Informace o V36 v barvách ČSD

Skutečná železnice, odkazy na fotografie, zajimavá místa, setkání apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Příspěvekod Jarda H. » pát 18 dub, 2008 2:10 pm

dan píše:Podařilo se mi sehnat V 36 která se prodávala jako limitka na jednom z TT víkendů ve Všestarevh má černý pojezd červená dvojkolí a budku modrou stejný odstín jako na modrých hektorech zanedlouho jí nafotím a vystavím na webu


To by měl být work-shop / akce r.2002, byla to vlečková modrá T334.0 (V36) ve Stalinových závodech v Litvínově, jako model k nahlédnutí zde - viz položka č.17 v katalogu TT :

http://www.volny.cz/nex/tt_kat/V36.htm

PS : mimochodem tenhle katalog TT na internetu je stále průběžně doplňován a upřesňován, doporučuji tétéčkářům co ho neznají k nahlédnutí :!:



For dan : fotky dle možnosti později hoď do placu (díky :lol: ), bude to pro nás všechny zajímavé !

For krakora : díky za informace, tenhle typ lokomotivy jako na potvoru nemá zrovna dost zaručených podkladů pro přestavbu z německé verze na českou, ale nějak to přece půjde :wink: :!: Minimálně ty fotky z atlasu lokomotiv budou fajn !
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod dan » pát 18 dub, 2008 5:37 pm

Už mám vše potřebné k přestavbě takže začnu s ní přes víkend a až bude hotovo dám to na web
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod TT-maniac » pát 18 dub, 2008 6:48 pm

badliner píše:
TT-maniac píše:
badliner píše:Takže článek jsem hodil sem.... http://album.volny.cz/jbursik/browse.ph ... wse_page=0

Díky -obrázky jdou prohlídnout ale text vůbec ... :( ... já (až dodělám ty rozdělané věci) taky budu dělat tu přestavbu

Mno tak zkus kliknout nahore na ikonku 1:1 obrazek se ti stahne a muzes ho v prohlizeci zvetsit i na 2 cm pismo.....mne to precist jde...
plati i pro xxxvojtu 8)
aha jo toho jsem si nevšiml tak díky :)
TT , analog , epochou se neřídím ... dělám to co se mi líbí
Uživatelský avatar
TT-maniac
 
Příspěvky: 169
Registrován: sob 17 úno, 2007 3:43 pm
Bydliště: Havířov

Re: Informace o V36 v barvách ČSD

Příspěvekod Jarda H. » úte 22 dub, 2008 2:45 pm

badliner píše:..... informace o V36(BR103) .....
...údajně se snad měla vyrábět pro Wehrmacht ..
Díky


Jen pro osvěžení a na podívání lokomotiva WR36 C14 pro wehrmacht - jako vystřihovánka lokomotivy s vagonem na uhlí a plošiňákem s "tigrem" :

http://www.betexa.cz/cze/btx-ramy.html? ... wr360.html

Je tam taky pár technických údajů o lokomotivě a využití !
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod krakora » stř 23 dub, 2008 12:27 pm

Tak jsem našel ještě fotky ve vzpomínkové publikaci LD Praha-Libeň a jeden plánek který byl přiložen jako volný list v sešitě k výročí trati Kouřim-Pečky-Bošice-............ v roce1981. Sešit už nemám, ale volné listy zůstaly a pokud si vzpomínám tak tam tyto stroje jezdily také.
Tady je alespoň odkaz na titulní stranu kdyby jste to někdo doma měl.
http://www.litomysky.cz/pecky/peckylo33.htm
A tady jsou ty moje skeny
http://www.unouhuto.webgarden.cz/modely ... -t334.html

Krákora Petr
krakora
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 10 říj, 2006 7:55 am

Příspěvekod Jarda H. » stř 21 kvě, 2008 6:13 pm

krakora píše:..... Celkem kvalitní foto tohoto stroje je v knize Atlas lokomotiv 2. .....
..... T333.001 byla označena pouze jedna shodná lokomotiva.
Víc jsem zatím nezjistil
Krákora Petr


Petře, nezjistil jsi prosím :lol: v Atlasu lokomotiv, jak barevně byla řešena T333.001 :?: Šlo to taky do modra jako řada T334.0xx ?
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod krakora » čtv 22 kvě, 2008 11:46 am

O barevnem provedeni tam psano nic neni a ani v nicem co jsem cetl.
Protoze byla jenom jedna a jinak oznacena tak by melo byt vsechno jako u T334....
krakora
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 10 říj, 2006 7:55 am

Příspěvekod Jarda H. » čtv 22 kvě, 2008 3:17 pm

krakora píše:O barevnem provedeni tam psano nic neni a ani v nicem co jsem cetl.
Protoze byla jenom jedna a jinak oznacena tak by melo byt vsechno jako u T334....


Tak bohužel jsem tohle čekal, že nebude žádná informace o barevném provedení :cry: :!: Jenom mi vrtá v hlavě, proč byla nakonec číslována jinak, jako jediná T333.1 - možná nějaká technická úprava lokomotivy, která jí odlišovala od V36/T334.0 ?!

Přesto Petře díky :lol: :!: za doplnění informací k přestavbě !
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Martin Srb » čtv 22 kvě, 2008 8:20 pm

Jarda H. píše:Jenom mi vrtá v hlavě, proč byla nakonec číslována jinak, jako jediná T333.1 - možná nějaká technická úprava lokomotivy, která jí odlišovala od V36/T334.0 ?!
Šifra mistra Kryšpína :D
Číslice na třetím místě + 10 = nápravový tlak v tunách (pro hnidopichy: nebo megapondech nebo desítkách kilonewtonů, podle epochy)
Prostě 333 byla lehčí než 334.
H0, analog, epocha IV./V.
Martin Srb
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř 24 říj, 2007 6:12 pm
Bydliště: Praha / Havlíčkobrodsko

Příspěvekod Jarda H. » pát 23 kvě, 2008 8:08 am

To Martin Srb :

Díky za odpověď :lol: , na tuhle jednoduchou otázku jsem si měl najít odpověď sám :oops: :!: V číslování lokomotiv (i značení vagonů apod.) je skryta řada údajů !! Ale většinou člověk hledá v problému to složitější než právě to jednoduché, triviální vysvětlení !!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod VoVo » pát 20 čer, 2008 9:22 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:31 pm, celkově upraveno 2
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod Jarda H. » sob 21 čer, 2008 2:57 pm

Ve velikosti H0 se dokonce T334.0 ve verzi ČSD vyrábí, v modrém kabátě jako T334.001, co by speciální sběratelská série v kooperaci Mehano - Nexes (4.949,- Kč)
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Hekttor » pát 18 črc, 2008 9:19 am

Pánové, vzpomněl jsem si, že jsem svého času udělal malou sérii leptaných tabulek na české V36 ve velikosti TT. Jedná se o čísla T334.001, T334.002, T334.003, T334.004, T333.101. Obsahem je čtveřice řadových tabulek, znaky s lvíčkem, výrobní štítek.
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod sandik » ned 17 srp, 2008 2:56 pm

VoVo píše:když se tu řešila ta vystřihovánka, tak tady http://zugi.jvksoftware.cz/tt/ je to docela pěkně slepený :D


Ta vystřihovánka je na můj vkus až moc jednoduchá. V tomhle měřítku bych rozhodně řešil interiér kabiny, pokusil se o prořezání loukotí, atp. Ale slepené je to hezky.
sandik
 
Příspěvky: 54
Registrován: ned 17 srp, 2008 2:13 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod Tomáš » úte 06 dub, 2010 7:15 pm

Jen jsem narazil na zajímavou věc.Jak se teď asi "vyklízí" depo Dolní nádraží pro stavbu nového nádraží,viděl jsem jak přez Maloměřice táhli asi 10kusu těchto vraků,tedy fakt vraků,kola ječela jak se otáčela až hrůza.Viděl jsem to sice z podmostu,ale řekl bych na 99% to musely být ty V36...takže jich asi muselo jezdit hodně...je to tak 1/2roku zpět
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

PředchozíDalší

Zpět na Podklady ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků