Žst. Jihlava

Skutečná železnice, odkazy na fotografie, zajimavá místa, setkání apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Žst. Jihlava

Příspěvekod prcek » stř 03 dub, 2024 8:08 pm

Bw_Ig píše:Nebojte, ještě ji budu dělat a to na jaře (jak dovolí počasí) a před létem, ještě to stihnout do 1.9.!
Mezitím ještě jedna větší přednáška (s foto a plány), na stejné téma v MVJi.


Tak jsem se zasnažil a dnes se procházkopřednášky zúčastnil. Bylo to skvělé, jen ty byty nebyly tak hrozné, jak naznačovaly otázky na holuby a pavučiny. Díky.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 508
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: Žst. Jihlava

Příspěvekod Bw_Ig » pát 05 dub, 2024 10:10 am

Děkuji.
Snažil jsem se, ale něco komentářů k budovám jsem při procházce vynechal abychom to stihli než bude silně pršet. To napravím při další procházce a více doplním na přednášce.
Ta návštěva interiéru výpravní budovy byla jakýsi bonus, ale s varovným prstem, jen právě pro ten "nehygienický" stav. Proto jsem upozornil, že je to dobrovolné a kdo má zdravotní problémy, at raději nechodí.
On totiž majitel budovy (všichni víme kdo to je) si to nepřeje a i oficiální žádosti od muzejních a památkových institucí o prohlídku budovy úředně zcela zamítá a nepovoluje! Já to udělal. Ani se neptejte co to má pro mně za zaměstnanecké následky! Přesto to udělám znovu. Ale mně je moc líto toho aby si obyvatelé Jihlavy i odborná veřejnost toto nenechala ujít, když v dubnu 2025 začne její demolice!!! Je to skoro stejné jako prohlídka budovy nádraží Praha Těšnov před odstřelem.
Znovu děkuji za Vaši účast, mohl jste se mně osobně přihlásit.
Prohlídka nádraží Jihlava město před demolicí.
20240403_142748b.jpg

Vstupní dveře do kuchyně, bývalého 4 pokojového bytu přednosty. Ty dveře i futra jsou původní z roku 1887. Příští rok demolice.

20240403_142710b.jpg

Pohled na točité schodiště z 1.patra až do podkroví. Schodiště je z roku 1890 z nadstavby 2.patra, i litinové ornamentální zábradlí ze Železáren Sobotín, z roku 1890. Příští rok demolice!

20240403_142817b.jpg

Pohled z 1.patra na schodiště, směrem do přízemí. Litinové zábradlí do 1.patra je z roku 1887 a do 2 patra z roku 1890. Oboje však odlitky ze železáren Sobotín. Příští rok demolice!
Bw_Ig
 
Příspěvky: 213
Registrován: pát 01 led, 2016 6:10 pm

Re: Žst. Jihlava

Příspěvekod Zlámalík » pát 05 dub, 2024 1:19 pm

Tak to jsem propásl. Jestli můžu poprosit o info sem, kdyby se ještě konala jedna prohlídka?
Díky předem!
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1838
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Žst. Jihlava

Příspěvekod Milan.D. » pát 05 dub, 2024 5:03 pm

Já taky!!! Bude příští termín zveřejněn, nebo je možné se někde přihlásit?
Milan.D.
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv 20 říj, 2022 7:39 pm
Bydliště: Větrný Jeníkov

Re: Žst. Jihlava

Příspěvekod prcek » pát 05 dub, 2024 5:27 pm

Organizuje to jam.jihlava.cz a měli pozvánku a předprodej vstupenek na stránkách a událost na facebooku.

Teď mě prudí, že jsem to propálil, další termín bude strašlivě narvanej. :-)
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 508
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: Žst. Jihlava

Příspěvekod prcek » pát 05 dub, 2024 9:17 pm

Tak se pochlubím taky nějakou fotkou dveří.

JihlavaMesto_vodarna_dvere.jpg
Dveře bývalé vodárny, veřejně přístupné, jen v těsné blízkosti se bydlí a obyvatelé mohou být poněkud nevrlí.

JihlavaMesto_stanicni_budova_zachody.jpg
Dveře na záchod v obytné části staniční budovy

JihlavaMesto_stanicni_budova_byt_dvere.jpg
Dveře v bytě pana přednosty. Netuším, zda původní, ale esteticky sladěná futra, dveře i dveře na záchod...
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 508
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: Žst. Jihlava

Příspěvekod Bw_Ig » úte 16 dub, 2024 1:43 pm

Pokud jste na FB, zde odkaz na průběh prohlídky stanice Jihlava město 3.dubna, něco málo fotek:
https://www.facebook.com/muzeumlokalkyT ... 4Es7ikLS3l
Bw_Ig
 
Příspěvky: 213
Registrován: pát 01 led, 2016 6:10 pm

Předchozí

Zpět na Podklady ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků