Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Skutečná železnice, odkazy na fotografie, zajimavá místa, setkání apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Příspěvekod Ivan » čtv 12 led, 2023 4:26 pm

Obdobná stavba Steg, ale s dveřmi křídly stála v Cholticích. Podrobnosti ale nechtěj, nejsem odborník přes budovy. Pár fotek třeba zde
https://pardubicky.denik.cz/zpravy_regi ... 90809.html
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Příspěvekod milan ferdián » čtv 12 led, 2023 7:26 pm

Česká nádraží V.díl První část str.51 výkres
Rozdíl je v přístavbě - dřevěná čekárna u českomoravské varianty. V Horních Uhrách/Slovensko bez čekárny.
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Příspěvekod Adam96 » pát 13 led, 2023 7:39 am

Ivan píše:Obdobná stavba Steg, ale s dveřmi křídly stála v Cholticích. Podrobnosti ale nechtěj, nejsem odborník přes budovy. Pár fotek třeba zde
https://pardubicky.denik.cz/zpravy_regi ... 90809.html


A právě proto jsem dal k dotazu odkaz přímo na výkres, kde je budova s JEDNÍM křídlem a BEZ přístavků a ty mi pošleš obojí dohromady. :lol:
Ale celkově asi už chápu, že to u nás takto nebylo. Buď byla budova se skladem a přistavěnou čekárnou(Knovíz, Lužec, Rudíkov), nebo sólo budova bez čekárny a sólo skladiště (Vápenný Podol, snad i Vinařice před dostavěním).
A tedy mnohem častější je budova 2. třídy se dvěma křídly, teda ta z tvého odkazu (Olovnice, Kralupy, Budišov, vlárská dráha)
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 491
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Příspěvekod milan ferdián » pát 13 led, 2023 9:47 am

Adam Buchal píše:A tedy mnohem častější je budova 2. třídy se dvěma křídly, teda ta z tvého odkazu (Olovnice, Kralupy, Budišov, vlárská dráha)

Omyl, jestli máš na mysli Budišov u Třebíče. Souhlas s Rudíkov, Bohuslavice nad Vláří (vlárská trať).
Přílohy
2023-01-13 10_45_43-Window.png
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Příspěvekod Adam96 » pát 13 led, 2023 9:58 am

milan ferdián píše:
Adam Buchal píše:A tedy mnohem častější je budova 2. třídy se dvěma křídly, teda ta z tvého odkazu (Olovnice, Kralupy, Budišov, vlárská dráha)

Omyl, jestli máš na mysli Budišov u Třebíče. Souhlas s Rudíkov, Bohuslavice nad Vláří (vlárská trať).


No, jak se to vezme, omyl....ta druhá křídla se pak časem dostavovala, takže to vypadá identicky jako budova 2. třídy. Třeba ty Vinařice, dnes mají 2 křídla, ale na netu je dostupné foto ještě s jedním křídlem, zjevně někdy před válkou. Ale každopádně díky za fotku. :wink:
Naposledy upravil Adam96 dne pát 13 led, 2023 2:38 pm, celkově upraveno 1
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 491
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Příspěvekod hank » pát 13 led, 2023 10:08 am

Adam Buchal píše:No, omyl....ta druhá křídla se pak časem dostavovala, takže to vypadá identicky jako budova 2. třídy.


Některé štégovské přízemní budovy se časem zvedaly na patro. Viz třeba Kunovice na vlárské dráze.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6114
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Příspěvekod michal_d » stř 22 lis, 2023 8:15 pm

Sháním jakékoliv podklady pro motorový vůz M275.0 z ČKD (modrý šíp). Nejvíce bych potřeboval podklady k výbavě a jejími rozmístění na střeše vozu. Rád bych si postavil flotilu modrých šípů a nechci začínat obligátním M274. Předem děkuji.
michal_d
 
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 13 bře, 2008 10:13 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Příspěvekod hank » stř 22 lis, 2023 9:23 pm

Nic moc, ale aspoň něco...

M 275.0.gif

Autorem výkresu byl ing. Gustav Máša a kóty jsou - jak bylo tehdy v 60. letech zvykem - v H0.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6114
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Příspěvekod Zlámalík » stř 22 lis, 2023 10:10 pm

michal_d píše:Sháním jakékoliv podklady pro motorový vůz M275.0 z ČKD (modrý šíp). Nejvíce bych potřeboval podklady k výbavě a jejími rozmístění na střeše vozu. Rád bych si postavil flotilu modrých šípů a nechci začínat obligátním M274. Předem děkuji.

Klobouk dolů a už se těším, věřím, že se zase podělíš!
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1832
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Příspěvekod Jarda H. » čtv 23 lis, 2023 8:23 am

Jednu fotečku mají na foru Train Simulátor, Modely MSTS

PS : a aktuálně v novém příspěvku (michal_d) v sekci Nezařazeno je odkaz na video, kde by měly být záběry M275.0 (pořad "Hledání ztraceného času").
Přílohy
m275.0.jpg
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Příspěvekod michal_d » čtv 23 lis, 2023 9:33 am

Jarda H. píše:Jednu fotečku mají na foru Train Simulátor, Modely MSTS

PS : a aktuálně v novém příspěvku (michal_d) v sekci Nezařazeno je odkaz na video, kde by měly být záběry M275.0 (pořad "Hledání ztraceného času").


Díky, podklady na internetu hledám už zhruba rok, ne moc aktivně, ale nějaké z běžně dohledatelných stránek mám docela dost, blbé je, že jsem si neukládal odkud, takže je tu nemůžu zveřejnit s odkazem. Vozy byly přestavěny na přípojné BDalm, takže jsou kvalitní fotky hlavně po přestavbě, což dost dobře poslouží k návrhu skříně. Stejně tak v knize Osobní vozy ČSD je výkresu BDalmu. Bohužel chybí hlavně ta původní střecha - chladiče, výfuky... Ale jsem rád za jakýkoukoliv informaci a třeba poslouží i někomu jinému.

Odkazované video jsem našel právě při hledání čehokoliv k M275.0 a nakonec mě tam nejvíc zaujal jedoucí kolejový autobus M120.0
michal_d
 
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 13 bře, 2008 10:13 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Příspěvekod michal_d » čtv 23 lis, 2023 9:35 am

hank píše:Nic moc, ale aspoň něco...

M 275.0.gif

Autorem výkresu byl ing. Gustav Máša a kóty jsou - jak bylo tehdy v 60. letech zvykem - v H0.

Díky, ač je to náčrt "v dobové kvalitě", tak je to první kde je k té střeše něco naznačené.
michal_d
 
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 13 bře, 2008 10:13 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Příspěvekod michal_d » pon 27 lis, 2023 11:59 am

Našel jsem na rajčeti album mě neznámého modeláře, který M275.0 stavěl www.rajce.idnes.cz/stokr556/album/m275 V podstatě takhle nějak si i já představuji, že byly chladiče uspořádány, akorát jejich vzájemné propojení mi přijde divné. Jednotlivé chladiče by mohly být shodné s M242? Nad motorem předpokládám odnímatený dekl a na něm rotační větrače flettner. Před deklem pak výfuk. Hezká tovární fotografie je překvapivě na německé wikipedii de.wikipedia.org/wiki/ČSD-Baureihe_M_275.0
michal_d
 
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 13 bře, 2008 10:13 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Příspěvekod Petr S. » čtv 21 pro, 2023 9:12 pm

Ahoj vespolek , mám otázku na fotografy a historiky - byly průmyslové ( s prolisy na budce ) T669.0 , T669.1 , 770 a 771 někdy v červeném nátěru , nebo se žlutými pruhy různé šíře ? Díky , Petr
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: Požadavky na podklady - fotky, plány, ...

Příspěvekod rawen » stř 27 pro, 2023 2:45 pm

Nazdar.
Prosím o nasměrování k diskuzi o stáčírně PHM resp. ropných produktů. Někde tu byly fotky, nikoliv typičtější, oboustranně průjezdné zastřešení nad kolejí, ale dlouhá plechová stěna, polostříška, několik stáčecích míst. Nemůžu to dohledat; někdo tu tuším psal, že tam dělal nebo snad sloužil vlasti.

A druhotná otázka, s jakými provozy je stáčírnu rozumné kombinovat? Našel jsem nějakou dokumentaci typu ZZN: stáčírna - násepky s vápencem - sklad. (i na mojett.cz). V mém případě jde spíš o umístění v blízkosti "všeobecného skladiště" s nakládkovou rampou pro Zky.
Alternativou je umístění na samostatném modulu, ale i tam si potřebuju odůvodnit, kde se ta stáčírna uprostřed polí vzala a k čemu slouží...

Předem děkuju za pomoc, Radek

P.S.: něco jsem prošel, o http://www.kzmslovacko.cz/index.php/sta ... acirna-phm a H0 Ostrachemě vím
rawen
 
Příspěvky: 1700
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

PředchozíDalší

Zpět na Podklady ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků