Delfín - modifikace

Skutečná železnice, odkazy na fotografie, zajimavá místa, setkání apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Příspěvekod milan ferdián » úte 16 zář, 2008 12:21 pm

Jště jeden jsem našel z publikace "150 LET DRÁHY Z PRAHY DO DRÁŽĎAN 1851-2001"

Obrázek
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 16 zář, 2008 1:06 pm

Milane, tak tohle je super fotka!!!!!!!!! Furt jsme přemýšlel, jak udělat jeden z chystaných modulů, kam by se mi můj Delfín šiknul - tohle je přesně vono! :D :D

Neměl bys prosím tě ještě další fotky z té publikace?
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod PetrL » úte 16 zář, 2008 1:24 pm

Fotky pěkné, zejména ta poslední, ale jako důkazní o bílém nátěru bych si netroufnul označit ani jednu. Před chvílí jsem ale obdržel velmi zajímavý a pravděpodobný názor: ...asi byly opravdu všechny krémové, ale v různém stupni vyšisování... Mnoho fotek tuto teorii potvrzuje.
TT-Analog, IIIc/IVa
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod Yarda » úte 16 zář, 2008 9:05 pm

PetrL píše:Fotky pěkné, zejména ta poslední, ale jako důkazní o bílém nátěru bych si netroufnul označit ani jednu. Před chvílí jsem ale obdržel velmi zajímavý a pravděpodobný názor: ...asi byly opravdu všechny krémové, ale v různém stupni vyšisování... Mnoho fotek tuto teorii potvrzuje.

Osobně jsem vídal VT18.16/BR175 na Vindoboně v 70.letech a vždy jezdila jen červeno-krémová, žádná nebyla červeno-bílá.
Uživatelský avatar
Yarda
 
Příspěvky: 255
Registrován: pon 08 říj, 2007 11:48 am

Delfín

Příspěvekod nadkachna » stř 17 zář, 2008 7:39 am

Pro Yardu:
Tak jsem ti ofotil ten snímek z ČD pro Vás - č. 2/1997. Autorem je bohužel již zesnulý Ing. Jaroslav Kocourek. Je to foceno někde u Ješetic. Krásná jihočeská idylka...

Obrázek
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Re: Delfín

Příspěvekod Yarda » stř 17 zář, 2008 8:45 am

nadkachna píše:Pro Yardu:
Tak jsem ti ofotil ten snímek z ČD pro Vás - č. 2/1997. Autorem je bohužel již zesnulý Ing. Jaroslav Kocourek. Je to foceno někde u Ješetic. Krásná jihočeská idylka...


Nadkachna: Nádhera! Kocourek uměl FOTIT. Ješetice jsou sice mimo oblast jihočeských rybníků na Třeboňsku, ale i tak má ta fotka skvělou atmosféru... jako bych zase slyšel dunění motorů Vindobony mezi borovicemi u Vlkova. Díky za ochotu :wink: :!: P.S. tyhle stroje byly podle mě to nejelegantnější, co kdy na našich kolejích jezdilo...
Uživatelský avatar
Yarda
 
Příspěvky: 255
Registrován: pon 08 říj, 2007 11:48 am

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 17 zář, 2008 12:30 pm

Tak jsem doma kouknul na staré diáky co jsem jako kluk nafotil u Vršovic - VT18 je krémová, omšelá a nátěr díky vyšisování působí v určitém úhlu a nasvícení jako bílá barva! Bohužel z těch dvou diáků nelze poznat čísla vozů soupravy - fotil jsem to tenkrát z větší vzdálenosti, o zoomu se mi tenkrát ani nezdálo...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod milan ferdián » stř 17 zář, 2008 3:16 pm

Petr Zatrepalek píše:Milane, tak tohle je super fotka!!!!!!!!! Furt jsme přemýšlel, jak udělat jeden z chystaných modulů, kam by se mi můj Delfín šiknul - tohle je přesně vono! :D :D

Neměl bys prosím tě ještě další fotky z té publikace?


Tam toho Peťo moc není.Drtivá většina fotek je v barvě hnědé.Ta tam byla vyjimečná. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod PetrL » stř 17 zář, 2008 4:02 pm

Petr Zatrepalek píše:Tak jsem doma kouknul na staré diáky co jsem jako kluk nafotil u Vršovic - VT18 je krémová, omšelá a nátěr díky vyšisování působí v určitém úhlu a nasvícení jako bílá barva! Bohužel z těch dvou diáků nelze poznat čísla vozů soupravy - fotil jsem to tenkrát z větší vzdálenosti, o zoomu se mi tenkrát ani nezdálo...

Bať, bať. Myslím si totéž. Kdysi jsem bydlel ve Františkových Lázní u nádraží, takže jsem na ně mohl koukat z okna. Často jsem je také vídal v K.Varech a jsem přesvědčen, že byly krémové. Bílá bije do očí, to bych si sakra musel všimnout! Nechal jsem se od VV zblbnout :cry: on to dokonce napsal tak, že by bílé měly jezdit ve většině - cituji: ... "a Delfíny taky nejezdily jenom bílé, ale i krémové"...
TT-Analog, IIIc/IVa
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 17 zář, 2008 7:40 pm

Jo jo... Kdyby tenkrát člověk tušil co bude za 20 let, tak by fotil jak o život! Jinak Milane díky i za tu jednu fotku, ale zato podařenou!

Pokud jde o Delfína, tak jsem z německých webů postahoval spoustu fotek - a ani jedna souprava skutečně není jiná než krémová. Našel jsem taky něco na interiéry - takže se bude Kato trochu dodělávat :D .
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Foto

Příspěvekod mariov8 » sob 10 led, 2009 11:56 pm

S VT18 jsem se osobne setkal v Praze, fotky dohledam, dokonce jsem jednu foto pouzil jako motiv zde: http://mariov8.com/zeleznic.php
H0 a H0e, analog (zatím), III a IV epocha. Lepty. Prototypy. Technika a její vývoj - historie.
Uživatelský avatar
mariov8
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 10 dub, 2007 7:47 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod Petr Zatrepalek » ned 11 led, 2009 9:25 am

Pro zájemce pár fotek muzejního Delfína z Chemnitz

http://picasaweb.google.cz/PetrZatrepal ... 7408969170
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Delfinek...

Příspěvekod mariov8 » ned 11 led, 2009 12:40 pm

H0 a H0e, analog (zatím), III a IV epocha. Lepty. Prototypy. Technika a její vývoj - historie.
Uživatelský avatar
mariov8
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 10 dub, 2007 7:47 pm
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Podklady ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků