Vlečka v cukrovaru Čakovice

Skutečná železnice, odkazy na fotografie, zajimavá místa, setkání apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Vlečka v cukrovaru Čakovice

Příspěvekod slavick » ned 11 zář, 2011 7:14 pm

Ahoj,
zkusím přispět taky svou troškou do mlýna. Je to můj první pokus o dokumentaci železnice, tak prosím o schovívavost :-) Jedná se o vlečku v dnes již zrušeném cukrovaru Čakovice. Fungoval někdy do poloviny 90. let 20. století. Po jeho krachu nějaký čas chátral a teď je jeho rozsáhlý areál pronajímán nejrůznějším firmám a podivným ubytovnám. Je to docela smutný pohled... spojení s nádražím sice v nějaké podobě existuje (v jednom místě chybí asi 2 metry kolejí), ale vlak tudy nejel už hodně hodně dlouho.

Tady jsou fotky: http://tarsius.rajce.idnes.cz/Vlecka_-_ ... r_Cakovice

Kdyby měl někdo nějaké informace nebo fotky z doby, kdy cukroval ještě fungoval, dejte mi prosím vědět.

Díky.
Uživatelský avatar
slavick
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon 17 kvě, 2010 5:58 pm
Bydliště: Praha

Re: Vlečka v cukrovaru Čakovice

Příspěvekod vojtas » ned 11 zář, 2011 7:25 pm

Žil sem taqm dost dlouho,do roku 2004 fungovala vlečka jako zásobování firmy(dnes již neexsistující)Kalofrig,dnes do výsypníku na nákladní vozy vesele sypou písek nákladní auta.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Vlečka v cukrovaru Čakovice

Příspěvekod vojtas » ned 11 zář, 2011 7:26 pm

Jinak,děda byl podnikový stavitel u Pražských Cukrovarů n. p.,mám dost vědomostí o tom,jak francouzi pod podmínkou rozvoje skupovali a bourali cukrovary.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Vlečka v cukrovaru Čakovice

Příspěvekod slavick » ned 11 zář, 2011 7:28 pm

vojtas píše:Žil sem taqm dost dlouho,do roku 2004 fungovala vlečka jako zásobování firmy(dnes již neexsistující)Kalofrig,dnes do výsypníku na nákladní vozy vesele sypou písek nákladní auta.


Děkuju za doplnění. Myslel jsem, že vlečka skončila spolu s cukrovarem.
Uživatelský avatar
slavick
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon 17 kvě, 2010 5:58 pm
Bydliště: Praha

Re: Vlečka v cukrovaru Čakovice

Příspěvekod Jarda H. » pon 12 zář, 2011 10:42 am

slavick píše: ..... Kdyby měl někdo nějaké informace nebo fotky z doby, kdy cukroval ještě fungoval .... .


Doufám, že tyhle stránky znáš - cukrovar je tam cca ve 2/3 stránky, zhruba 40 starších fotek ..... http://www.hornictvi.info/techpam/praha/praha9.htm Snad ti to pomůže v celkové orientaci, k tomu je u fotek krátký doprovodný text :
Cukrovar nechal postavit roku 1849 Alexander Schoeller na místě čakovického statku. S tratí České severní dráhy byl od roku 1872 spojen soustavou vleček. Roku 1889 cukrovar vyhořel a následně při rekonstrukci byl přestavěn do dnešní podoby. V provozu byl do roku 1990, nyní zde sídlí různé firmy.
Nějaké fotky vlečky cukrovaru jsou hned za tím, v sekci nádraží Čakovice.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Vlečka v cukrovaru Čakovice

Příspěvekod slavick » ned 18 zář, 2011 5:08 pm

Tenhle web jsem neznal. Díky za něj.
Uživatelský avatar
slavick
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon 17 kvě, 2010 5:58 pm
Bydliště: Praha


Zpět na Podklady ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků