Trolejové vedení na točnách

Skutečná železnice, odkazy na fotografie, zajimavá místa, setkání apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Trolejové vedení na točnách

Příspěvekod Rob » pon 30 črc, 2007 4:05 pm

Potřeboval bych nějaký návod jak správně mít udělané ukotvoní (rozmístění) trolejového vedení na točně. Mám pár fotek z modelového kolejiště z Vídně,ale tam to taky teprve stavěli. Nemáte někdo nějaký plánek nebo schéma kde, jak a co... Jde mi o umístění napínacích zařízení a příhradových sloupů pro vytvoření pramenů vedení pro odjezdy z točny, poblíž žádnou točnu neznám co by to měla. Díky za info
Rob
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned 12 lis, 2006 9:43 am

Re: Trolejové vedení na točnách

Příspěvekod Zdenek Valter » pon 30 črc, 2007 6:52 pm

Rob píše:Potřeboval bych nějaký návod jak správně mít udělané ukotvoní (rozmístění) trolejového vedení na točně. Mám pár fotek z modelového kolejiště z Vídně,ale tam to taky teprve stavěli. Nemáte někdo nějaký plánek nebo schéma kde, jak a co... Jde mi o umístění napínacích zařízení a příhradových sloupů pro vytvoření pramenů vedení pro odjezdy z točny, poblíž žádnou točnu neznám co by to měla. Díky za info


No bohužel ani já ne! Vozidla závislé trakce v depu na točnu a dále posunovalo většinou prasátko - T211 či 12 [viz. LD Ústí n.L.]
Otrolejovat točnu je docela oříšek. Také nevím o žádné točně na ČSD s trolejí.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2647
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Trolejové vedení na točnách

Příspěvekod Jan Jirásek » pon 30 črc, 2007 8:41 pm

Zdenek Valter píše:
Rob píše:Potřeboval bych nějaký návod jak správně mít udělané ukotvoní (rozmístění) trolejového vedení na točně. Mám pár fotek z modelového kolejiště z Vídně,ale tam to taky teprve stavěli. Nemáte někdo nějaký plánek nebo schéma kde, jak a co... Jde mi o umístění napínacích zařízení a příhradových sloupů pro vytvoření pramenů vedení pro odjezdy z točny, poblíž žádnou točnu neznám co by to měla. Díky za info


No bohužel ani já ne! Vozidla závislé trakce v depu na točnu a dále posunovalo většinou prasátko - T211 či 12 [viz. LD Ústí n.L.]
Otrolejovat točnu je docela oříšek. Také nevím o žádné točně na ČSD s trolejí.


Si nejsem teď jist, zda je točna v Ústí nad Labem pokrytá pavoukem či nikoliv, fotil jsem tam sice nedávno ale na tohle sem nekouknul. V Praze Vršovicích pod pavoukem točna je, nevím zda i druhá zády k ONJ. Proces: prasátko vytáhne ze stání lokomotivu s točnou se cukne na šturc a nebo se otočí tak, aby E mohla vyjet směrem k výjezdu a prasátko je za zády. Fíra na točně zvedne pro odběr a odjede. Viděl sem to tam jen jednou, jinak prasátko vystrká Ečko na kolej v pevné zemi... V UL se to snad dělá podobně, škoda jen, že sem tam vždy viděl 799 místo 703.
Uživatelský avatar
Jan Jirásek
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát 27 dub, 2007 3:01 am
Bydliště: Česko/Německo

Re: Trolejové vedení na točnách

Příspěvekod David » úte 31 črc, 2007 7:33 am

No bohužel ani já ne! Vozidla závislé trakce v depu na točnu a dále posunovalo většinou prasátko - T211 či 12 [viz. LD Ústí n.L.]
Otrolejovat točnu je docela oříšek. Také nevím o žádné točně na ČSD s trolejí.

Já o jedné u ČSD vím co třeba takhle depo Praha hl.n.
Uživatelský avatar
David
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19 bře, 2007 1:13 pm
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod Rob » úte 31 črc, 2007 8:01 am

Bezvadné, ale Praha je pro mě 250 km , máte někdo ty fotky ? Mám už fotky z Innsbrucku, tam to je, ale pořád jen pohledy na lokomotivy a detail středového spojení , nikde nevidím to uchycení "pavouka" jak pravíte.....prosím.....
Rob
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned 12 lis, 2006 9:43 am

Příspěvekod David » úte 31 črc, 2007 11:34 am

Rob píše:Bezvadné, ale Praha je pro mě 250 km , máte někdo ty fotky ? Mám už fotky z Innsbrucku, tam to je, ale pořád jen pohledy na lokomotivy a detail středového spojení , nikde nevidím to uchycení "pavouka" jak pravíte.....prosím.....

Pardon, to se omlovám já myslel,že poradím odud hledat fotky na internetu,protože depo na Praze hl.n. už neexistuje.
Uživatelský avatar
David
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19 bře, 2007 1:13 pm
Bydliště: Kadaň


Zpět na Podklady ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků