Stránka 1 z 2
TGV SE 1. a 2. generace

Napsal:
čtv 16 dub, 2026 12:00 pm
od Charlie
Chtěl bych poprosit, jestli někdo nemá nějaké slušné podklady pro stavbu makety tohoto vlaku. Chci ho udělat ve velkém měřítku a dokumentace co jsem kde našel je slabá. Ve francouzských fórech se ztrácím a nenajdu tam, nic. Tak poprosím tady místní členy fóra, jestli náhodou o něčem nevědí. Děkuji moc předem.
Re: TGV SE 1. a 2. generace

Napsal:
sob 18 dub, 2026 5:19 am
od JenikPluto
Re: TGV SE 1. a 2. generace

Napsal:
sob 18 dub, 2026 7:53 am
od Charlie
Ano, viděl. Mám i snímky obrazovky. Bohužel je to ve velmi nízkém rozlišení, kdy se ztrácejí detaily a nejdou přečíst rozměry.
Re: TGV SE 1. a 2. generace

Napsal:
sob 18 dub, 2026 4:43 pm
od JenikPluto
Charlie píše:Ano, viděl. Mám i snímky obrazovky. Bohužel je to ve velmi nízkém rozlišení, kdy se ztrácejí detaily a nejdou přečíst rozměry.
Zkus pravym klikem mysi "Otevrit obrazek v novem panelu", v podstate jsem nenasel vykres, kde by se neco nedalo precist. Na te hlavni strance se zobrazuji jen nahledy.
JP
Re: TGV SE 1. a 2. generace

Napsal:
ned 19 dub, 2026 12:22 pm
od Charlie
Nafotil jsem si ty výkresy zrcadlovkou, a z toho už něco vytáhnu. To otevření v novým okně ten obraz ještě zmenšilo. Možná máš lepší nebo větší monitor. Ale díky za typ.
Re: TGV SE 1. a 2. generace

Napsal:
ned 19 dub, 2026 1:45 pm
od JenikPluto
Tady je odkaz na archiv s obrazky v plnem rozliseni. Pokud by tam nejaky chybel, tak ho muzu pridat.
JP
Re: TGV SE 1. a 2. generace

Napsal:
pon 20 dub, 2026 6:16 am
od Charlie
Stáhl jsem to a rozbalil, a počítač mi píše, že je to nepodporovaný formát souboru a nejde to otevřít ani v prohlížeči ani v Corelu.
Re: TGV SE 1. a 2. generace

Napsal:
pon 20 dub, 2026 6:31 am
od sidlo
Běžné JPG soubory. Dá se to normálně prohlížet.

- TGV_JPG.png (67.25 KiB) Zobrazeno 457 krát
Re: TGV SE 1. a 2. generace

Napsal:
pon 20 dub, 2026 7:31 am
od JenikPluto
Charlie píše:Stáhl jsem to a rozbalil, a počítač mi píše, že je to nepodporovaný formát souboru a nejde to otevřít ani v prohlížeči ani v Corelu.
Jen pro jistotu, neotvirej soubory z adresare _MACOS, ale z adresare TGV. Moje chyba, mel jsem si ten archiv prohlednout a ty systemove soubory smazat.
JP
Re: TGV SE 1. a 2. generace

Napsal:
pon 20 dub, 2026 10:38 am
od Charlie
Soubory v MACOS jsem neotvíral. Tam vím, že by to nefungovalo. Otevřel jsem TGV. Obsahuje soubory které jsou jpeg, ale nejdou prohlédnout. Prohlížeč napíše toto: Program Windows prohlížeč fotografií nemůže otevřít tento obrázek, protože tento formát souboru není podporován. V Corelu se jen začne načítat ale tím to i končí, bez hlášky se načítání ukončí. Tak jsem ještě vyzkoušel to otevřít v Malování a napsalo to toto: Program Malování nemůže přečíst tento soubor. Toto není platný soubor s rastrovým obrázkem, nebo jeho formát není nyní podporován. Přepsal jsem to slovo od slova... V průzkumníku se mi žádnej náhled toho souboru neobjeví tak, jak to ná Sidlo v té vložené tabulce v jeho příspěvku. Všechny soubory vypadají stejně bez náhledu co obsahují. Tak je někde chyba... ale kde? Asi mám zastaralej počítač s Win7. Ale aby mi nešly otevřít obrázky, to se mi ještě nestalo. Zkusím to otevřít u syna, ten má 10Win.
Re: TGV SE 1. a 2. generace

Napsal:
pon 20 dub, 2026 11:16 am
od Ivan
Charlie píše:Soubory v MACOS jsem neotvíral. Tam vím, že by to nefungovalo. Otevřel jsem TGV. Obsahuje soubory které jsou jpeg, ale nejdou prohlédnout. Prohlížeč napíše toto: Program Windows prohlížeč fotografií nemůže otevřít tento obrázek, protože tento formát souboru není podporován. V Corelu se jen začne načítat ale tím to i končí, bez hlášky se načítání ukončí. Tak jsem ještě vyzkoušel to otevřít v Malování a napsalo to toto: Program Malování nemůže přečíst tento soubor. Toto není platný soubor s rastrovým obrázkem, nebo jeho formát není nyní podporován. Přepsal jsem to slovo od slova... V průzkumníku se mi žádnej náhled toho souboru neobjeví tak, jak to ná Sidlo v té vložené tabulce v jeho příspěvku. Všechny soubory vypadají stejně bez náhledu co obsahují. Tak je někde chyba... ale kde? Asi mám zastaralej počítač s Win7. Ale aby mi nešly otevřít obrázky, to se mi ještě nestalo. Zkusím to otevřít u syna, ten má 10Win.
JPEG možná zastaralé win malování nenacte. Nainstaluj si třeba irfanview (malý program, ale rychlý a velmi univerzální, je zdarma) či jiný prohlížeč obrázků a půjde to.
Re: TGV SE 1. a 2. generace

Napsal:
pon 20 dub, 2026 11:45 am
od marian_r
Uložil som to ako .jpg a starý Zoner to neotvorí. Ano Corel Paint to neotvorí.
Nemá to .jpg hlavičku.
Edit: Je to webpage a malo by to mať extension .webp.
Re: TGV SE 1. a 2. generace

Napsal:
pon 20 dub, 2026 11:53 am
od marian_r
Re: TGV SE 1. a 2. generace

Napsal:
pon 20 dub, 2026 12:06 pm
od marian_r
Zaujímavé je že na serveri to je .jpg. Pokašle to asi ukladací skritp, v týchto nových veciach sa už nevyznám.
Kvalita je vyriešená, je tam "resize 1536%"

Re: TGV SE 1. a 2. generace

Napsal:
pon 20 dub, 2026 1:25 pm
od jipol57
Tak mně to nedalo, a s dovolením jsem si taky stáhnu. Ze zajímavosti, když se tady tak rozpoutala debata o obyčejných JPG.
Normálně se mně zobrazí, a čísla v obrázcích, jsou docela čitelná. Už leta používám XnView Classic. Zdarma, neregistrovaný, a ještě se mně nestalo, že by něco nezobrazil. Používám ho myslím od dob 98SE. Samozřejmě se verze updatovaly. Dokonce zobrazoval i textury .ACE, pro MSTS.
Zmiňovaný irfanview, jsem byl kdysi donucený používat v práci, kvůli licenci. Moc se mně nelíbil a nechával po sobě "smetí".