Zamračená v modro-bílém

Skutečná železnice, odkazy na fotografie, zajimavá místa, setkání apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Zamračená v modro-bílém

Příspěvekod TTmili » stř 06 kvě, 2009 3:52 pm

Chtěl bych se zeptat zda někdo nepamatuje obdobné modro-bílé nátěry jako jsou například na ZSSK 752.045 a 052 i na lokomotivách řady 751 (T478.1) hlavně před sedmdesátýmpátým rokem kdy se většina strojů ještě vyskytovala v "neunifiku". Záměrně nepíši tovaární, protože žádná taková schémata se na lokomotivy v ČKD nedostávala, to si tvořila až depa. Prosím hlavně pamětníky aby se zapojili a případně kdyby věděli i depo.
A taky prosím "šťourali" aby nepsali něco ve stylu zkus google, tam jediný modrý stroje jsou tyhle slovenský, pak naše bývalí jihlavský v jihlavským nátěru a ještě druhý prototyp. Jinak nic.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod juroH0 » stř 06 kvě, 2009 4:17 pm

Pokiaľ viem tak ŽSR začalo tento náter na 752 používať okolo roku 2000 čiže podľa mne dostupných informácií, nič také za ČSD nejestvovalo okrem už spomenutého prototypu ale aj tak mal inú schému...
H0(e), DCC, epocha II-III
7", 1:4
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod TTmili » stř 06 kvě, 2009 4:39 pm

Právě, mě se líbí přímo tohle, to z prototypu de použít zase jen na prototyp a u ČSD si zakládám na realitě a přesnosti. No každopádně kdyby někdo něco zjistil nebo si vzpoměl tak sem s tím. V praxi se může jednat o jakýkoli modro-bílý nátěr ale aby se vyskytoval na na sériovým stroji v rozmezí 1965-1982.
Jo a co se týče toho roku tak mám v atlase lokomotiv fotku z 19.9.1998 přímo stroje 752.045
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod VoVo » stř 06 kvě, 2009 8:26 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 4:45 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod juroH0 » čtv 07 kvě, 2009 1:58 pm

Ohľadom roku sa nehádam no inak súhlasím s tým čo už povedal VoVo, myslím, že je to veľmi nepravdepodobné.
H0(e), DCC, epocha II-III
7", 1:4
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Zamračená v modro-bílém

Příspěvekod milan ferdián » čtv 07 kvě, 2009 2:11 pm

TTmili píše:A taky prosím "šťourali" aby nepsali něco ve stylu zkus google, tam jediný modrý stroje jsou tyhle slovenský, pak naše bývalí jihlavský v jihlavským nátěru a ještě druhý prototyp. Jinak nic.


Kdo je u tebe šťouralista,ty googlisto :D :D :D Zkusím zalovit v archívu,ale nic neslibuju :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod milan ferdián » čtv 07 kvě, 2009 5:56 pm

Takže, mimo přechodně změněného nátěru na lokomotivě T478.1002 (MVB1965) se v těch letech v modrobílém nátěru v provozu nepohybovala žádná lokomotiva této řady.Barevný snímek z výstavy určitě této lokomotivy máš.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm


Zpět na Podklady ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků