Silniční váha ?!

Skutečná železnice, odkazy na fotografie, zajimavá místa, setkání apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Silniční váha ?!

Příspěvekod Jarda H. » čtv 30 črc, 2009 4:27 pm

Dotaz do fóra - nemá někdo fotky silniční váhy, respektive fotografii zachovalé boudy, zděného malého objektu u váhy ?! Co jsem viděl v okolí, šlo vždycky o ruinu po JZD ! Je to taková jednoduchá boudička - dveře, větší okno k váze ..... ale pro inspiraci, když se najde fotka, nebráním se :lol: :!: Nechci mít u váhy ten ošklivý kus plastu, co je ve stavebnici.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Silniční váha

Příspěvekod milan ferdián » čtv 30 črc, 2009 5:39 pm

Jardo fotku nemám ,tak aspoň výkresy z knihy Modelová kolejiště/Ivo Tvarůžek/1970

Obrázek
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 30 črc, 2009 5:52 pm

Kurňa, dej mi čas prohledat starý fotky z alba naší rodinné chalupy - jestli jsme to nevyhodili, tak vím že sem měl fotku s klukama jak jsme blbli zrovna před tou váhou. Jinak - JZDácká váha by měla být zachovaná právě tam - Jetenovice, mezi Velkým Borem a Pačejovem (na trati Horažďovice - Plzeň).
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Jarda H. » čtv 30 črc, 2009 6:06 pm

Kluci, díky za snahu !! Z obrázků od Milana se mi zamlouvá jako zajímavost ta zastřešená váha - je o čem přemýšlet ?! Nebráním se ani dalším fotkám pokud se najdou.

To Petr Z. : klíííd, ten čas máš, není spěch ! Pokud něco najdeš, tím líp !! Ty fotky budou inspirací i pro další kolegy.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod andrejH0 » pát 31 črc, 2009 6:33 am

zdar
taku vahu mali v kazdom byvalom JRD tak staci nejake najst a pofotit to tam a domceky v ktorych boli vahadla boli rozne a velmi casto spojene s vratnicou
H0, ČSD, IV 1985 - 1990, digital
andrejH0
 
Příspěvky: 77
Registrován: úte 27 led, 2009 7:34 pm
Bydliště: SR Sekule

Příspěvekod Janek » pát 31 črc, 2009 8:07 am

jj... ta váha spojená s vrátnicí je ve vedlejší vesnici... až pojedu kolem nafotím... :)
H0 - DCC - PC - ŽELEZNICE - ELEKTRO
http://kolejiste.blogspot.cz
Uživatelský avatar
Janek
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon 27 črc, 2009 7:09 pm
Bydliště: Hrochův Týnec

Příspěvekod Jarda H. » pát 31 črc, 2009 2:29 pm

andrejH0 píše:zdar
taku vahu mali v kazdom byvalom JRD tak staci nejake najst a pofotit to tam ....


Jo, to já vím, vždyť jsem hned na začátku psal, že jsem viděl už jen ruiny po JZD :cry: ! V okolí jsem po kupě nic neviděl ?! A vím, že občas mají tady lidi na fóru zajímavé fotky :shock: :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 31 črc, 2009 3:16 pm

Ahoj, kdybys měl cestu kolem Berounky dopručuju navštívit ves Brodeslavy (mezi Liblínem a Kralovicemi). Tam je hned u silnice váha včetně budky, ve které jsou zbytky zařízení. Váha se ještě houpe. Je to za chalupou Vlasty rodičů, když tam pojedu nafotím.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Příspěvekod Janek » ned 23 srp, 2009 3:39 pm

tady jsem vyfotil váhu ve Smržovce vedle nějakého sídliště:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

byl jsem tam náhodou fotit na viaduktu a parkoval jsem vedle této váhy... jinak když se mě holčina zeptala proč fotím tu decimálku, tak jsem jí odvětil, že to váží mnohem větší hmotnosti a ona na to, že to je teda TUNOMÁLKA :D

foto z viaduktu:
Obrázek
H0 - DCC - PC - ŽELEZNICE - ELEKTRO
http://kolejiste.blogspot.cz
Uživatelský avatar
Janek
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon 27 črc, 2009 7:09 pm
Bydliště: Hrochův Týnec

Příspěvekod Jarda H. » ned 23 srp, 2009 5:47 pm

To Janek :
dík za fotky, takhle zachovalý objekt je dnes už docela těžko k nalezení. A taky bych čekal celozděnný objekt, tady jsi nafotil baráček s dřevěným štítem. Tak ještě jednou díky za snahu a za zajímavost :lol: :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Janek » ned 23 srp, 2009 8:28 pm

Jarda H. píše:To Janek :
dík za fotky, takhle zachovalý objekt je dnes už docela těžko k nalezení. A taky bych čekal celozděnný objekt, tady jsi nafotil baráček s dřevěným štítem. Tak ještě jednou díky za snahu a za zajímavost :lol: :!:


ono i ty okapy jsou trochu divné... asi je mají tak schválně z důvodu velké zimní vrstvy sněhu v těchto Jizerských horách
H0 - DCC - PC - ŽELEZNICE - ELEKTRO
http://kolejiste.blogspot.cz
Uživatelský avatar
Janek
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon 27 črc, 2009 7:09 pm
Bydliště: Hrochův Týnec

Příspěvekod radekkrupka » pon 24 srp, 2009 6:11 am

Minulý víkend jsem náhodou narazil na pěkně zachovalou váhu v Horoměřicích u Prahy... neměl jsem s sebou bohužel foťák, jestli kolem pojedu vyfotím... zdílo se mi, že váha je dokonce z obou stran domečku, i když na jedné straně už byla dost zašlá a splynutá s terénem...

http://www.mapy.cz/#mm=FP@x=132886068@y=136113672@z=18
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Příspěvekod HonzaK » sob 05 zář, 2009 10:17 am

Jestli jeste porad trva zajem o foto vaharske budky, pak nabizim toto:

Budova byla z tvarnic, nachazela se ve stanici Kotoun (trat 191), dnes uz je bohuzel zlikvidovana. Od puvodniho stavu se lisi jen tim, ze drive byvla pred oknem zelezna rampa (je tom po ni jeste videt rezava pamatka), ktera pravdepodobne slouzila ke kontrole nakladu na vazenem vozidle.

Po kliknuti na fotku se tato zobrazi v plne velikosti (kvuli detailum).

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
HonzaK
 
Příspěvky: 59
Registrován: úte 05 úno, 2008 8:25 am
Bydliště: S Cechy


Zpět na Podklady ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků