Delfín - modifikace

Skutečná železnice, odkazy na fotografie, zajimavá místa, setkání apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Delfín - modifikace

Příspěvekod PetrL » sob 27 říj, 2007 9:36 am

Obnovil jsem toto téma, které jsem sem dal těsně před uvedením fóra mimo provoz. Protože se domnívám, že zapadlo asi z tohoto důvodu, pokouším se ho obnovit. Tak tedy:
Chci si pořídit motorový expres Karlex. Nemá prosím někdo přehled, jaké označení a barevné provedení by měl mít? Firma Kres uvádí na trh VT 175 015, což je ep. IV, nejspíš Vindobona, ale možná, že i Karlex, nebo Karola?
Podle mého dosavadních zjištění by na Karlexu měly být v r. 1969 jako první z „Delfínů“ nasazeny VT 18.16. s modrým pruhem, tedy ep. IVa. Firma Kres ale uvádí toto provedení jako ep.III.
Vím o třech verzích, ale nevím, kam co přiřadit. Uvádím zjištěná provedení lišící se barevným provedením v dolní části vozů od červeného širokého pásu dolů:

1) červený pás
krémová linka
červený pruh s popisy
šedá (podvozek)

2) červený pás
krémová linka
černý pruh s popisy
šedá (podvozek)

3) červený pás
krémová linka
modrý pruh
krémová linka
černý pruh s popisy
šedá (podvozek)

Podle mého pátrání: 1=VT 175 001 až 016 (DR), 2=VT 675 xxx? (DB), 3=VT 18.16.xx (DR)
Je to ale jen dohad podle velmi kusých informací. Spokojil bych se s informací, jaké barevné provedení měly tyto vozy na linkách Karlexu a Karoly. V dobách, kdy jsem na Karlex koukal z okna mě zajímaly jiné objekty :wink: než barvy vlaků - ovšem k mé škodě :cry:
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod PetrL » úte 11 pro, 2007 4:32 pm

obnovení
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod Jarda H. » úte 11 pro, 2007 7:23 pm

Co se týká tvého dotazu, krátká informace z "německého" netu :

1) na stránkách www.gurskis.de pod odkazem SVT 175 Karlex najdeš kromě článku i obrázek s popisem "VT 18.16 jako Karlex na mostě u Plavna (Plauen)". Barevné provedení z fotografie odpovídá tvému popisu třetí skupiny

2) jinak barevné rozlišení jak jsi je popsal zřejmě :?: téměř odpovídá skutečnosti, skupina jedna jako VT 175 001 až 016, třetí skupina VT 18.16 (VT 18.16.07, 18.16.10)

:arrow: :arrow: i když jsem viděl obrázek VT 18.16.03 s barevným provedením jak píšeš pro první skupinu :?:

Ale snad ta fotka Karlexu na německých stránkách ti pomůže :idea:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod PetrL » stř 12 pro, 2007 9:14 am

Jardo, díky moc!! Hledal jsem i na německých stránkách, ale německy neumím a obrázek se čitelným číslem na přídi a označený jako Karlex se mi najít nepoštěstilo. Uvítal bych ještě, kdyby jsi si vzpoměl, kde jsi viděl 18.16.03 v barvách té první skupiny.
Ono jde o to, že Ježíšek měl dodat Karlex :lol:. Firma Kres avizovala na 4.Q 07 dva modely: epochu III (s modrým pruhem) a ep.IV (první skupina). Před pár dny ale oznámila, že III.ep. bude až v březnu a to Ježíšek z pochopitelných důvodů odmítnul - nebude prý kvůli mně chodit v březnu :cry: . Zítra mi tedy dorazí balíček s ep.IV. Bohužel jej musím odevzdat, aniž bych se do něj směl podívat :cry: a čekat až do Štědrého dne. Podle toho co píšeš, by tedy i toto bar. provedení mělo odpovídat skutečnosti na lince Karlexu a to je pro mne příjemným zjištěním. Ještě jednou děkuji!
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod Jarda H. » stř 12 pro, 2007 4:35 pm

PetrL píše:... ale německy neumím a obrázek se čitelným číslem na přídi a označený jako Karlex se mi najít nepoštěstilo. Uvítal bych ještě, kdyby jsi si vzpoměl, kde jsi viděl 18.16.03 v barvách té první skupiny.



Jsem rád :lol: :lol: , že se rada neminula účinkem :idea: Jinak taky neumím německy, sem tam nějaký ten technický název nebo "počeštělé" německé slovo napoví, nejvíc samozřejmě pomůže obrázek !

No a na tu 18.06.03 se zkusím znovu podívat, třeba ji najdu a pak ti napíšu kde obrázek je ?!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod PetrL » stř 12 pro, 2007 5:30 pm

Díky za ochotu. Jinak zdravím Žatec - sloužil jsem tam na vojně :D :) :( :mrgreen: :D :) :( :mrgreen:
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod Jarda H. » stř 12 pro, 2007 5:44 pm

Hurááá, povedlo se, našel jsem slíbenou VT 18.16.03 !!!

Takže na německé stránce (odkaz dole) je plno fotek VT 18.16, taky je tam 18.16.03 ! Ale upsal jsem se, to barevné provedení odpovídá nikoliv první, ale druhé skupině jak píšeš (červený pruh - krémová linka- černá s nápisy - šedá = podvozek)

POZN. jen si holt odkaz musíš ručně přepsat, překlepat - zkopíroval jsem ho a vložil, ale konec se tam už nevešel a takhle se neotevře - nejsem odborník na PC a tak nevím jak to upravit ?!

http://www.bahnbilder.de/name/galerie/k ... 18+(BR+175).html


A k tomu Žatci a letišti, já sloužil na letišti v Bechyni, ale Koreu (= Žatec) znám ! Dneska už není, je z toho Triangl, průmyslová zóna !
Měj se, ať se daří v modelaření :lol: !
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod PetrL » sob 13 zář, 2008 7:23 pm

Tak Vlasto, jak je to s tím bílo-červeným Delfínem, o kterém jsi se zmiňoval? Prosil jsem o bližší informace a Ty mlčíš, žatímco na ostatní věci reaguješ. Mně to fakt zajímá hodně - Delfín je prostě "můj šálek čaje"...
Přesouvám to sem, protože sem to patří víc, než tam kde jsi se o tom zmiňoval.
TT-Analog, IIIc/IVa
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod vlastimil vašíček » sob 13 zář, 2008 7:58 pm

keby som ho mohol najsť tak ho sem dám. ale nemůžu. měl jsem jeho fotku ze starého železničáře a někam se zatratila. hledám ale nenalézám :(
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Příspěvekod Pája » sob 13 zář, 2008 8:15 pm

Už mi dorazila ta Souprava v TT od KRESu,na krabici je označení VT18.16/BR 175 jednotlivé vozy soupravy mají čísla :175 016-5 , 175 415-9 , 175 315-1 , 175 015-7 .
Jako dodatek jsou přibalené i samolepky :
Wingobona : Berlin-Praha-Wien
Wingobona : Wien-Praha-Berlin
Berlinaren : Berlin-Malmö
Berlinaren : Malmö-Berlin
KARLEX : Berlin - Karlovy Vary
KARLEX : Karlovy Vary-Berlin

-a je krémová s rudým pruhem/klasika

PS:pokud bude zájem můžu dodat podrobnější info-foto,technika modelu atd.
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Příspěvekod PetrL » pon 15 zář, 2008 2:05 pm

vlastimil vašíček píše:keby som ho mohol najsť tak ho sem dám. ale nemůžu. měl jsem jeho fotku ze starého železničáře a někam se zatratila. hledám ale nenalézám :(

Tak to už asi nenajdeš. Ty přeci tiskoviny pocházející z doby před r.1990 vyhazuješ :lol: , nebo ne?
TT-Analog, IIIc/IVa
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod vlastimil vašíček » pon 15 zář, 2008 4:18 pm

nevyhazuju. ale někam se to podělo. takové fotky se archivují :D
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Příspěvekod milan ferdián » pon 15 zář, 2008 5:25 pm

vlastimil vašíček píše:keby som ho mohol najsť tak ho sem dám. ale nemůžu. měl jsem jeho fotku ze starého železničáře a někam se zatratila. hledám ale nenalézám :(


Vzpomeneš si aspoň který ročník :?:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

VT175

Příspěvekod milan ferdián » pon 15 zář, 2008 7:56 pm

Víc jsem nenašel,snad vám to bude stačit........ :wink:

ObrázekObrázekObrázekObrázek
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Martin Srb » úte 16 zář, 2008 9:14 am

Sice nekvalitní, zato velice zajímavý snímek je v knize Svet na koľajniciach (autor Stanislav Antonický, vyd. Blava: Mladé letá 1987). Místo a čas bohužel neznámé.
Obrázek
H0, analog, epocha IV./V.
Martin Srb
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř 24 říj, 2007 6:12 pm
Bydliště: Praha / Havlíčkobrodsko

Další

Zpět na Podklady ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků