Setkání v Børkopu (Dánsko)

Pozvánky, odkazy, upozornění.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Setkání v Børkopu (Dánsko), podrobná reportáž

Příspěvekod JaroHo » pon 18 črc, 2022 3:47 pm

nevím, já když se na takovou výstavu jdu podívat, tak mě zajímá provedení krajiny, detailů a modelů, jestli to nejezdí jako šinkanzen. Jak si to pánové a čím řídí mě jako návštěvníka je naprosto ukradené. Je to přeci koníček a radost. :wink:
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Setkání v Børkopu (Dánsko), podrobná reportáž

Příspěvekod Morris Zapp » pon 18 črc, 2022 6:23 pm

cer.t píše:preference teto uchylky se mezi modelari vyskytuje pouze ojedinele :wink:
Ano, je to pro mě zcela nepochopitelné, ale bohužel asi máte pravdu :wink:
Pro mě je realistický jízdní řád vč. oběhů hnacích vozidel, osobních vozů, pošt a spěšnin a vč. realistické organizace vozových zásilek to nejdůležitější; jestli jsou vozidla detailně provedena a jezdí ve vymazlené krajině, to beru jako příjemný bonus, bez kterého se ovšem dokážu obejít :wink:
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 837
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Setkání v Børkopu (Dánsko), podrobná reportáž

Příspěvekod Bann » úte 19 črc, 2022 7:18 am

HonzaM píše: A v ČR je málo modelářů pro měřítko N, majících zájem o modulovku, takhle velké setkání se tady nepořádá a těžko někdy pořádat bude. Z těch málo se ještě oddělila uzavřená skupinka, která si hraje jen na vlastním písečku, opustila Zababov a s nikým dalším se stýkat nechce.


Honzo,
vždyť máme každý jiné zájmy, tak stále nebrče o oddělení skupinky. Ztrácet na setkání čas volnými jízdami nebo jezdit miš-maš vozidel bez ohledu na epochu nebo trakci (elektrika na nezadrátované trati brrr :-) ) to fakt není nic pro mě. Takto má každý to svoje a není třeba se trápit něčím, co člověka neláká.

Michal
Uživatelský avatar
Bann
 
Příspěvky: 33
Registrován: sob 13 úno, 2010 2:24 pm
Bydliště: Praha

Re: Setkání v Børkopu (Dánsko), podrobná reportáž

Příspěvekod HonzaM » úte 19 črc, 2022 11:50 am

Bann píše:
HonzaM píše: A v ČR je málo modelářů pro měřítko N, majících zájem o modulovku, takhle velké setkání se tady nepořádá a těžko někdy pořádat bude. Z těch málo se ještě oddělila uzavřená skupinka, která si hraje jen na vlastním písečku, opustila Zababov a s nikým dalším se stýkat nechce.


Honzo,
vždyť máme každý jiné zájmy, tak stále nebrče o oddělení skupinky. Ztrácet na setkání čas volnými jízdami nebo jezdit miš-maš vozidel bez ohledu na epochu nebo trakci (elektrika na nezadrátované trati brrr :-) ) to fakt není nic pro mě. Takto má každý to svoje a není třeba se trápit něčím, co člověka neláká.

Michal

Michale, hovoříš stále o dávné minulosti, nyní například na současných setkáních FREMO v Hanau a Stölnitz, ale i v Roudnici nebo Kozlově plně dodržujeme epochu (pokud přijde jako třeba na letošním Hanau s elektrickou trakcí pořadatel), žádné volné jízdy, vše na základě grafikonu. Pokud jde o trakci bez drátů, na setkáních FREMO je nyní celkem běžné mít tratě pro elektrickou trakci osazené pouze stožáry.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Setkání v Børkopu (Dánsko), podrobná reportáž

Příspěvekod Dan Buchtela » úte 19 črc, 2022 12:34 pm

HonzaM píše:Z těch málo se ještě oddělila uzavřená skupinka, která si hraje jen na vlastním písečku, opustila Zababov a s nikým dalším se stýkat nechce.
Což není pravda, je to lež! Chce, stýká a zve na setkání spřízněné duše. Smiř se s tím, že Ty mezi ně nepatříš, důvody vysvětlil výše Michal....
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Setkání v Børkopu (Dánsko), podrobná reportáž

Příspěvekod Trixt » úte 19 črc, 2022 6:45 pm

Nějak se nám to tu zvrtlo. :(
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Setkání v Børkopu (Dánsko), podrobná reportáž

Příspěvekod HonzaM » úte 19 črc, 2022 9:29 pm

Dan Buchtela píše:
HonzaM píše:Z těch málo se ještě oddělila uzavřená skupinka, která si hraje jen na vlastním písečku, opustila Zababov a s nikým dalším se stýkat nechce.
Což není pravda, je to lež! Chce, stýká a zve na setkání spřízněné duše. Smiř se s tím, že Ty mezi ně nepatříš, důvody vysvětlil výše Michal....

Michal nic nevysvětlil, o tom že to o mně už to dávno neplatí jsi se mohl přesvědčit nejen v Hanau, ale také na posledním setkání FREMO v Praze. O mém synovi i o ostatních z party s kterou teď občas pořádáme setkání to neplatilo nikdy, to je jen vaše utkvělá představa. Na setkáních FREMO jsme vítáni. To asi také o něčem vypovídá. Børkop je jiný, je ale příjemné se potkat s dalšími lidmi, vidět další moduly a získat nové náměty i vidět technická řešení - vždycky se něco užitečného najde.
Omlouvám se účastníkům fóra za tento dlouhý příspěvek, považoval jsem ale za nutné reagovat na některé příspěvky, jejichž autoři na věc pohližeji z příliš úzkého spektra, je pro ně jejich hlediska důležitá jen jedna oblast a ostatní je špatné.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Setkání v Børkopu (Dánsko)

Příspěvekod HonzaM » ned 03 bře, 2024 10:49 am

Po dvou letech jsme se opět účastnili setkání, pořádaném dánským klubem Nmodulvest. Prošel jsem si tady v diskuzi řadu často spíš kritických připomínek k příspěvkům o naší účasti na dřívějších setkáních z let 2020 a 2022. Třeba má-li smysl jezdit tak daleko. Jenže v naší zemi i v nejbližším okolí se setkání takového rozsahu nedočkáme asi nikdy. V Børkopu se účastní modeláři z domovského Dánska, ale také z Německa a letos ve větším počtu také ze Švédska. Užít si setkání takového rozsahu a navíc s partou přátelských kolegů za tu cestu stojí. K vidění byla spousta nových a perfektně provedných modulů (přikládám tři příklady). Provoz samozřejmě probíhal podle grafikonu, s dodržením předpisů FREMO. Hodně stanic bylo vybaveno návěstními systémy. Setkali jsme se s dobrými zkušenostmi i s ovladači wiFRED. Švédští kolegové k jejich připojení k normálními rozvodu LocoNetu používali Raspberry PI a interface LocoNet - USB RR CirKit, vyzkoušeli jsme ale úspěšně také jednodušší připojení prostřednictvím rozhraní Digitrax LNWI.
Podrobná reportáž ze setkání bude na http://www.1ku160.cz.
Přílohy
pškná příroda x.jpg
prostor s vozidly x.jpg
železárna.jpg
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Modelářské výstavy a akce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků