Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Skutečná železnice, odkazy na fotografie, zajimavá místa, setkání apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Příspěvekod Lucy » pon 07 kvě, 2018 2:19 pm

hank píše:
Střelec píše:Jedině okouknout místní nádražní čekárnu, ještě před dvěma lety tam visela zajímavá sestava fotek - původní budova vypadala jako ta v Davli nebo v Jílovém.

Píšete každý o něčem jiném. Lucy myslí nové nádraží, ty staré.

Ano pane Hanku,máte pravdu.Našla jsem model staniční budovy od "Mistra",ale pochybuji o barevnosti a umístění cihlového zdiva.
milan ferdián píše:Staniční budova "HOLČINA" z domácích zdrojů.Výkres nebyl,stavba probíhala jen dle fotografií,čímž jsem se nevyvaroval chyb :( .Milan
Přílohy
Holčina I.jpg
Lucy

Příspěvekod hank » pon 07 kvě, 2018 3:55 pm

Lucy píše:Ano pane Hanku,máte pravdu.Našla jsem model staniční budovy od "Mistra",ale pochybuji o barevnosti a umístění cihlového zdiva.
milan ferdián píše:Staniční budova "HOLČINA" z domácích zdrojů.Výkres nebyl,stavba probíhala jen dle fotografií,čímž jsem se nevyvaroval chyb :( .Milan

Nemusíš mi vykat. :D

Cihelné prvky na fasádách byly na funkcionalistické architektuře z období 1. a 2. republiky i protektorátu běžné, a to i na drážních budovách, viz např. předválečné a válečné práce ing. arch. Dandy, který jako zaměstnanec ČSD tento sloh pro drážní pozemní stavby programově razil a úspěšně prosazoval především pro drobnější stavby (viz pozemní stavby na trati Hranice na Mor. - Púchov nebo jednotný výkres budov stavědel). Ani jejich barevnost bych nezpochybňoval. Ale na jediné dobové fotce nové bechyňské staniční budovy, kterou jsem vyšťoural ve svém archlívu (snímek pochází z pamětní publikace Martina Haráka z r. 2008), je fasáda hladká...

bechyne_NN.jpg

Takže nevím, kde to Milan vzal. Nicméně jeho model vypadá dost věrohodně a nejmenuje se Bechyně :mrgreen: , takže mu přiznejme právo na autorskou invenci. :wink:

Kdybys měla zájem, mám tady z olomouckého archívu některé výkresy nerealizovaných funkcionalistických návrhů menších staničních budov i realizovaných vedlejších staničních budov a zastávek ing. arch. Dandy z doby jeho působení u ŘSD Olomouc v letech 1936 - 39. Myslím, že pro menší kolejiště z období počínajícího koncem II. epochy by se docela hodily.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank

Příspěvekod petrh » pon 07 kvě, 2018 7:48 pm

Asi sem:) decka uz jste nekdo vyuzil? http://www.ctidoma.cz/zpravodajstvi/201 ... sic-svazku
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
petrh

Příspěvekod Lucy » úte 08 kvě, 2018 1:23 pm

Děkuji za obrázek.Výkresy návrhů budov,určitě řada lidí zveřejnění uvítá.
Lucy

Příspěvekod czhunter » sob 02 čer, 2018 9:40 am

Ahoj,

sháním fotky současných (nebo nedávno minulých) českých železničních vozidel "zvrchu" - ideálně co nejkolměji dolů/z dronu (fotky z map nemají zatím dostatečné rozlišení na detaily)
Protože by se mi hodilo prakticky všechno, co jezdí, tak zatím bez omezení typů - lokomotivy, motorové vozy, vagony.

Jsou to dobré podklady pro modelování a typákům se nikdy nedá věřit (jak jsem se teď přesvědčil - dokonce ani těm moderním z CADu - třeba Regionovy nebo Sysla).
Modely tramvají a vlaků na mém Shapeways shopu:
https://www.shapeways.com/shops/minitrains?s=0
czhunter

Předchozí

Zpět na Podklady ke stavbě