S Ferdinandem do Posázaví

Pozvánky, odkazy, upozornění.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

S Ferdinandem do Posázaví

Příspěvekod Martin70 » pát 08 črc, 2016 6:11 am

Zdravím všechny příznivce železnice a mám dotaz zda se někdo nechystá tuto sobotu 9.7.2016 na jízdu parního vlaku z Prahy-Bráníka do Posázaví? Mě to dost láká si to užít a zafotil si. Mám to sice dost daleko, ale žijeme jen jednou. Nevím zda v některé stanici vlak mírně postojí a dá se vyběhnout ven udělat nějaká rychlá fotka nebo video. Taky nevím jak je takový vlak obsazený a zda se dá sehnat jízdenka v den konání, třeba hodinu před odjezdem, dříve se tam nedostanu. Tuto trať neznám, tak nevím která část je nejzajímavější. Zda ji mám projet celou nebo dát přednost prohlídce v některé zastávce.
A ještě si dovolím jeden technický dotaz zda tu není někdo z kameramanů vlaků za jízdy. Téměř vždy videa narušují nárazy větru do mikrofonu. Má někdo nějakou radu či vychytávku? Nebo jen osvědčené "mrtvé kočky" na mikrofon? Děkuji všem za případné rady a postřehy. :D
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: S Ferdinandem do Posázaví

Příspěvekod loscarlos » pát 08 črc, 2016 10:38 pm

ahoj,
nevím jestli si to ještě stihneš přečíst :-).
Tady je jízdní řád:
http://www.cd.cz/zazitky/kam-na-vylet/9 ... o-posazavi
Co jsem tam vyčet, tak pobyt mají ve Vraném a určitě v Čerčanech, cca poledne, kde zbrojí a mažou. Tam bývá i zamračená, teď je tam 006.
Navíc v Sázavě budou od cca 9:00 dva hektoři Posázavského Pacifiku 003 a 509.
Tak si myslím, že námětů bude na focení dost.
Foto z podvečerní přípravy na zítřek :-)
Přílohy
003a509.jpg
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

Re: S Ferdinandem do Posázaví

Příspěvekod Martin70 » sob 09 črc, 2016 1:20 am

Děkuji za informaci, právě si to čtu. Nevšiml jsem si předtím na rozpisu ty stanice kde stojí pára po cestě. Jsem zvědavý jak se mě podaří na čas dostat do Prahy-Braníka a zda seženu lístek na parní vlak. Budu muset jet jen jedním směrem, parní lokotka se vrací pozdě a už bych nestihl klasické vlaky zpět na moravu. Za informace o motorových lokomotivách dík. :)
Přeji Ti a všem kdo se akce zúčastní dobré světlo a spousru povedených fotografií železnice a zajímavostí okolo trati.
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín


Zpět na Modelářské výstavy a akce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků