Setkání v Børkopu (Dánsko)

Pozvánky, odkazy, upozornění.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Setkání v Børkopu (Dánsko)

Příspěvekod HonzaM » stř 23 úno, 2022 1:34 pm

Na pozvání dánského modelářského klubu Nmodulvest jsme se ve dnech 17. -22.2.2022 účastnili setkání s moduly v měřítku N. Na setkání se používaly moduly podle standardů FREMO, setkání ale bylo mnohem volnější, než je na akcích pořádaných FREMO obvyklé. Provozována byla vozidla bez ohledu na epochu i trakci, na kolejích proto bylo možné vidět také vozidla elektrické trakce a soudobé epochy. Dostatek času byl věnován volným jízdám. Akce se konala ve velké sportovní hale, byl dostatek prostoru pro vytvoření layoutu sestávajícího z dánské, švédské a české větve. K vidění byla jak spousta nádherných stanic, tak řada nápadů pro řešení krajiny i okolí. Jak je z layoutu patrné, bylo hodně dvojkolejek, některé větve byly zakončeny smyčkou. S tím souvisí mé překvapení, když totiž smyčkou bez problému projela souprava sestávající ze dvou setů Eurostar (z produkce Kato) o celkové délce 18 vozů + dva čelní vozy. Je skoro neuvěřitelné, že poháněn byl jen jeden čelní vůz a na smyčce o průměru 70 cm nedošlo k vykolejení nebo dokonce převržení. Svědčí to o kvalitě a preciznosti produktů Kato.
Reportáž ze setkání se spoustou obrázků bude na http://www.1ku160.cz
Přílohy
Definitivní layout Børkop 2022.jpg
Raijet na mostě zblízka.jpg
Přechod nad stanicí.jpg
Naposledy upravil HonzaM dne ned 03 bře, 2024 4:38 pm, celkově upraveno 2
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Setkání v Børkopu (Dánsko)

Příspěvekod HonzaM » čtv 24 úno, 2022 4:22 pm

Několik dalších modulů
Přílohy
Důl s těžní věží.jpg
Depo s jeřábem.jpg
Depo s přesuvnou - záběr z dálky.jpg
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Setkání v Børkopu (Dánsko)

Příspěvekod Mcx » čtv 24 úno, 2022 7:30 pm

Menší fotky by nebyly :roll:
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Setkání v Børkopu (Dánsko)

Příspěvekod Dusan » čtv 24 úno, 2022 9:23 pm

To víš eNko :mrgreen:
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Setkání v Børkopu (Dánsko)

Příspěvekod HonzaM » čtv 24 úno, 2022 10:46 pm

Větší budou v naší reportáži na http://www.1ku160.cz. Tady je maximální velikost pro vložení 2MB a neumím sem dát ty fotky které mají v plné velikosti kolem 3MB.
Poradíte mi někdo, jak obrázky z mobilu zmenšit jen natolik, aby se daly vkládat? Zkoušel jsem to, jenže když jako přílohu vyberu obrázek, nabídne se mi 2,9 MB ať vyberu malé, střední i velké rozlišení,
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Setkání v Børkopu (Dánsko)

Příspěvekod HonzaM » sob 09 črc, 2022 9:35 pm

Trvalo to trochu déle, ale podrobná reportáž s řadou obrázků a odkazem na videa je zde:
https://www.1ku160.cz/news/borkop-2022- ... -do-danka/
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Setkání v Børkopu (Dánsko), podrobná reportáž

Příspěvekod Mcx » pon 11 črc, 2022 3:08 pm

Reportáž jsem si prohlédl. Mám k tomu kacířskou otázku - zda má smysl vyrazit tak daleko na ... řekněme problematickou modelářskou úroveň setkání - aspoň podle fotografií, ať to tedy řeknu diplomaticky.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Setkání v Børkopu (Dánsko), podrobná reportáž

Příspěvekod HonzaM » pon 11 črc, 2022 7:43 pm

Mcx píše:Reportáž jsem si prohlédl. Mám k tomu kacířskou otázku - zda má smysl vyrazit tak daleko na ... řekněme problematickou modelářskou úroveň setkání - aspoň podle fotografií, ať to tedy řeknu diplomaticky.

Nezdají se Ti ty moduly dost pěkné? Nám se líbí. A v ČR je málo modelářů pro měřítko N, majících zájem o modulovku, takhle velké setkání se tady nepořádá a těžko někdy pořádat bude. Z těch málo se ještě oddělila uzavřená skupinka, která si hraje jen na vlastním písečku, opustila Zababov a s nikým dalším se stýkat nechce. V Dánsku máme dost přátel, s nimiž se známe ze setkání FREMO v Německu. Mně navíc vyhovuje vozový park neomezovaný železniční správou ani epochou.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Setkání v Børkopu (Dánsko), podrobná reportáž

Příspěvekod sidlo » pon 11 črc, 2022 8:32 pm

Co je myšleno
Mcx píše:problematickou modelářskou úroveň setkání
?
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Setkání v Børkopu (Dánsko), podrobná reportáž

Příspěvekod Zippich » úte 12 črc, 2022 8:37 am

Mcx píše: ... řekněme problematickou modelářskou úroveň setkání

:roll:
Zippich
 
Příspěvky: 385
Registrován: pát 05 led, 2007 8:00 am
Bydliště: Českolipsko

Re: Setkání v Børkopu (Dánsko), podrobná reportáž

Příspěvekod cer.t » úte 12 črc, 2022 9:27 am

Ad Mcx:
Musis to brat jako spolecenskou zalezitost a zalezi na kazdem, jak daleko je ochotny dojet. Ja bych nebyl, at uz by to vypadalo jakkoliv, ale to je kazdeho vec.
Ja to beru tak, ze modelarska kvalita je az druhorada za kvalitou lidskou a organizacni na kazdem setkani. Treba napr. setkani, ktera byvala v Bojnicich se mi zrovna z organizacniho pohledu nelibila.
Takze je asi nutne mit jiny pohled nez ze strany modelarskeho ztvarneni a jeho urovne. Trochu s nadsazkou: Na obrazovou reportaz do eisebahn-kurieru to nebude, predevsim modul s majakem.
cer.t
 
Příspěvky: 300
Registrován: stř 13 úno, 2008 10:17 pm

Re: Setkání v Børkopu (Dánsko), podrobná reportáž

Příspěvekod StandaR » úte 12 črc, 2022 9:52 am

To musí být všechno perfektní aby někomu stálo za to někam jezdit? :roll:

Je i trochu osvěžující vidět setkání kde se sešli lidé, kteří to nutně nemusí brát všechno zase až tak vážně.
StandaR
 
Příspěvky: 645
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Re: Setkání v Børkopu (Dánsko), podrobná reportáž

Příspěvekod cer.t » úte 12 črc, 2022 10:45 am

Vazne to nikdo snad nebere, ale clovek nechce urazit... holt to melo asi jine kvality nez modelarske.
cer.t
 
Příspěvky: 300
Registrován: stř 13 úno, 2008 10:17 pm

Re: Setkání v Børkopu (Dánsko), podrobná reportáž

Příspěvekod Morris Zapp » pát 15 črc, 2022 5:53 pm

Mcx píše:... řekněme problematickou modelářskou úroveň setkání - aspoň podle fotografií, ať to tedy řeknu diplomaticky.
Ahoj,
jak z fotografií poznáš problematickou modelářskou úroveň? Z fotografií je poznat tak maximálně úroveň jedné stránky modelářství - krajiny. Ale modelářství je rozmanitější; třeba pro mě je důležitá modelářská úroveň v napodobení provozu: aby vlaky měly nějaký smysl, aby osobáky jezdily v časech, kdy je uvěřitelné, že vezou dělníky do práce a děti do školy, aby vlaky měly modelově správná čísla, aby lokomotivy měly uvěřitelné oběhy, atd. atp. A to z fotek nepoznám...
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 837
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Setkání v Børkopu (Dánsko), podrobná reportáž

Příspěvekod cer.t » pon 18 črc, 2022 3:25 pm

Myslim, ze z fotografii lze poznat vse vizualni, tedy vyjma krajiny i napr. vozidla, pripadne system ovladani stanic... takze takto dle meho byla smerovana ta modelarska kvalita, coz jsme asi az na vyjimky pochopili. :roll: Ale jak jsem psal, jsou pro mne i prednejsi veci pro hodnoceni setkani, ale zase netvrdim, ze se da vizualni ztvarneni prehlizet, je to preci zaklad teto modelariny. Jinak bychom mohli prejit na drevene vlackodrahy. :wink:
Je pravdou, ze i ztvarneni realisticnosti provozu je jistou strankou modelareni, ale jak to rici kulantne, preference teto uchylky se mezi modelari vyskytuje pouze ojedinele :wink:
Opravdu to na setkani ani nevnimam, jak je to casove poskladane, prestoze vim, ze si s tim, aby mel provoz realny predobraz, tvurci grafikonu daji mnohdy neskutecnou praci. Timto kazdemu takovemu grafikonovemu tvurcimu objetavci vzdavam cest a nehynouci slavu.
cer.t
 
Příspěvky: 300
Registrován: stř 13 úno, 2008 10:17 pm

Další

Zpět na Modelářské výstavy a akce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků