Hořesedly, Krupá

Skutečná železnice, odkazy na fotografie, zajimavá místa, setkání apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Hořesedly, Krupá

Příspěvekod radekkrupka » úte 22 čer, 2010 10:06 am

Přidám jednu zajímavou návštěvu - jezdím kolem často z Prahy do Varů a konečně jsem měl čas, foťák i počasí...

Je to zastávka s nákladištěm Hořesedly na trati 126 (Louny-Rakovník). Bohužel stejně jako v Horním Slavkově jsem již nestihl vyfotit skladiště před zbouráním. V zastávce je jedna manipulační kolej, do které je zaústěna krátká vlečka. Vlečka je "úvraťová". Neměl jsem bohužel čas projít i vlečku a okolí zastávky... třeba jindy.

Obrázek
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Hořesedly, Krupá

Příspěvekod radekkrupka » čtv 08 črc, 2010 11:06 am

Žst. stanice Krupá je nedaleko zastávky Hořesedly, je ale na jiné trati - 120/125. Původně jsem se tam zastavil kvůli muzejní jízdě vlaku z Lužné, ale stanice mě zaujala a tak jsem něco nafotil...

Obrázek
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Hořesedly, Krupá

Příspěvekod Jarda H. » čtv 08 črc, 2010 7:51 pm

radekkrupka píše:Žst. stanice Krupá .....


Se zájmem jsem si prohlédl fotky z Krupé :) ... možná ty úpravy (a demontáž) staničních kolejí V Krupé souvisí s celkovým pohledem a úpravami tratě ?! Např mezi Milostínem a Trnovany bývala dvoukolejka, po roce 2007 (?!) zdemontovaná na jednokolejku. Pro nezasvěcené - jde o část trati Chomutov-Praha, Milostín je první stanicí za Krupou směrem na Chomutov, Trnovany zase poslední zastávkou před Žatcem. Nákladní vlaky se tahají jinou trasou, osobní doprava prošla změnami, takže přímé vlakové spojení Chomutov (Žatec) - Praha už dlouho nenajdete, jen s přestupem v Lužné.
Zkrátka tahle trať je na vedlejší koleji :wink:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm


Zpět na Podklady ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků