Textilky

Skutečná železnice, odkazy na fotografie, zajimavá místa, setkání apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Textilky

Příspěvekod rawen » sob 04 říj, 2014 4:34 pm

Když už se tady řeší kde co, tak se zeptám ještě na napojení vlečky.

Řekněme, že to nebude na nádraží, ale z širé trati. Milan ve svém plánku Rataje a okolí má takové vlečky tři - "Bylinka" a "Mazourov" jsou prostě výhybka a kus koleje, hotovo; kdežto "Na marjánce" je jakési větvení.
Jde mi o to, jaké napojení je reálné ve III až IV epoše a jak je vlečka kryta návěstidly. Jestli stačí "čtyřicítka" na trať a na vlečku výkolejka, anebo nějaká návěstidla.

Díval jsem se na mapy a pořádně z vlaku. Dneska je každá napojení kryto kolejí do šturcu, tak nevím.

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1698
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Textilky

Příspěvekod _pavel_ » sob 04 říj, 2014 5:27 pm

Záleží jak je trať provozována, jestli dle předpisu D2 nebo D3. Na D3 návěstidla nebudou.
_pavel_
 
Příspěvky: 220
Registrován: stř 05 čer, 2013 8:35 am
Bydliště: okres ostrava

Re: Textilky

Příspěvekod Patrik Novák » sob 04 říj, 2014 6:15 pm

rawen , ano představuješ si to správně ,
Patrik Novák
 
Příspěvky: 734
Registrován: stř 15 črc, 2009 6:51 pm
Bydliště: Horní Podluží

Re: Textilky

Příspěvekod rawen » sob 04 říj, 2014 6:30 pm

Patrik Novák píše:rawen , ano představuješ si to správně ,

A ještě :)
Z jedné strany kolejí je v zemi násypka a portál se tedy rozpíná přes ni i přes koleje?

Díky, Radek
rawen
 
Příspěvky: 1698
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Textilky

Příspěvekod Patrik Novák » ned 05 říj, 2014 6:14 pm

tak to si teda nevybavím , ten přístřešek tam už nestojí ,
dnes jsem byl foti t pok to dám rajče , pošli mi mejlovku pošlu ti nějakou směrnici či co k přestavení z dráhy na vlečku
Patrik Novák
 
Příspěvky: 734
Registrován: stř 15 črc, 2009 6:51 pm
Bydliště: Horní Podluží

Re: Textilky

Příspěvekod Patrik Novák » úte 07 říj, 2014 3:16 am

tady jsou fotky , http://pvdferdamravenec.rajce.idnes.cz/vlecka_Velveta/
začíná to výhybkou V1 , Vk7 vrata , žel přejezd , vrata továrny , remíza , nakládací rampa , rampa a výh V2 , vrata k ulici s výh V3 , pohledy vedle tratě jsou na místa kde byli podchody , ulice vrata teplárny výh V4 , budka dispečera - řídícího posunu , přístřešek , vlevo od něj stával ještě jeden pod kterým bylo to vykládací zařízení , na koleji 3 (kusá) , výsypky , pohled na konec vlečky ,
Patrik Novák
 
Příspěvky: 734
Registrován: stř 15 črc, 2009 6:51 pm
Bydliště: Horní Podluží

Re: Textilky

Příspěvekod rawen » úte 07 říj, 2014 5:43 am

Děkuji za fotky.
Je to taková vlečka stylu chytré horákyně - provozovaná-neprovozovaná, udržovaná-neudržovaná. :D Ale spolu s ortomapou a tvými pdf dávají dobrou představu.
Já tu okolo mám buďto vlečky provozované velmi intenzivně anebo naopak zaniklé; tohle je vizuálně takový střed. :)


Každopádně, mým cílem je vlečka na TT moduly a pro tento účel stále hledám něco a) staršího (secesní nanejvýš poválečné stavby) b) kompaktnějšího (méně volného prostoru pro náklaďáky resp. kamiony, jestli mi rozumíte).

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1698
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Textilky

Příspěvekod JanoH0e » úte 07 říj, 2014 5:33 pm

Napr. tu http://blanensky.denik.cz/galerie/texti ... a_gal.html, aj keď znehodnotené "dostavbami" to bola súkenka. Na http://www.ruzomberskazofia.com/ruzomberok-a-textil/#! je bavlnáreň Ružomberok - Rybárpole. V podstate ten istý štýl stavieb. Ten bol ako som písal "jednotní" na celom svete.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Textilky

Příspěvekod rawen » úte 07 říj, 2014 5:49 pm

JanoH0e píše:Napr. tu http://blanensky.denik.cz/galerie/texti ... a_gal.html, aj keď znehodnotené "dostavbami" to bola súkenka. Na http://www.ruzomberskazofia.com/ruzomberok-a-textil/#! je bavlnáreň Ružomberok - Rybárpole. V podstate ten istý štýl stavieb. Ten bol ako som písal "jednotní" na celom svete.

Omlouvám se Jano, v tvém prvním odkazu jsem se nějak nezorientoval a následně na něj zapomněl. Ty fotky z Ružomberoku jsou zajímavé, zkusím dopátrat, do kdy asi tak sloužila točna. jestli není věcně pomýlené ji cpát na přelom III a IV epochy. (U nás v Prostějově je jedna ruční mezi paneláky a dvěma fabrikami dodnes - asi nikomu nestála za rozebrání a posléze ukradení...)

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1698
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Textilky

Příspěvekod Barbucha » úte 07 říj, 2014 6:25 pm

Zajímavé je, že v Brně bylo taky dost textilek, ale neuvědomuji si ani u jedné vlečku.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Textilky

Příspěvekod T 478 3022 » čtv 09 říj, 2014 3:57 pm

Barbucha píše:Zajímavé je, že v Brně bylo taky dost textilek, ale neuvědomuji si ani u jedné vlečku.

Já ano,a ta vlečka je tam dosud.Denně přes ni jezdím.
Na ulici Tkalcovská,proti romšpáru-vlečka z bývalého nákladiště Radlas na staré Tišnovce do Mosilany.
T 478 3022
 
Příspěvky: 163
Registrován: sob 10 lis, 2012 5:07 pm

Re: Textilky

Příspěvekod hank » čtv 09 říj, 2014 4:31 pm

Předběhli jste mě, kluci, chtěl jsem zrovna začít hledat plánek posvitavských vleček, abych vám připomněl, že z té strany se do prostoru Mosilany, Šmeralek, teplárny na Špitálkách a Bytexu jezdilo i po kolejích... A vůbec, vlečky v Brně na pravém břehu Svitavy by zasloužily podrobnějšího historického zpracování. V jiném vlákně diskutujeme na téma vlečky, jestli to tam někdo znáte, dejte to do placu...
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6106
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Textilky

Příspěvekod Barbucha » čtv 09 říj, 2014 7:16 pm

T 478 3022 píše:
Barbucha píše:Zajímavé je, že v Brně bylo taky dost textilek, ale neuvědomuji si ani u jedné vlečku.

Já ano,a ta vlečka je tam dosud.Denně přes ni jezdím.
Na ulici Tkalcovská,proti romšpáru-vlečka z bývalého nákladiště Radlas na staré Tišnovce do Mosilany.


Možná neznám historii toho místa, byť mám jisté pochybnosti. Tam se sice dodnes šibuje, ale většinou do teplárny. Přes tu vlečku se fakt dá jezdit autem, ale násep od hlavního nemá kde podjet. Další odbočky jsou do Šmeralek, ale do Mosilany fakt netuším. Schvalně jsem krz to vyhrabal mapu vnitřního města z roku 1933. A nic. Areál Mosilany jsem celkem prolezl, ale na pozůstatky vlečky jsem nenarazil. Potřebuju nějakou lepší nápovědu, abych se zorientoval.
Stejně je na tom Vlněna, Moravan, textilka v Obřanech. Všechny jsou "na vodě", ale bez vlečky.
Přílohy
IMG247.jpg
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Textilky

Příspěvekod mnitka » čtv 09 říj, 2014 7:17 pm

Napjatě čekám co se tu ohledně posvitavských vleček objeví.

Ale zpět k rawenovi. V knize 150 let trati BRNO-ČT jsem našel toto.
Přílohy
MCH.jpg
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Textilky

Příspěvekod mnitka » čtv 09 říj, 2014 7:24 pm

Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Podklady ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků