Výtopna Žatec-Západ

Skutečná železnice, odkazy na fotografie, zajimavá místa, setkání apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Výtopna Žatec-Západ

Příspěvekod Petr Berka » úte 05 kvě, 2009 8:56 am

Vážení přátelé,

chystáme stavbu výtopny Žatec - Západ, proto sháníme jakékoliv informace o provozu, stavu, dislokovaných lokomotivách v tomto depu, a to ať fotografie, výkresy, plánky a pod..., případně o celé stanici.

Zároveň budeme rádi za jakékoliv historické informace o celé trati Plzeň - Žatec, třeba se nám jednou podaří vydat publikaci o této často opomíjené, ale v minulosti provozně velmi vytížené trati.

Předem děkuji

Petr Berka
Uživatelský avatar
Petr Berka
 
Příspěvky: 201
Registrován: pon 14 led, 2008 6:50 pm
Bydliště: Cvrčovice

Příspěvekod Jarda H. » úte 05 kvě, 2009 3:46 pm

Držím palec, ať se dílo daří ! Bohužel dneska ty prostory vyhlíží přímo hrozně :roll: Opuštěné objekty bez oken a dveří, hustá vegetace, ... :cry: :cry: :cry:

Jen pro ilustraci ostatním (cca 20-25 fotek v polovině stránky z depa Žatec-Západ) - z diskuze na K-reportu : http://www.k-report.net/discus/messages ... 1236803337
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Domba » úte 05 kvě, 2009 4:13 pm

pokad máš zájem tak mě kdyžtak napiš do SZ email nějaké fotky mám, začátkem roku sem se tam byl podivat ale koukal jsem na ty fotky v odkazu a mám podobný jen nemám interiéry budov: ))
HO : ))
Uživatelský avatar
Domba
 
Příspěvky: 164
Registrován: stř 31 pro, 2008 11:12 am
Bydliště: Liberec

Příspěvekod Petr Berka » stř 06 kvě, 2009 7:17 am

Máme cca 140 fotek z 23.10.2007, a pak ještě ze zimy, když tam nebylo listí, včetně vnitřku výtopny (střecha na nás naštěstí nespadla)...spíš nás zajímá, pokud někdo nefotil na Západě během parního provozu a nemá na okraji fotky za lokomotivou vyčnívající kousek depa...

Nebo něco podobného jako toto: http://www.berka.vyrobce.cz/modely/Fotky/556-zatec.jpg :-)
Uživatelský avatar
Petr Berka
 
Příspěvky: 201
Registrován: pon 14 led, 2008 6:50 pm
Bydliště: Cvrčovice

Příspěvekod Domba » stř 06 kvě, 2009 1:29 pm

ano chápu Vás potám se známých ale asi ztoho nic nebude máme problémy aj tady v LBC sehnat fotky z parního provozu myslim budovy:- /
HO : ))
Uživatelský avatar
Domba
 
Příspěvky: 164
Registrován: stř 31 pro, 2008 11:12 am
Bydliště: Liberec

Příspěvekod milan ferdián » stř 06 kvě, 2009 2:43 pm

Petr Berka píše:Máme cca 140 fotek z 23.10.2007, a pak ještě ze zimy, když tam nebylo listí, včetně vnitřku výtopny (střecha na nás naštěstí nespadla)...spíš nás zajímá, pokud někdo nefotil na Západě během parního provozu a nemá na okraji fotky za lokomotivou vyčnívající kousek depa...

Nebo něco podobného jako toto: http://www.berka.vyrobce.cz/modely/Fotky/556-zatec.jpg :-)


A situační schéma kolejiště Žatec a Žatec-město máte ?Nejsem si teď jist léty,ale myslím že je to po II.sv.válce.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Petr Berka » čtv 07 kvě, 2009 8:39 am

milan ferdián píše:
A situační schéma kolejiště Žatec a Žatec-město máte ?Nejsem si teď jist léty,ale myslím že je to po II.sv.válce.


Bohužel nemáme, jen plán depa cca z 80. let, a pochopitelně současný stav.

Dodnes navíc nemáme vyjasněno, kdo, proč a v kterém roce výtopnu stavěl. Jisté je, že EPPK to nebyla, postavena je až za vlastnictví celé trati kkStB.
Uživatelský avatar
Petr Berka
 
Příspěvky: 201
Registrován: pon 14 led, 2008 6:50 pm
Bydliště: Cvrčovice

Příspěvekod Petr Berka » ned 28 čer, 2009 7:41 pm

Tak jsme trochu pokročili, sice by to nyní téma mělo směřovat do oddílu Modelové kolejiště, ale nechme ho tady.

Takže patrně finální návrh, který se nám podařilo stěstnat na moduly, vypadá takto:
Obrázek

- měřítko H0
- celková délka stanice: 5,85m
(bez potřebných výtažných úseků k návěstidlům, k tomu budou sloužit standartní taťové moduly)
- kolejivo Peco
- čela modulů 3x B96 dle Fremo - nízká, točna Roco, 22m skutečné délky
- všechny stavby vlastní výroby, vč. stavěděl a rotundy
- Staniční budouva bude v budoucnu na samostatném modulu.
Uživatelský avatar
Petr Berka
 
Příspěvky: 201
Registrován: pon 14 led, 2008 6:50 pm
Bydliště: Cvrčovice

Příspěvekod milan ferdián » pon 29 čer, 2009 5:53 pm

Takto složený modul stanice s depem z jednotlivých segmentů,jsem ještě zatím v praxi neviděl,ale mohu se mýlit.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Jarda H. » pon 29 čer, 2009 6:13 pm

Já zas držím palec třebas už jen proto, jak to dneska s depem v Žatci vypadá ! Tak ať se to všechno vydaří :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Petr Berka » pon 29 čer, 2009 8:14 pm

milan ferdián píše:Takto složený modul stanice s depem z jednotlivých segmentů,jsem ještě zatím v praxi neviděl,ale mohu se mýlit.


Co se týká depa, tak kromě volných paprsků za točnou, problém nevidím, jsou to skoro kolmé přechody. A přechody na vícekolejném nádraží jsou přece totéž. Uvidíme, jestli nakonec volné paprsky nebudem redukovat. Ten krajní hned u remízy bude patrně zkrácen, nebo srovnán podle budovy. Nicméně máme vyzkoušen přechod koleje přes hranu modulu na cca 40°, vyzkoušeno provozem, ani sunuté soupravy neměly problém.
Uživatelský avatar
Petr Berka
 
Příspěvky: 201
Registrován: pon 14 led, 2008 6:50 pm
Bydliště: Cvrčovice


Zpět na Podklady ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků