Vojenské transporty/převozy - Podrobnosti

Skutečná železnice, odkazy na fotografie, zajimavá místa, setkání apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Příspěvekod hank » pát 26 čer, 2009 8:49 pm

Ještě jsem našel tohle: Vůz Bnp pro vojenské přepravy po přeznačení v r. 1983.



Pramen: Svět železnice 4/2005

Kdovíproč je to nějaké rozmazané, zájemcům pošlu v původní velikosti.

zdraví
hank
Naposledy upravil hank dne ned 04 úno, 2018 4:13 pm, celkově upraveno 1
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6106
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Příspěvekod Tax » ned 12 črc, 2009 5:42 pm

hank píše:Ještě jsem našel tohle: Vůz Bnp pro vojenské přepravy po přeznačení v r. 1983.

Takto nejako to potom vyzerá v MSTS:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Hanku, díky za tip, takmer som na toto zabudol, pritom ten časopis mám doma aj ja :? :idea:
Uživatelský avatar
Tax
 
Příspěvky: 191
Registrován: sob 12 led, 2008 12:16 pm
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 13 črc, 2009 7:57 am

Moc hezký - ty hakly mě hodně nabudily! Šly by upravit z normálních Sdkfz251/D a C - asi se do toho pustím - byl by zájem?
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod "Beňa" » čtv 16 črc, 2009 7:51 pm

Kluci, mám dotaz, co se dá v H0 sehnat do vojenského transportu v roce 1937-9 než nás fašounci zabrali? To že vozy si postavím je pohoda, s tím není problém, ale co na ně naložit a jak by vypada pravděpodobná souprava? Představoval jsem si něco jako Pára + Ci (pro lampase) + 2*Z (mužstvo) + plošiňáky- dva až tři lehké tanky, dělostřelecký tahač, obrněný automobil, houfnice a dělo, něco takového, snad mi rozumíte. Díky za každou radu.
Když se potkají peníze, volný čas a chuť, vznikají modely...
Uživatelský avatar
"Beňa"
 
Příspěvky: 148
Registrován: ned 06 črc, 2008 11:47 am
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod JanoH0e » čtv 16 črc, 2009 8:28 pm

Prakticky všetko. Ale tebou popísana súprava, aj keď nie som vojenský historik, mne skôr pripomína návrat wermachtu od Stalingradu :lol: . Zmes vozidiel. Keď tak 3LT napr. LT 35, 3OT napr OAZ vz.30, 3 PT napr PÚV vz. 37. , 1 os vozidlo, 4 nákladné, poľná kuchyňa. Redukcia asi bude nutná, takže vypustiť 3x OA. Treba si pozrieť organizáciu jednotiek, tzv. útočna vozba. Zaujímávejší čo do rôznorodosti by však mohol byť transport četnickej motorizovanej jednotky - OA, osobné a nákladne vozy, atď.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Příspěvekod "Beňa" » čtv 16 črc, 2009 8:52 pm

Jano, proto se ptám, co se týče ČSLA se dá dohledat lépe, ale ČSA do roku 39 je dost problém. Nějaké tipy kde sehnat v měřítku něco z toho máš? LT 35ka by se mi líbila, ale kde sehnat a nekrást? To samé platí o ostatních vozidlech. Nebo aspoň kvalitní podklady, OA vz. 30 by se postavit nechal, je to krabice, to vyorbím z papíru poměrně hezky a přesně, ale kde sehnat zbytek? Nebráním se tomu mít vlaky dva, jeden s tanky a druhý s dělostřelectvem. S transportem z 70tých let problém není, snad jen že budu muset postavit Baiku a sehnat 6ti nápravové podvozky, ale kde splašit první republiku, netuším. ZA každou radu bude opravdu vděčný.
Když se potkají peníze, volný čas a chuť, vznikají modely...
Uživatelský avatar
"Beňa"
 
Příspěvky: 148
Registrován: ned 06 črc, 2008 11:47 am
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod JanoH0e » čtv 16 črc, 2009 9:09 pm

Napr : kpuvvzor34.blogspot.com/2009/01/ model.html, profikit.sweb.cz/, www.sdvmodel.cz. Profikit je sice 1:72, ale zas tam nevidím problém to upraviť. Pozri si inak na webe štruktúry jednotiek útočnej vozby, popr. kvalitnú literatúru. Štruktúra sa od roku 1934 dosť menila, tak ako sa vyhrocovala situácia.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Příspěvekod "Beňa" » čtv 16 črc, 2009 9:18 pm

Jano, od SDV modelu by bylo použitelné co? Já tam nic vyhovujícího nenašel. :( Přemýšlím jak bych překopával 1:72 na 1:87. Asi by se dalo, ale o už je skoro jednodušší to vyrobit, ne?
Když se potkají peníze, volný čas a chuť, vznikají modely...
Uživatelský avatar
"Beňa"
 
Příspěvky: 148
Registrován: ned 06 črc, 2008 11:47 am
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod alexander » čtv 16 črc, 2009 9:33 pm

SDV robí predsa v 1:87!!!
alexander
 
Příspěvky: 394
Registrován: pon 25 úno, 2008 7:47 pm

Příspěvekod "Beňa" » čtv 16 črc, 2009 9:36 pm

Alexander: Ano, to je pravda, tady od nich mám už hafo věcí, ale co z toho je použitelné pro můj záměr? Možná ten ŘOPík, a ten nenaložím na vozy. Mě se jednalo o ty další firmy co psal Jano
Když se potkají peníze, volný čas a chuť, vznikají modely...
Uživatelský avatar
"Beňa"
 
Příspěvky: 148
Registrován: ned 06 črc, 2008 11:47 am
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod JanoH0e » čtv 16 črc, 2009 10:21 pm

Beňo, SDV robí T111, ktorú mňžeš ľahko pretvoriť napr. predvojnové nakl. auta, PV3S na Praga RV, podvozok Tatry použiť na OA 30, zmenou pojazdu a detailami zase LT 38 na LT 35. Profikit zase robí pt kanon, úprava, ak bude potrebná bude určite ľahšia ako výroba samodomo. On ten rozdiel 1/72-1/87 zase nie je tak velký, hlavne u malých veci. Viac o militari technike 1. ČSR si musíš naštudovať sám, najlepšie v vojenskom múzeu a poradiť sa s odborníkmi - napr. P. Zatrepalek, určite ti povedia o detailoch viacej. Najlepšie si zohnať kvalitné podklady a budeš prekvapený ako sa niektoré veci nemenia.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Příspěvekod "Beňa" » čtv 16 črc, 2009 10:34 pm

To jsou dobré tipy, díky, třeba sem Petr zareaguje, nechci ho otravovat jen tak. Jednu LT38ku si nechám tka jak je, další asi opravdu překopu, prblém je s pojezdem, ten je hodně jiný. Parádní by byl třeba tančík 33, sice to byly vergle, ale bylo jich dost. Teď jen musím dopátrat jak mohlo vapadat řazení vlaku.
Ještě jsem si všiml že dělá MAC model stavebnice, ale nevím jak problematické by bylo je předělat http://www.macmodel.cz/cz/auticka/model/3957/; http://www.macmodel.cz/cz/auticka/model/3958/; http://www.macmodel.cz/cz/auticka/model/3967/; http://www.macmodel.cz/cz/auticka/model/3968/
Když se potkají peníze, volný čas a chuť, vznikají modely...
Uživatelský avatar
"Beňa"
 
Příspěvky: 148
Registrován: ned 06 črc, 2008 11:47 am
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod JanoH0e » čtv 16 črc, 2009 10:49 pm

To som ti už písal na začiatku. Jednotky útočnej vozby, resp. rýchle jednotky mali zostavu po r. 1935 - tanky, OA, rotu kanónov proti útočnej vozbe, motorizovanú pechotu, týl. Takmer každý rok sa nie čo menilo až do roku 1938.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Příspěvekod Jarda H. » sob 18 črc, 2009 12:26 pm

To "Beňa" :
zkus se podívat na tyhle stránky, třeba tam najdeš inspiraci, i když je to na delší prohlížení
http://www.palba.cz/viewforum.php?f=145 nebo http://forum.valka.cz/
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Petr Zatrepalek » sob 18 črc, 2009 4:49 pm

Z vejtřasky ani boha RN neuděláš, z T111 zas neuděláš OA30 a LT35 je něco ZCELA jiného než LT38 :D :D :D !

K OA30 potřebuješ akorát sehnat vhodná kola, zbytek se dá opravdu v pohodě dodělat. Někdo kdysi dělal OA "želvu" co nebyla rozšířená jako OA30. Jestli si dobře pamatuju, tak všechny obrněnce byly začlěněny do pluku Útočné vozby detašované v Milovicích - takže i kombinace různých vozidel by možná byla. Otázkou je ten KpÚV kanon, ten byl tažený za auty - zpravidla Praga nebo škoda - aspoň dle fotek soudě. Jinak teď prozradím něco na BV model - pracuje právě na doplňcích /autech, koňské potahy aj/ prvoválečného a meziválečného období - zkus ho kontaktovat a pozeptat se.

Na OA30 i další obrněná auta vyšla moc hezká publikace, na netu se dá vyhledat oskenovaný velmi dobrý plánek co byl kdysi uveřejněn v monografii časupisu Zlínek.

Jinak pro čs armádu do r. 1938 je typická hypotrakce - takže být tebou - použiju vozy s koňmi a senem, několik tažených horských děl škoda (jsou ke shlédnutí a vyfocení v tankovém museu v Lešanech), vozy na střelivo... A pokud chceš něco fakt echt, tak ztvárnění přesunu dělostřelecké jednotky - baterie tažených houfnic - do Orlických hor (tvrze Adam, Hanička), nádraží Červená voda, Lichkov, Králíky, září 1938! K tomu můžeš připojit ještě pár vozů naložených rozsocháči či protitankovými ježky - překážkový systém se na opevnění nejenom v orlickém úseku horečně dodělával až za mobilizace...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

PředchozíDalší

Zpět na Podklady ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků