Nádraží Trnovany

Skutečná železnice, odkazy na fotografie, zajimavá místa, setkání apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Nádraží Trnovany

Příspěvekod hank61 » čtv 16 dub, 2015 6:57 am

Narazil jsem na, alespoň pro mě zajímavou a né zcela běžnou k vidění, výpravní budovu v Trnovanech u Žatce.

20150415_153531.jpg

20150415_153304.jpg

20150415_153340.jpg
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Nádraží Trnovany

Příspěvekod hank » čtv 16 dub, 2015 4:33 pm

Budova je podle normálie Buštěhradské dráhy pro staniční budovu III. třídy. Dochované v původní podobě jsou ještě v Sádku u Žatce a Vojkovicích nad Ohří, ale jedině v Trnovanech se dochovala původní klenutá okna... Kompletní výkres sice nemám, ale hlavní rozměry bych asi dal dokupy.

Mám ale jedno přání: Neměl bys víc k tomu skladišti? Od té doby, co jsem se vrátil na Moravu, už to tam mám daleko a v tomto životě už se tam zřejmě k vlastnímu měření nedostanu...

Moje prosba platí i ostatním, kdo to máte blízko na Buštěhradku. Výměnou nabízím plánek staniční budovy a strážního domku a vlastnoručně oměřené a zakreslené skladiště a vedlejší budovu stanic České severní dráhy. (Praha - Turnov, Nymburk - Rumburk, Č. Lípa - Děčín.)
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6108
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Nádraží Trnovany

Příspěvekod hank61 » čtv 16 dub, 2015 7:17 pm

Hanku. Příští týden opět pojedu do Žatce, tak ti jej nafotim i z jiných pohledů a zkusim alespon neco odkrokovat. Kdyztak mi pošli na SZ mail, ať mohu poslat fotky ve vyšším rozlišení. H
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Nádraží Trnovany

Příspěvekod hank61 » čtv 14 kvě, 2015 10:32 am

hank píše:Budova je podle normálie Buštěhradské dráhy pro staniční budovu III. třídy. Dochované v původní podobě jsou ještě v Sádku u Žatce a Vojkovicích nad Ohří, ale jedině v Trnovanech se dochovala původní klenutá okna... Kompletní výkres sice nemám, ale hlavní rozměry bych asi dal dokupy.

Mám ale jedno přání: Neměl bys víc k tomu skladišti? Od té doby, co jsem se vrátil na Moravu, už to tam mám daleko a v tomto životě už se tam zřejmě k vlastnímu měření nedostanu...

Moje prosba platí i ostatním, kdo to máte blízko na Buštěhradku. Výměnou nabízím plánek staniční budovy a strážního domku a vlastnoručně oměřené a zakreslené skladiště a vedlejší budovu stanic České severní dráhy. (Praha - Turnov, Nymburk - Rumburk, Č. Lípa - Děčín.)


Hanku. Fotky a délku skladiště z dneška máš na mailu. H :-)
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice


Zpět na Podklady ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků