Bobiny v Olomouci

Pozvánky, odkazy, upozornění.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Bobiny v Olomouci

Příspěvekod jirie123 » ned 13 srp, 2023 5:58 am

Setkání Bobin Olomouc.
Nádherná akce i s prezentací v depu!
jirie123
 
Příspěvky: 474
Registrován: úte 23 lis, 2010 8:01 pm

Re: Bobiny v Olomouci

Příspěvekod JaroHo » ned 13 srp, 2023 5:15 pm

no, chybí asi informace, nejsem asi na správném informačním kanále neboť veškeré informace se dozvím až z videí na youtubu :roll: . Já se dozvěděl že tam je tchán, až když v sobotu volal že tam je....taky skvělý
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Bobiny v Olomouci

Příspěvekod Martin70 » ned 13 srp, 2023 7:49 pm

Zdravím všechny, akci jsem v sobotu navštívil.
Jaro pokud bych věděl, že o akci nevíš neboli chceš přijet z Nymburka, dal bych Ti vědět. já čerpám z těchto infokanálů :
https://www.cdnostalgie.cz/cs/akce.php
https://hradlo.cz/calendar
Taky z jiných. No možná stránky znáš. Vše je dobré ověřit na více místech. Třeba na tom Hradle bych přísahal na chybu, kvůli které jsem jel do Benešova o dva měsíce dříve... :roll:
Prostě na sraz parních lokomotiv se nejezdí dříve a už vůbec do Benešova... :lol:
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Bobiny v Olomouci

Příspěvekod Martin70 » ned 13 srp, 2023 9:00 pm

Jinak co se týká akce a mých pocitů ze soboty 12.8.2023. POZOR změna textu 14.8.2023 dopoledne co se týká vozů 1.třídy. Vzájemně jsem je zaměnil, opraveno. Ještě později upřesním i lokomotivy.
Já jsem se projel vlaky s Bobinami v čele dopoledne z Olomouce do Přerova a zpět, poté i do Prostějova. Vyzkoušel jsem si jízdu ve vozech 1.třídy. V osmdesátách letech jsem jezdil vozy 2.třídy s koženkami 600km týdně ze Zlína do Prahy. Jedničku jsem tenkrát vyzkoušel jen párkrát, ve kterémsi vlaku bylo dovoleno při naplnění dvojky použít kupé 1.třídy. Pokud si to pamatuji dobře, tak byl potah sedaček jedničky takový šedý z hrubší látky. Vozy řazené v sobotu měli sedačky rudé. Pokaždé jsem jel v jiném voze, první měl sedačky v kupé takové běžnější -Tatran tedy nyní patřící slovenskému spolku a druhý opravdu luxusní sametové jako na křeslo doma v obyváku. Netuším zda tak vozy jezdily za pravidelného provozu. Jeden spolucestující říkal, že to byl takový vzorový vůz. Každá jednička taková tenkrát nebyla. Ve vlaku byl i lehátkový vůz, ale tam byli kupé co se mě zdálo předělány na klasické sezení, na chodbičkách se žebříky. Vím, že se ty vozy na den dávaly na sedačky a na noc se to přeložilo na lehátka, ale konstrukčně nevím zda to bylo dnes tak funkční. Dále byl řazen i služební vůz z výhledovým okénkem a taky AB púleńák, ale tím jsem neprocházel. Tak mě napadá zda ty šedé sedačky jak jsem psal výše nebyly tam. Třeba mě někdo znalejší a pamětník opraví.
Lokomotivy byly krásně naleštěné a i po semdesáti letech jim to služelo a byl na ně krásný pohled. Ty čísla si najděte, já bych to musel taky hledat. Jedna modrá, další zelená ze Slovenska, zelená od IDS Cargo. V depu muzea pak prý provozní, ale bez osvědčení k jízdě E499.001. Měl jsem za to, že je v Olomouci naleštěná, ale pak jsem vyšel z omylu. Je chudina zarezlá a s lakem potřebující přestřik jako sůl. Já si ji spletl s tou co jela retro Ostravan. Jednou jel Kyklop a podruhé ona, číslo teď nevím.
V pátek bylo v depu večerní focení a to se zřejmě povedlo, bylo vyprodáno.
V sobotu bylo otevřeno v depu od 9:00, já tam šel až na 14:00 kdy měla být předváděčka Bobin na točně. Byla to asi tak třetí podobná akce v olomouckém depu co jsem navštívil. A musím za sebe říci, že organizačně méně povedená. Asi tak pro upřesnění. Na točnu jakožto elektrická lokomotiva najela Bobina s posunovou lokomotivou a bylo to na doraz, tedy nárazníky měla už přes. Spousta zájemců tam čekala na zajímavé záběry a když se dala točna do pohybu a bylo co točit, tak mezerou před nimi prošel chlap, clonil a co více ještě se zastavil, když mu řekli o tom, že tam nemá lézt před objektivy. Prostě na zabití nebo minimálně k vzteku. Třeba v Lužné je sice více místa, ale tam je to řízeno a nikdo nesmí k točně na určitou vzdálenost z bezpečnostních důvodů a taky, aby nelezl před objektivy zájemců. Stál jsem po světle na vhodném místě třeba vedle Jury Dlabaji z Pozor vlak, ale zase tam nebyl slyšet komentář o jednotlivých lokomotivách. Prostě lokomotiva na točně to akusticky odstínila. Na focení bylo taky ostré světlo, spalující horko a ještě se před Bobinami "motal" tedy stál Pilštyk a ta posunová černá lokomotiva připomínající vzhledově páru. Nevím zda to neměli kam jinam odstavit. Lepší se fotily Bobiny mimo depo i když ani tam to nebylo jednoduché. Kolikrát zastavily napolo stíněné střechou perónu. V areálu byly i stánky s knihami, modely a oblečením Locomotiv (ti jsou dlouhodobě úspěšní, fandů s jejich triky bylo na akci nepočítaně). Co se nepovedlo, bylo občerstvení. To zajišťoval odstavený jídelní vůz, ale tam se čekalo na občerstvení či nápoje více jak púl hodiny. Lidé hromadne odcházeli, vydržet musela jen paní co měla podle jejich slov zaplaceno a čekala 3/4 hodiny na pivo. Na tom by měli organizátoři zapracovat. Nikde jinde to tak na akcích nebylo!
Naopak pochvala patří všem, kteří zajistily sraz těchto 70letých lokomotiv, vozů a starají se o ně, aby byly v parádním naleštěném stavu. To zase musím ocenit a smeknout. Vím, že je za tím spousta práce a potu po práci a ve volném čase. Jízdy jsem si užil a jsem rád, že se akce konala.
V neděli jel vlak na Slovensko pod Tatry a zpět. I to se věřím povedlo a našli se zájemci.
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Bobiny v Olomouci

Příspěvekod jirie123 » pon 14 srp, 2023 9:56 am

Jo, ty fotky pod Tatrami jsem včera viděl a jsou přenádherné.
jirie123
 
Příspěvky: 474
Registrován: úte 23 lis, 2010 8:01 pm

Re: Bobiny v Olomouci

Příspěvekod dnovy » pon 14 srp, 2023 1:07 pm

Publikoval už někdo fotky z toho avizovanýho nákladního fotovlaku? Ty by mohly být ještě hezčí než rychlíkové...
dnovy
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 29 lis, 2009 12:13 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Bobiny v Olomouci

Příspěvekod Pavel 152 » pon 14 srp, 2023 7:25 pm

Taky jsem tam byl v sobotu. Focení bez publika bylo v pátek.
Taky mi chybělo občerstvení, oproti akce ve Val. Mezu, káva za 35,- pivo bez fronty lidová cena, klobása na grilu. Jak to, že to jde jinde. A taky tam bylo i posezení pro unavené nohy, což v Olomouci nebylo.
Komentář slabá hlasitost a ještě podložená hudbou??? Na převádění si nestěžuji, už to odvěšování posunky bylo pracné, myslím tím umístit na střed a pak odstavit. Bylo to pro lidi, né moc pro focení.
Oceňuji nápad a dostat tolik Bobin na tu akci. Muselo to být organizačně náročné a zaslouží se organizátorům za to velký dík.

Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm


Zpět na Modelářské výstavy a akce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků