Výstava "mašinka" Pečky 2016

Pozvánky, odkazy, upozornění.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Výstava "mašinka" Pečky 2016

Příspěvekod maditel » čtv 12 kvě, 2016 8:15 pm

Jako každý rok se v Pečkách koná letní výstava "Mašinka". V místním klubu a přilehlých historických továrních halách se představí modelová a modulová kolejiště, výrobci a prodejci modelového železnice, aj...
Program pro celou rodinu nejen modeláře, se konná v sobotu 28.5 po celém městě. Jízdy historicých vlaků na lokálce Pečky - Kouřim, letos mimořádně i parního vlaku.
Přílohy
masinka_2016.jpg
maditel
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 28 čer, 2010 10:14 am

Re: Výstava "mašinka" Pečky 2016

Příspěvekod maditel » pon 23 kvě, 2016 10:55 am

Na výstavu pojedou i zvláštní vlaky, jízdní řády:
Přílohy
jízdnírad_nedele.jpg
jízdní_řád.jpg
maditel
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 28 čer, 2010 10:14 am

Re: Výstava "mašinka" Pečky 2016

Příspěvekod MkTT » pon 23 kvě, 2016 11:55 am

Začínám mít pocit, že se tato výstava zvrhává v "monstr akci", která nebude příjemná ani pro vystavující ani pro vystavovatele. Už minulý rok moje rodina po půl hodině neustálé tlačenice ve vydýchaném sále odešla a bylo mi řečeno, že na podobnou "hrůzu" už je nikdo nedostane. Letos to vypadá na ještě daleko větší akci. Bude alespoň k dispozici větší prostor?

Mirek
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: Výstava "mašinka" Pečky 2016

Příspěvekod sidlo » pon 23 kvě, 2016 12:28 pm

To je dané termínem a prostory. Loni jsem tam také byl. Ano některé místnosti jsou s nízkým stropem a když je venku +30 °C, tak uvnitř je to ještě horší.
I tak držím Pečkám palce. Dělají dobrou práci.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3585
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Výstava "mašinka" Pečky 2016

Příspěvekod Svratka » pon 23 kvě, 2016 12:57 pm

Ještě zbývá otazník, kterépak lokomotivy či motorové vozy uvidíme v čele zvláštních vlaků na pěkné lokálce v údolí Výrovky???
Svratka
 
Příspěvky: 269
Registrován: úte 08 dub, 2014 7:38 am

Re: Výstava "mašinka" Pečky 2016

Příspěvekod maditel » pon 23 kvě, 2016 5:20 pm

Mktt: ano, je to monster akce, když se dívím kolik vystavovatelů. klubů a modelářů se sem přijde za ty tři dny podívat na věc jako jsou vláčky :) ... větší prostory než loni určitě nebudou, není už kam se víc v areálu továrny rozpínat - jedině postavit něco většího a to zase není za co. Bohužel počasí ještě neovlivníme v této republice, nebojte když je velnku 30C tak to není náročné jen pro diváky ale i pro vystavující po tři dny tam v tom být a stejně jak vystavující odjíždí hned se hlásí zase na další rok. Za ten prodloužený víkend co tam tráví to stojí i v tom případném vedru. A v neposlední řadě to vadí i modelům, když to mají v tom vedru ujezdit na rožhavených kolejích.
Předpověď počasí na víkend je příznivá - slibují totiž úplně všechno :lol:

sidlo: děkujeme, přijeďte zase. Budou nové věci od loňska :wink:

Svratka: k tradičnímu zástupci PP T435.003 s Balmy a Da přibude letos vyjímečně i parní ušatá 464.0
maditel
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 28 čer, 2010 10:14 am

Re: Výstava "mašinka" Pečky 2016

Příspěvekod pepiknemecek » sob 28 kvě, 2016 7:05 pm

Zdravím všechny kolegy modeláře.
Doufám že po dnešní bouřce nemáte velké škody na svých modelech a zítra je budete moci ukázat v plné kráse. Přemýšlím o tom že bych se se svým kolejištěm také zúčastnil ale po dnešní zkušenosti si nejsem tak úplně jistý :?
Uživatelský avatar
pepiknemecek
 
Příspěvky: 159
Registrován: stř 02 úno, 2011 6:43 pm

Re: Výstava "mašinka" Pečky 2016

Příspěvekod maditel » pon 30 kvě, 2016 7:49 am

Bouřka byla byla naprosto neuvěřitelná... kroupy velikosti golfových míčků, auta kapoty od krup, rozbité čelní okno na autě od kroupy, tříhodinový výpadek proudu v celém městě, apod... naštěští k újmám na modelech nedošlo nikde. Všechno se stihlo přikrýt a uklidit, pouze to odnesly plechy a stany.
maditel
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 28 čer, 2010 10:14 am

Re: Výstava "mašinka" Pečky 2016

Příspěvekod FrantaHO » pon 30 kvě, 2016 8:13 am

K újmě na modelech došlo, ale bohužel tím že chlapcům z JaroMo někdo odcizil mašinu. Stává se to v Pečkách tradicí. :evil:
Uživatelský avatar
FrantaHO
 
Příspěvky: 164
Registrován: sob 07 úno, 2015 2:59 pm

Re: Výstava "mašinka" Pečky 2016

Příspěvekod vvitty » pon 30 kvě, 2016 8:38 am

maditel píše:Bouřka byla byla naprosto neuvěřitelná... kroupy velikosti golfových míčků, auta kapoty od krup, rozbité čelní okno na autě od kroupy, tříhodinový výpadek proudu v celém městě, apod... naštěští k újmám na modelech nedošlo nikde. Všechno se stihlo přikrýt a uklidit, pouze to odnesly plechy a stany.


V Mnichove Hradisti je firma www.karosar.cz ktera ty plechy umi pekne vratit do puvodniho tvaru - to kdyby mel nekdo auto u ktereho to jeste stoji za to resit, nebo to platil z pojistky.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2618
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Výstava "mašinka" Pečky 2016

Příspěvekod maditel » pon 30 kvě, 2016 9:11 am

FrantaH0: ano to bohužel víme,... odpovídal jsem na dotaz k bouři co se tam prohnala v sobotu odpoledne kolem 16h. Uhlídat se to prostě nedá, já osobně jsem se od kolejiště za tři dny hnul pouze párkrát a zajistil si střídání, jinak je to nutné pořád mít oči na šťopkách i díky dětem co pořád někam sahají... Loni zase zmizeli z našeho klubového N dva modely, prostě hlídat hlídat hlídat... :roll: :cry:
maditel
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 28 čer, 2010 10:14 am

Re: Výstava "mašinka" Pečky 2016

Příspěvekod pepiknemecek » pon 30 kvě, 2016 4:35 pm

Bohužel věřím tomu že modely jsou odcizeny spíše "dospělími" než že by to mělo na svědomí malé dítě :x Já osobně používám kamery s monitorem a záznamem. Jednak mám z prostoru obsluhy přehled o provozu na vratných smyčkách a případně na trati či v depu, a také je možné ho použít i jako důkazní materiál. Spoustu nenechavých ručiček pak instalace kamer "odradí" od sahání apod. Ale pokud se najde někdo kdo prostě něco potřebuje víc než majitel, neodradí ho ani elektrický ohradník pro dobytek :wink:
Uživatelský avatar
pepiknemecek
 
Příspěvky: 159
Registrován: stř 02 úno, 2011 6:43 pm


Zpět na Modelářské výstavy a akce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků