Čištění vlaků

Skutečná železnice, odkazy na fotografie, zajimavá místa, setkání apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Čištění vlaků

Příspěvekod stibacek » úte 10 čer, 2008 1:01 pm

Zdravím, při prohlížení starších čísel ABC jsem našel článek o čištění vlakových souprav a lokomotiv. Je tam i pár obrázků. Chtěl jsem se zeptat, jestli někdo víte, kde přesně byly stabilní nebo pojízdné umívače umístěny a jestli má někdo nějaké fotky z nádraží, kde se používaly.
díky
stibacek
 
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 31 led, 2008 6:58 am

Příspěvekod vlastimil vašíček » úte 10 čer, 2008 1:21 pm

zajeď si do práglu na ONJ. tam jednu mají
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Příspěvekod juroH0 » úte 10 čer, 2008 1:21 pm

depo osobnych voznov+umyvacka je u nas v Kosiciach co je "dedina" mne najblizsia urcite bude aj v Bratislave a myslim ze aj niekde inde...o tej v Kosiciach viem na 100%
H0(e), DCC, epocha II-III
7", 1:4
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod xxvojtikxx » úte 10 čer, 2008 1:37 pm

jedny kartáče jsou snad i na smíchově, ale už se asi nepoužívají (kus od třetího nástupiště), je to až skoro na konci slepý koleje kde se odstavují Bčka když na ně není v ONJ místo :lol: ještě je u toho snad obrysnice ale jistej si tim fakt nejsem...
xxvojtikxx
 
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 07 úno, 2008 10:32 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod Michal Šuhajda » úte 10 čer, 2008 4:22 pm

xxvojtikxx píše:jedny kartáče jsou snad i na smíchově, ale už se asi nepoužívají (kus od třetího nástupiště), je to až skoro na konci slepý koleje kde se odstavují Bčka když na ně není v ONJ místo :lol: ještě je u toho snad obrysnice ale jistej si tim fakt nejsem...

Byly docela dobře vidět z lávky přes nádraží. Jinak u nás v Plzni je myčka schovaná mezi ranžírem a Kovošrotem, ale dá se k ní dojít okolo Jatek. Soupravy na myčku z hl.n. donedávna tahali trojkoví Brejlovci (ř.750) Letos už jsem viděl jen Tranzistora (742).
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Příspěvekod Jirka1 » úte 10 čer, 2008 4:32 pm

Pokud se nepletu, tak stabilní myčka na osobní vozy byla v Hradci Králové, když se jelo vlakem na Jaroměř. Ale zda je v provozu, to netuším.

V Pardubicích se používají pojízdné myčky, které objíždí soupravu kolem dokola po takovém perónu. Je to u "starého nádraží" směrem na "nové". Občas je to vidět i z vlaku, ale to musí být opravdu štěstí.
Abych se přiznal, nikdy mě to nenapadlo fotit. Ale když se zadaří a budou fungovat, až půjdu kolem s foťákem, tak to vyfotím.
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Příspěvekod stibacek » stř 11 čer, 2008 5:08 am

Díky za tipy, zkusím se na některé z těch nádraží podívat.
stibacek
 
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 31 led, 2008 6:58 am

Příspěvekod Yarda » stř 11 čer, 2008 5:26 am

V Č.Budějicích funguje stabilní myčka osobních vozů na pražském zhlaví stanice. Obsluhuje jí malé lego, je dobře vidět z projíždějích vlaků.
Uživatelský avatar
Yarda
 
Příspěvky: 255
Registrován: pon 08 říj, 2007 11:48 am


Zpět na Podklady ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků