Den otevřených dveří Tillig v Sebnitz

Pozvánky, odkazy, upozornění.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Den otevřených dveří Tillig v Sebnitz

Příspěvekod tomashlava » pát 02 čer, 2023 5:13 pm

Zdravím všechny kolegy a chci se zeptat, zda má někdo osobní zkušenost s paralelní akcí Tillig Sebnitz a sice den otevřených dveří v lokomotivním depu v Pirně ? Obě akce se konají souběžně v sobotu 10.6.2023 od 9.00 hod. ? Díky všem za reakce.
tomashlava
 
Příspěvky: 87
Registrován: sob 22 led, 2011 4:16 pm

Re: Den otevřených dveří Tillig v Sebnitz

Příspěvekod Donatelli » pát 02 čer, 2023 8:59 pm

Úplnou zkušenost nemám, vždy jsem si vystačil s tou částí u Tilliga v Sebnici. Podle propagačních materiálů je v Pirně výstava kolejišť, výstava skutečných strojů, exkurze do ITL Pirna a aukce. Možná jsem na něco zapomněl.
Pro mě zajímavější je část v Sebnici. Člověk si projde celou výrobu. Pokud se včas přihlásil, tak se dostane i do firmy vyrábějící koleje. Je tam i nějaký prodej výrobků. Na ten jezdil i Tesař ( Železniční modelářství. cz ), takže kdo máte u něj pohledávky, tak si je můžete u něj vyzvednout. On zde nakupuje do toho svého vykutáleného obchodu, takže nějaké peníze sebou mít asi bude. Další možnost je pak na konci září v Lipsku...kam pravidelně taky jezdí. Ale tam je lidí víc a blbě se tam hledá...
Donatelli
 
Příspěvky: 354
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm

Re: Den otevřených dveří Tillig v Sebnitz

Příspěvekod JendaTT » ned 04 čer, 2023 4:33 pm

V Pirně jsem byl před covidem - celkem dobrá akce, vystavené starší loko, dá se do nich vlézt. Pak v prostorách kolem vystavená modelová kolejiště, nějaké to občerstvení. Dají se projít i některá místa zázemí ITL.
Z doprovodného programu byla super projížďka skutečnou loko ITL (model) po prostoru nádraží, byť za drobný poplatek. Jinak za vstup do prostoru ITL se neplatilo nic.
Ze Sebnitzu jezdil pravidelně vlak přímo do prostoru ITL. Autem se dá zaparkovat v ulicích nedaleko vchodu do areálu. Doporučuji navštívit, když už je člověk v Sebnitzu, do Pirny je to kousek.
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: Den otevřených dveří Tillig v Sebnitz

Příspěvekod Radek Strnad » ned 04 čer, 2023 5:38 pm

Pirna je fajn.
Naposledy upravil Radek Strnad dne ned 04 čer, 2023 5:51 pm, celkově upraveno 1
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Den otevřených dveří Tillig v Sebnitz

Příspěvekod Radek Strnad » ned 04 čer, 2023 5:50 pm

Akce v Pirně je dobrá volba. Můžeš si tam všechno v klidu prohlédnout a podívat se i do útrob některých "velkých" lokomotiv. V Senitz je to rok co rok stejné a v profláknutém hrabáku je zajímavých věcí rok od roku míň. Snad jen ti, co sbírají vozy Tureckých, Bulharských, Slovinských, Italských, Řeckých drah a dalších pro TT exotických žel. správ, by si mohli přijít na své. Přitom ceny byly vloni nižší cca o 10-20%, což není žádná hitparáda, když s klubovou kartou mám těch 10% slevy v obchodě automaticky a na nové zboží. Vloni to byla fakt bída všech bíd. Kdo má něco u Tesaře, tak v Sebnitz má slušnou šanci s ním v klidu někde stranou prodiskutovat jeho "svérázné" obchodní praktiky.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Den otevřených dveří Tillig v Sebnitz

Příspěvekod tomashlava » pon 05 čer, 2023 9:55 am

Díky všem za reakce, zabiju tedy dvě mouchy jednou ranou, dopoledne Sebnitz, odpoledne Pirna. Ještě se zeptám k té klubové kartě jak píšeš, to myslíš to roční klubové placené členství od Tilliga ? Kdysi jsem se o to zajímal a když jsem zjistil cenu, tak mi to zase tak výhodné pro cizince nepřišlo.., ale nevím, třeba se pletu. 88 EUR pro cizince, teď jsem to našel.
tomashlava
 
Příspěvky: 87
Registrován: sob 22 led, 2011 4:16 pm

Re: Den otevřených dveří Tillig v Sebnitz

Příspěvekod Radek Strnad » pon 05 čer, 2023 3:27 pm

Ano, členská karta Tillig TT Clubu. Nepřipomínal jsem jí proto, že je to nějak výhodné, ale proto, že slevy, které dávají na výprodejové modely jsou pro mně, jako člena klubu zanedbatelné.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Den otevřených dveří Tillig v Sebnitz

Příspěvekod Donatelli » úte 06 čer, 2023 6:01 am

tomashlava píše:. Ještě se zeptám k té klubové kartě jak píšeš, to myslíš to roční klubové placené členství od Tilliga ? Kdysi jsem se o to zajímal a když jsem zjistil cenu, tak mi to zase tak výhodné pro cizince nepřišlo.., ale nevím, třeba se pletu. 88 EUR pro cizince, teď jsem to našel.


Ne je to trošku jinak. Češi platí 1450,- ? a platíš na účet v ČR. A navíc dostáváš k časopisu překlad oproti všem ostatním cizincům. Díky tomu je ale časopis o cca 1 týden opožděn. Další výhodou je že máš slevy na vstupy na vybrané výstavy ( případně vstup zcela zdarma ). O slevě 10 - 20 % v hrabáku vloni nevím. Mě se povedlo zakoupit TEE m-wageny za 29€, přičemž původní cena je určitě okolo 50 €. A třeba vůz 16 701 za 25 €. Je fakt, že vloni byla jedna jediná lokomotiva...
Donatelli
 
Příspěvky: 354
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm

Re: Den otevřených dveří Tillig v Sebnitz

Příspěvekod tomashlava » sob 10 čer, 2023 4:37 pm

Zdravím všechny, kteří přispívali do mého vlákna a chtěl bych poděkovat za informace, o které jste se podělili. Zrovna jsem se vrátil ze Sebnitz a z Pirny, obě akce super, pro příznivce železnice a modelů " Svátek ". Akce v Pirně se mi líbila asi i více než v Sebnitz, vzhledem k tomu, že v Sebnitz jsem byl již potřetí a víceméně stále stejné.Vystál jsem si hodinu a půl frontu do stanu, koupil se slevou tři vagony, proběhl výrobu a prodejnu a potom již přesun do Pirny. Tam k vidění velmi mnoho lokomotiv, do kterých se šlo podívat i dovnitř, v depu výstava velmi pěkných kolejišť a dokonce jsem se za tři Eura projel novým Vectronem ( 250 metrů tam a zpět)... :D co více si přát, cestou zpět nákup v Kauflandu v Zittau, takže spokojená i manželka... a tak to má být :lol:
tomashlava
 
Příspěvky: 87
Registrován: sob 22 led, 2011 4:16 pm


Zpět na Modelářské výstavy a akce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků