Mechanické návěstidlo + světelná předvěst

Skutečná železnice, odkazy na fotografie, zajimavá místa, setkání apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Mechanické návěstidlo + světelná předvěst

Příspěvekod MarekD » stř 03 srp, 2011 3:05 pm

Nezapomeň potom přihodit odpověď sem. Taky sem zvědav :)
MarekD
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 26 čer, 2011 10:42 pm

Re: Mechanické návěstidlo + světelná předvěst

Příspěvekod Jarda H. » pát 05 srp, 2011 10:04 am

Už chvíli mám mail od Neu Model a tak na Markovo přání :lol: uvádím - zde doslovná odpověď Martina N. na dotaz ohledně mechanického návěstidla, které nabízí na svém webu (neu model) :

... Návěstidlo je pohyblivé, funkční. Zasílám v příloze foto návěstidla ( na fotografii je návěstidlo HO, ale ovládací cívka je totožná s velikostí TT ) i s ovládací cívkou, která je součástí návěstidla. Drátové vývody slouží pro napájení osvětlení návěstidla. V klidovém stavu je poloha návěstidla na stůj a při přivedení napětí na ovládací cívku je poloha volno. ....

Obrázek jsem vložil na rajče, ať si zbytečně "neužírám" obrázkovou kapacitu na fóru, odkaz zde : http://jerry62.rajce.idnes.cz/Planky#201_1.jpg

Jinak Martinovi N. patří dík, reaguje na maily, před časem jsem u něj už kupoval, spokojenost s jednáním i dodáním, neodpustím si tuhle malou pochvalu, protože bohužel ne vždy to je normální přístup !

DODATEK - shrnu-li svoje záznamy a vědomosti :wink: , tak v TT mám u mechanických návěstidel s jedním ramenem 3 možnosti - Neu model / DK-model (s přestavníkem SIBA) / německé modely Viesmann
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Mechanické návěstidlo + světelná předvěst

Příspěvekod Max » pát 05 srp, 2011 7:24 pm

lajblt píše:Jinak k tomu Bakovu. Pamatuju si, když tam probíhala "modernizace", jak osadili na Bělou/Turnov ta světelná návěstidla, ale výhybkáři v boudách na zhlaví zůstali a výměny byly dál na "ruční pohon" s klíči. ......Odjezdy na Turnov/Bělou nemají osazenou horní žlutou, neměla by tam smysl.

Takhle nějak to vypadá....
Přílohy
Bak_1.jpg
Bak_1.jpg (63.42 KiB) Zobrazeno 5638 krát
Bak_2.jpg
Bak_2.jpg (99.1 KiB) Zobrazeno 5638 krát
Max
 
Příspěvky: 415
Registrován: pát 08 led, 2010 3:34 pm

Re: Mechanické návěstidlo + světelná předvěst

Příspěvekod Morris Zapp » sob 06 srp, 2011 5:46 pm

Jenom doplním, že tohle jsou fotky z hradišťsko-bělského zhlaví. Na debřském zhlaví se nepoužívají "dolní žluté".
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 837
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Mechanické návěstidlo + světelná předvěst

Příspěvekod kecu.p » ned 07 srp, 2011 11:38 am

zdravím pány kolegy, teď jsem se pročetl tím vším o čem si tu povídáte.

Co se týče odbočné stanice, mě se tato varianta zamlouvá s vjezdem se žlutým pruhem.

Jinak, podle čeho soudíte, že Viesmann vyrábí jen německá návěstidla?? Ja sám vlastním 2 jednoramenné návěstidla rakouského tipu od tohoto výrobce. Viz fotka:

Obrázek

Viesmann vyrábí jak jednoramenné tak i dvouramenné návěstidla. U dvouramenného návěstidla máme na výběr buďto s jednim přestavníkem (obě ramena na sobě závislá) a nebo 2 přestavníky a tudíž 2 plně nezávislé ramena. Jinak důvod proč jsou ty návěstidla tak drahá je ten, že k pohonu je použit vlastní patentovaný pohon zaručující pomalý chod ramene (jako ve skutečnosti).

Samozřejmě si to může modelář doplnit k obrazu svému. Zrušil jsem patku, kterou je stožár přidělán k základu velikou vrstvou kitu, kterou zároveň využívám jako betonový základ tohoto návěstidla a v modelu to vypadá skvěle.

Další možnost je doplnit rameno například z leptu.
Naposledy upravil kecu.p dne ned 07 srp, 2011 11:53 am, celkově upraveno 1
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

Re: Mechanické návěstidlo + světelná předvěst

Příspěvekod kecu.p » ned 07 srp, 2011 11:41 am

vojtas píše:takže jednosvětelná předzvěst,horní světlo bude zaslepené.



Ne, na předvěsti dolní světlo (zelená) zaslepené.
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

Re: Mechanické návěstidlo + světelná předvěst

Příspěvekod lajblt » ned 07 srp, 2011 1:14 pm

2 kecu.p: Nemáš katalogové číslo těch návěstidel? Já jsem je nikde v ČR nenašel. :(
lajblt
 
Příspěvky: 874
Registrován: ned 06 bře, 2011 7:38 pm

Re: Mechanické návěstidlo + světelná předvěst

Příspěvekod Morris Zapp » ned 07 srp, 2011 2:13 pm

Chlapík od Viessmannů nám teď v Sebnitz do očí tvrdil, že rakouský typ se v TT nevyrábí a že nemá žádné informace ohledně toho, zda se někdy vyrábět bude. V katalogu to taky nemají.
Mě teda německé typy návěstidel neurážejí, na ČSD jich bylo hafo (ostatně ČSD vlastně dělám z donucení komunitou :lol: ), akorát jejich kombinace se žlutým ramenem mi přijdou poněkud křečovité (ale v praxi se skutečně vyskytovaly).
Je fakt, že ČSD-návěst "vjezd odbočkou" je neobyčejně dekorativní :wink: - chápu ty, kteří si ji mermomocí chtějí dát i tam, kde není potřeba, asi to udělám taky tak :lol:
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 837
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Mechanické návěstidlo + světelná předvěst

Příspěvekod kecu.p » ned 07 srp, 2011 2:14 pm

H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

Re: Mechanické návěstidlo + světelná předvěst

Příspěvekod kecu.p » ned 07 srp, 2011 2:14 pm

Morris Zapp píše:Chlapík od Viessmannů nám teď v Sebnitz do očí tvrdil, že rakouský typ se v TT nevyrábí a že nemá žádné informace ohledně toho, zda se někdy vyrábět bude. V katalogu to taky nemají.
Mě teda německé typy návěstidel neurážejí, na ČSD jich bylo hafo (ostatně ČSD vlastně dělám z donucení komunitou :lol: ), akorát jejich kombinace se žlutým ramenem mi přijdou poněkud křečovité (ale v praxi se skutečně vyskytovaly).
Je fakt, že ČSD-návěst "vjezd odbočkou" je neobyčejně dekorativní :wink: - chápu ty, kteří si ji mermomocí chtějí dát i tam, kde není potřeba, asi to udělám taky tak :lol:



Jen malá poznámka ke všemu - o měřítku tu nebyla ani zmínka
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

Re: Mechanické návěstidlo + světelná předvěst

Příspěvekod Morris Zapp » ned 07 srp, 2011 2:36 pm

Ani zmínka? Tak odkud VÍM, že lablt pracuje v TT?
Je fakt, že když se teď na ten obrázek podívám pořádně a pokusím se donutit oko k zaostření, tak to spřáhlo na tendru se přestává podobat Tilligovu 3G...
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 837
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Mechanické návěstidlo + světelná předvěst

Příspěvekod kecu.p » ned 07 srp, 2011 2:51 pm

tak když si to přečteš od počátku, nikde není zmíněna velikost TT a protože ja jsem H0-kař, tak jsem vám podal chybnou informaci ohledně návěstidel.

Na druhou stranu sem zabrousí i jiní modeláři modelující jinou velikost než zdejší diskutující a ti by udělali to samé.

A jinak to spřáhlo je ROCO krátké ... to opravdu není TT
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

Re: Mechanické návěstidlo + světelná předvěst

Příspěvekod lajblt » pon 08 srp, 2011 8:17 am

Hmmm, tak mám zase smůlu. Vypadá to, že budu muset začít doopravdy modelařit a vyrobit si to návěstidlo sám. :)
lajblt
 
Příspěvky: 874
Registrován: ned 06 bře, 2011 7:38 pm

Re: Mechanické návěstidlo + světelná předvěst

Příspěvekod Max » úte 09 srp, 2011 2:42 pm

kecu.p píše:
vojtas píše:takže jednosvětelná předzvěst,horní světlo bude zaslepené.

Ne, na předvěsti dolní světlo (zelená) zaslepené.


A tady nemají zaslepené nic - přesto tam je jenom jedno světlo.
Přílohy
navest1svet.jpg
navest1svet.jpg (84.79 KiB) Zobrazeno 5444 krát
Max
 
Příspěvky: 415
Registrován: pát 08 led, 2010 3:34 pm

Re: Mechanické návěstidlo + světelná předvěst

Příspěvekod vojtas » úte 09 srp, 2011 5:19 pm

Je to jedno,Ažd návěstidla sou stavebnice,takže to může být jednosvětlo,nebo dvojsvětlo bez jednoho světla.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Podklady ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků