Dobříš-remíza s vodárnou

Skutečná železnice, odkazy na fotografie, zajimavá místa, setkání apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Dobříš-remíza s vodárnou

Příspěvekod tomkanka » čtv 15 pro, 2016 2:10 pm

Pokud mohu několik postřehů:
1) Okna v čelní stěně dobříšské topírny byla i po prodloužení, jsou vidět na videu z roku 1968. takže k zazdění došlo někdy během 70.- 80. let.
2) Vodní jeřáb byl přímo ve výtopně na stěně vodojemu. Údajně tam byly věčně problémy s vodou, takže se jezdilo zbrojit do Staré Hutě.
tomkanka
 
Příspěvky: 148
Registrován: ned 17 lis, 2013 9:48 pm

Re: Dobříš-remíza s vodárnou

Příspěvekod OndraFíra » úte 27 pro, 2016 1:48 pm

tomkanka píše:2) Vodní jeřáb byl přímo ve výtopně na stěně vodojemu. Údajně tam byly věčně problémy s vodou, takže se jezdilo zbrojit do Staré Hutě.


Paráda, díky za info!
Moduly Fremo H0-Old - II.epocha ČSD: Nová Ves pod Pleší , Dobříš
Uživatelský avatar
OndraFíra
 
Příspěvky: 131
Registrován: sob 26 čer, 2010 12:26 pm
Bydliště: Praha

Re: Dobříš-remíza s vodárnou

Příspěvekod OndraFíra » čtv 02 bře, 2017 12:34 pm

hank píše:Edit: Ještě jsem zapomněl napsat, že ta přístavba prodloužení o jedno okno byla zděná, na rozdíl od původní budovy, která byla hrázděná. A zřejmě vznikla dost pozdě, mám tu plánek údajně ze 30. let, kde je remíza ještě na 3 okna, ale to na druhé straně nic nemusí znamenat, traťmistři i budovní odbory své plánky dědili někdy i desítky let :mrgreen: a ne všechny změny byly zakresleny včas...


Objevil jsem tuto fotografii údajně ze 30. let z nehody autobusu a vlaku na přejezdu v Dobříši.
Řekl bych, že je na ní vidět ona zděná přístavba, tedy ve 30. letech už byla výtopna prodloužená. Osobně bych přístavbu datoval do 20. let, kdy zde začaly být nasazovány lokomotivy řady 423.0, které se předpokládám do původní "krátké" výtopny nevešly. Ale je to jen moje domněnka.

Zdroj fotografie: http://dobrisskoaktualne.cz/
Přílohy
3.jpg
Moduly Fremo H0-Old - II.epocha ČSD: Nová Ves pod Pleší , Dobříš
Uživatelský avatar
OndraFíra
 
Příspěvky: 131
Registrován: sob 26 čer, 2010 12:26 pm
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Podklady ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků