jsou to "nasi", ale oslavovat nam vnuceny spolek agresoru je zvracene. Mel tam byt napr. vanocni trh, nebo kluziste.
yurax
 
Příspěvky: 112
Registrován: úte 02 úno, 2010 8:56 am

Re: Království Železnic

Příspěvekod radekkrupka » pát 01 říj, 2010 1:13 pm

yurax píše:Ten pan co vasnive nenavidi rypadlo ma muj souhlas. Ale vic nez rypadlo, ktere prece jen, ac nici krajinu a historii, tak aspon ziskava uhli, mi v Kralovstvi vadi na tom nejhezcim (tzn. ep 3.) kolejisti militaristicky koutek a co hur, dokonce utocne Varsavske smlouvy. Mit v ep. 5 konvoj americkych zbrani, beru to, jsou to "nasi", ale oslavovat nam vnuceny spolek agresoru je zvracene. Mel tam byt napr. vanocni trh, nebo kluziste.

V tom případě zatraťme všechny kitaře věnující se II.světové :?:
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Království Železnic

Příspěvekod Hloubkar » pát 01 říj, 2010 3:16 pm

Ach ty militárie na kolejišti... :D Já už mám připravenýho Volchova na kopec místo kostelíku. :D
(pro neznalý Volchov je toto http://www.military.cz/russia/sam/volchov/volchov.htm dělá ho SDV)

A možná by to chtělo se podívat co to tam je za "agresory". Podle techniky a imatrikulace to vypadá, že je to naše armáda. :wink:
H0- měřítko králů! těm se to do hradu všechno krásně vejde
VI. epocha ČR Analog
Uživatelský avatar
Hloubkar
 
Příspěvky: 262
Registrován: pon 01 zář, 2008 4:10 am
Bydliště: Staré Čívice

Re: Království Železnic

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 01 říj, 2010 4:00 pm

yurax píše:Ten pan co vasnive nenavidi rypadlo ma muj souhlas. Ale vic nez rypadlo, ktere prece jen, ac nici krajinu a historii, tak aspon ziskava uhli, mi v Kralovstvi vadi na tom nejhezcim (tzn. ep 3.) kolejisti militaristicky koutek a co hur, dokonce utocne Varsavske smlouvy. Mit v ep. 5 konvoj americkych zbrani, beru to, jsou to "nasi", ale oslavovat nam vnuceny spolek agresoru je zvracene. Mel tam byt napr. vanocni trh, nebo kluziste.


A ti "naši" snad nejsou agresoři - Irák 2003 a další současná ropná hegemonie - Irán, Arktida?!!! :!: :evil:
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Království Železnic

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 01 říj, 2010 4:01 pm

Hloubkar píše:Ach ty militárie na kolejišti... :D Já už mám připravenýho Volchova na kopec místo kostelíku. :D
(pro neznalý Volchov je toto http://www.military.cz/russia/sam/volchov/volchov.htm dělá ho SDV) :wink:



No jestli tam budeš budovat baterii, tak ti jen jeden volchov nestačí :D
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Království Železnic

Příspěvekod Hloubkar » pát 01 říj, 2010 5:01 pm

Taky by to šlo. Mám tady i nákresy a letecký fotky některých našich postavení. :twisted: Ale ještě by se mi hodil ten naváděcí radar.
Dej to do Království taky. Byly třeba v náletovým směru vod západu na Prahu. Mohlo by to vypadat pěkně :twisted:
H0- měřítko králů! těm se to do hradu všechno krásně vejde
VI. epocha ČR Analog
Uživatelský avatar
Hloubkar
 
Příspěvky: 262
Registrován: pon 01 zář, 2008 4:10 am
Bydliště: Staré Čívice

Re: Království Železnic

Příspěvekod Petr Zatrepalek » sob 02 říj, 2010 10:41 am

Nápad pro Král. železnic to není špatný - ta baterie a la Rokycany, Přílepy apod by tam mohla být zajímavá. Jinak ten naváděk (Fan Song) by měl brzy dělat ZZ Model, přehledák na zil 157 se už od týhle firmy dávno dělá!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Království Železnic

Příspěvekod yurax » pon 04 říj, 2010 7:32 am

radekkrupka píše:V tom případě zatraťme všechny kitaře věnující se II.světové :?:

To rozhodne ne, pokud budou jejich modely vystavovany na akci, ktera se bude jmenovat "Kralovstvi valek". Budu jim prat uspech, sam bych do takoveho oslavovani zabijeni ovsem nevstoupil.
yurax
 
Příspěvky: 112
Registrován: úte 02 úno, 2010 8:56 am

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské výstavy a akce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků