Kotlový vůz Rd

Skutečná železnice, odkazy na fotografie, zajimavá místa, setkání apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Kotlový vůz Rd

Příspěvekod SALMI » pon 30 pro, 2013 7:40 am

Zdravím pánové, uměl by mi někdo z Vás dát stopu, kde bych získal více informací o vozu Rd 865361?
Rád bych získal povědomost o tom, jak mohl vypadat před úpravou - osazením potrubí a bedny s čerpadlem.
Hlavně jaká na něm byla bouda, byla li tam, případně značení a popisy nejlépe ve II. epoše.
Děkuji za případné informace.
Přílohy
PC280532 - 1.jpg
SALMI
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon 16 úno, 2009 7:47 pm

Re: Kotlový vůz Rd

Příspěvekod Patrik Novák » pon 30 pro, 2013 9:16 am

ahoj , přes tyhle starší nejsem znalej , ale zrekonstruovanej do původního stavu stával v děčínským depu , někde bych měl mít i nějaký fotky , ale teď na rychlo se mi je nepodařilo najít
Patrik Novák
 
Příspěvky: 734
Registrován: stř 15 črc, 2009 6:51 pm
Bydliště: Horní Podluží

Re: Kotlový vůz Rd

Příspěvekod radeksindy » pon 30 pro, 2013 12:28 pm

Jedná o vůz původně zařazený u ÖNWB patřící firmě F.X. Brosche, domovská stanice Praha-Liběň. V meziválečném číslovacím plánu měl číslo R 552143, objem 130,3hl, rozvor 4,1m. Vůz měl brzdu, takže měl původně i budku.

V NA, v kartonech MŽ se občas nacházejí materiály týkající se rekonstrukcí soukromých kotlových vozů. V drtivé většině tam žádný výkres není, obvykle to bylo spojeno s rekonstrukcí brzdy nebo jejím zavedením, takže je tam schéma pákoví s výpočty. Pokud proběhla výměna kotle, tak bývá náčrtek kotle a výpočet nápravových tlaků. Občas jen primitivní typák, ale nějaké informace mohou být k nalezení v textu dopisů. Určitě jsem držel v ruce rekonstrukce třínápravových kotlů mladoboleslavského lihovaru, zkusím to najít jestli tam není nějaká podobnost.
radeksindy
 
Příspěvky: 2514
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Kotlový vůz Rd

Příspěvekod SALMI » pon 30 pro, 2013 9:39 pm

Zdravím, zatím moc děkuji, zkouším pátrat po vlastní ose, ale za každou informaci budu velmi rád !!!
Nejvíc mě trápí budka, tyčoví je myslím na předloze relativně zachovalé, je tam i jeden držák pro zajišťovací řetězy, tedy alespoň doufám, že to je ono.
Ještě jednou díky !
SALMI
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon 16 úno, 2009 7:47 pm

Re: Kotlový vůz Rd

Příspěvekod kokr » čtv 02 led, 2014 6:01 pm

Mam podrobně nafoceno a mohu poslat na email. Bohužel s historií moc nepomohu, ale nějaký podobný vůz stavěl pan Klusáček. Je jiný, ale pro inspiraci možná poslouží. http://vytopna.hekttor.biz/view.php?naz ... 2011010001
Rád bych viděl postup stavby, těším se. OK
kokr
 
Příspěvky: 88
Registrován: ned 11 pro, 2011 11:41 am

Re: Kotlový vůz Rd

Příspěvekod SALMI » ned 05 led, 2014 6:01 pm

Děkuji za nabídku fotografií. Sám jsem také již něco nafotil a změřil. Každý pohled se ale hodí. Ještě jsem se definitivně nerozhodl mezi kovem, plastem,
či nejspíše kombinací obého. Jen se obávám, že bude asi problém s volbou správné budky. Budu ale doufat, že mi někdo pomůže radou, či informací.
SALMI
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon 16 úno, 2009 7:47 pm

Re: Kotlový vůz Rd

Příspěvekod Tempotaxi » stř 05 úno, 2014 7:42 pm

Dobrý den.
V čem potřebuješ pomoc. Rám plast, jímka kov, budka - oblá střecha a na čele budky jsou dvě okna a dveře jsou plné.
Stavebně postupuj jako v článku http://vytopna.hekttor.biz/view.php?naz ... 2011010001
V.Klusáček
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4303
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno


Zpět na Podklady ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků