Železniční stanice Bučovice

Skutečná železnice, odkazy na fotografie, zajimavá místa, setkání apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Železniční stanice Bučovice

Příspěvekod model » stř 23 úno, 2022 9:50 am

Dobrý den,
jen pro zajímavost nemá někdo podklady/nákres kolejí k železniční stanici Bučovice (okres Vyškov) v době, kdy byla v provozu místní pila(Středopila; vlečka) a přilehlý koncernový podnik, ve své době největší výrobce nábytku v Československu UP Bučovice (umělecko-průmyslový závod; druhá vlečka) a přilehlé prostory (další snad dvě vlečky - prostor pro skládání dřeva včetně dvou portálových jeřábů - dnes majetek Armády ČR a nějaká asi dřevěná stavba přes silnici možná sklad).
Děkuji.
model
 
Příspěvky: 17
Registrován: sob 19 led, 2019 4:33 pm

Re: Železniční stanice Bučovice

Příspěvekod model » stř 23 úno, 2022 6:24 pm

Dobrý den, Vážený pane Ferdiáne,
velice si Vážím, že jste na můj dotaz ohledně ŽST Bučovice zareagoval právě Vy. Moc bych chtěl poděkovat za obrázek, který jste nahrál, ale nevím, jestli to, že už tam není, byl záměr nebo jeho zmizení souvisí s výpadky celého diskuzního fóra.
Dovoluji si Vás proto kontaktovat touto cestou a poprosit, zda byste byl ochoten mi jej ještě jednou nasdílet, protože jsem si jej nestačil stáhnout.

Modeláři ze Slovácka modelují různé stanice v okolí např. Uhřice - překladiště vytěžené ropy ze Ždánického lesa, avšak mně osobně přijdou Bučovice velice zajímavé. Jako malého kluka mě svým způsobem celý rozsáhlý areál fascinoval, i když jsem ročník, který již bohužel zažil jen naprosto zchátralou budovu UP.

Děkuji.
model
 
Příspěvky: 17
Registrován: sob 19 led, 2019 4:33 pm

Re: Železniční stanice Bučovice

Příspěvekod milan ferdián » čtv 24 úno, 2022 8:15 am

.................
-m-
Přílohy
Bučovice.PNG
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Železniční stanice Bučovice

Příspěvekod model » čtv 24 úno, 2022 8:42 am

Děkuji Vám.
model
 
Příspěvky: 17
Registrován: sob 19 led, 2019 4:33 pm

Re: Železniční stanice Bučovice

Příspěvekod model » čtv 24 úno, 2022 9:32 am

Nějaký pamětník, který by byl ochotný stručně popsat provoz na těch přilehlých vlečkách?? Děkuji.

A ještě někdo, kdo vysvětlí co znamenají ty promile a čísla - jasně, že klesání/stoupání, ale ?
model
 
Příspěvky: 17
Registrován: sob 19 led, 2019 4:33 pm

Re: Železniční stanice Bučovice

Příspěvekod čenda » čtv 24 úno, 2022 11:00 am

vpravo dole vlečka tuším něco se dřevem, obsluhoval Mn vlak, vlevo dole to je asi hradlo a nákladiště Křižanovice anžto tam žádná vlečka nebyla, nahoře vlečka UP, měla čuníka, manipulák jezdil jen na předávkové kolejiště
čenda
 
Příspěvky: 25
Registrován: úte 03 dub, 2018 12:10 pm

Re: Železniční stanice Bučovice

Příspěvekod HonzaM » čtv 24 úno, 2022 11:43 am

Máš v úmyslu stavbu této stanice jako modul nebo součást kolejiště? V jakém měřítku?
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Železniční stanice Bučovice

Příspěvekod model » čtv 24 úno, 2022 12:22 pm

Zatím se jen tak rozkoukávám. Možná jako součást kolejiště, měřítko H0, jak už jsem psal, sám jsem provoz nezažil, ale vždycky se mi líbilo, jak se tam hlavně přes přejezd na Mouřínov přejíždělo několik kolejí právě do UP, které jsou dnes již demontovány - prakticky celá část znázorněna přerušovanou čárou na obrázku dole. UP je po demolici, koleje vytrhány. Co zůstalo je vlečka do pily vpravo dole, ale jak už jsem psal, areál pily je k nějakému komerčnímu využití a odbočná kolej je přerušena tak, aby se na ni nedalo vjet.

Jinak mi přijde, že tu není ještě naznačena vlečka do UP, které byly přímo v areálu. A stejně tak v místě z 5. koleje je dnes vyvedena nová vlečka, kde byl sklad dřeva a dva portálové jeřáby, dnes vlastníkem je AČR.
model
 
Příspěvky: 17
Registrován: sob 19 led, 2019 4:33 pm

Re: Železniční stanice Bučovice

Příspěvekod model » pát 25 úno, 2022 3:59 pm

Opravdu tady není někdo, kdo by měl fotku z provozu nebo mohl i přes sz probrat podrobnosti, klidně i veřejně samozřejmě.
model
 
Příspěvky: 17
Registrován: sob 19 led, 2019 4:33 pm


Zpět na Podklady ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků