Polohové plány stanic - diskuze, připomínky !

Skutečná železnice, odkazy na fotografie, zajimavá místa, setkání apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Polohové plány stanic

Příspěvekod Michal Šuhajda » stř 14 zář, 2011 6:18 am

Ahoj,
Díky za zveřejnění plánů, doufám, že budeš pokračovat, pokud můžeš. Já mám doma vlastně jen dva (z různých let) a to pro Bečov n/T. (a podle, že už k němu tratě blíží ze všech stran se tu za chvilku beztak objeví). Pokud budu mít souhlas ke zveřejnění od majitele, tak to jiná, ale když jsem si ho vyprosil "pro vlastní potřebu" je mi blbý ho vyvěsit na netu. Myslím, že podobně je nás na tom víc, tak se nezlob.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2384
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Polohové plány stanic

Příspěvekod kecu.p » ned 02 říj, 2011 4:53 am

Saman55


Myslím si, že pro většinu modelářů jsou tyto plánky výbornou ukázkou, jak vypadali a ještě vypadají některé stanice ... od lokálky až po hlavní trať. Jen tak dál kolego ...
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

Re: Polohové plány stanic

Příspěvekod gearus » ned 02 říj, 2011 12:15 pm

MirekTT píše:Prostě sázej dál, zajímá nás to!

A moc...
gearus
 
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 24 led, 2008 11:34 am
Bydliště: Praha

Re: Polohové plány stanic

Příspěvekod MirekTT » ned 02 říj, 2011 5:58 pm

Přesně, je to velmi přínosné. Jen jsem se posledně špatně vyjádřil. Taky bych rád přispěl, ale nemám k těmhle plánkům přístup a ty dva, co mám stažené, nemohu dát, jelikož mi je poskytl někdo jiný, který je sehnal tam, kde se to nesmí, a já ho nechci kompromitovat. Takže Samane55 sázej, dokud můžeš. Ani netušíš, kolik lidí ti bude blahořečit, aniž by ses o tom kdy dověděl. Tak už to prostě bývá :wink:
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Polohové plány stanic

Příspěvekod saman55 » ned 02 říj, 2011 6:02 pm

Vždyť po posledních ohlasech vám tam dávam co mám.Nejde to tak rychle jak si někdo myslí,zabere to spousty času s úpravama,abyste kolikrát z toho plánu vůbec něco přečetli.Budu se snažit a uvidíme.
saman55
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 07 říj, 2010 1:35 pm
Bydliště: Žihle - Plzeň sever

Re: Polohové plány stanic

Příspěvekod MirekTT » ned 02 říj, 2011 6:31 pm

saman55 píše:Nejde to tak rychle jak si někdo myslí,zabere to spousty času s úpravama

Chlapče, dohrabat se vůbec k jakémukoliv poloháku může někomu vzít i půl roku, než se dopátrá, kde ho sehnat. A pak další spoustu času, než nalezne způsob jak jej získat. A tady je to ZADARMO!!!!!!IHNED!!!!! A BEZ PRÁCE!!!!!!
Tím chci říct, že kdybys dával jeden polohový plán měsíčně, pořád by to bylo megašpicasuper :!:
Takže díkes za všechny!!!!
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Polohové plány stanic

Příspěvekod saman55 » sob 08 říj, 2011 6:37 pm

Naposledy upravil saman55 dne čtv 20 říj, 2011 4:18 pm, celkově upraveno 1
saman55
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 07 říj, 2010 1:35 pm
Bydliště: Žihle - Plzeň sever

Re: Polohové plány stanic

Příspěvekod saman55 » stř 19 říj, 2011 6:38 pm

Teď mam útlum a jiné starosti tak se to tu aspoň oživí
saman55
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 07 říj, 2010 1:35 pm
Bydliště: Žihle - Plzeň sever

Re: Polohové plány stanic

Příspěvekod kecu.p » čtv 20 říj, 2011 3:19 pm

plánek Karlových Varů dolní nádraží určitě není podle roku 2000 ... protože mechanické odjezdové návěstidlo směrem na "horňák" tam již nebylo minimálně 10 let ... a to nemluvím o seřaďovačce z depa na druhém zhlaví. Ty byly odstraněny někdy kolem roku 1997 spolu s mechanikama v Karlových Varech - Březové.
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

Re: Polohové plány stanic

Příspěvekod saman55 » čtv 20 říj, 2011 4:23 pm

kecu.p píše:plánek Karlových Varů dolní nádraží určitě není podle roku 2000 ... protože mechanické odjezdové návěstidlo směrem na "horňák" tam již nebylo minimálně 10 let ... a to nemluvím o seřaďovačce z depa na druhém zhlaví. Ty byly odstraněny někdy kolem roku 1997 spolu s mechanikama v Karlových Varech - Březové.

Dík za upozornění je možné že v té době byla dělána kopie poloháku.Již sem to opravil abych nemistifikoval ostatní.Je pravda že mě zajímají plány zhruba do roku 60, takže sem si neuvědomil že návěstidla jsou již zdemontované a nahrazené světelnýma.Ještě jednou se omlouvám a snad to bude nyní vyhovovat.
saman55
saman55
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 07 říj, 2010 1:35 pm
Bydliště: Žihle - Plzeň sever

Re: Polohové plány stanic

Příspěvekod kecu.p » pát 21 říj, 2011 4:21 am

nic se neděje ;-) však ta mechanika měla také své kouzlo ;-) jen si ji jako kluk nepamatuji
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

Re: Polohové plány stanic

Příspěvekod kecu.p » sob 22 říj, 2011 5:08 am

Zkusím se podívat na stanice na chebské trati Plzeň - Cheb ... měl jsem plánky stanice Pňovany, kde ještě byla mechanika ... což je minimálně 50let staré ... ale kresba také tomu již odpovídá ... bohužel :-( nedá se moc přečíst ... protože tužka už vybledla :-(
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

Re: Polohové plány stanic

Příspěvekod saman55 » sob 22 říj, 2011 5:19 am

kecu.p píše:Zkusím se podívat na stanice na chebské trati Plzeň - Cheb ... měl jsem plánky stanice Pňovany, kde ještě byla mechanika ... což je minimálně 50let staré ... ale kresba také tomu již odpovídá ... bohužel :-( nedá se moc přečíst ... protože tužka už vybledla :-(

Já tam ještě plánky dam ,zatim na to momentálně neni čas,ale budu rád když tam přibudou poloháky i z jiného zdroje
saman55
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 07 říj, 2010 1:35 pm
Bydliště: Žihle - Plzeň sever

Re: Polohové plány stanic

Příspěvekod radekkrupka » pát 11 lis, 2011 9:21 am

Na webu sdružení proti demolici nádražní budovy v Ústí nad Orlicí je ke stažení kompletní stavebně-historický průzkum celé budovy a i stanice. V rozsáhlých pdf jsou spousty plánů jak kolejí, tak i budovy, dále dobové fotografie atd!

http://stop-demolici.cz/
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Polohové plány stanic

Příspěvekod Jarda H. » pát 11 lis, 2011 10:30 am




INFORMACE POMOCNÉHO ADMINA
Protože se kolem žst.Plesná rozvinula další diskuze, která byla tak trochu proti obsahu a původnímu záměru vlákna - a ještě navíc na radu jednoho nejmenovaného kolegy z fóra :lol: - jsem založil pro Plesnou samostatné vlákno přesunutím příslušných diskuzních příspěvků :
Žst.Plesná - všeobecná diskuze, odkaz zde ... viewtopic.php?f=11&t=4905
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

PředchozíDalší

Zpět na Podklady ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků