Větrače LP

Skutečná železnice, odkazy na fotografie, zajimavá místa, setkání apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Větrače LP

Příspěvekod Myšpulín » úte 01 úno, 2022 7:06 pm

Nemá někdo konstrukční výkres nebo alespoň rozměrový náčrt větračů LP pro osobní vozy? Případně to samé pro kruhové větrače?
Děkuji předem za ochotu pohledat a podělit se.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Větrače LP

Příspěvekod milan ferdián » stř 02 úno, 2022 5:27 pm

Jen náčrty, ale výpočty lze vypočítat podle oken. Máš to u nás.
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Větrače LP

Příspěvekod Myšpulín » čtv 03 úno, 2022 5:29 pm

Jen doplním, že se jedná o tyto:
Výřez1.jpg
Výřez1.jpg (18.07 KiB) Zobrazeno 3679 krát
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Větrače LP

Příspěvekod Polabský » pát 04 úno, 2022 8:18 pm

Mám takový pocit,
že výkres je v prvním díle Osobních vozů.
Jsem ale od obou dílů vzdálen.
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Větrače LP

Příspěvekod jafobe » sob 05 úno, 2022 8:00 pm

Kdybych nebyl marod a mohl zítra na brigádu, asi bych měl možnost oměřit originál na Rybácích nebo Ci co jsou u nás v depu.
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 698
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Větrače LP

Příspěvekod Myšpulín » ned 06 úno, 2022 11:57 am

Polabský píše:Mám takový pocit, že výkres je v prvním díle Osobních vozů. Jsem ale od obou dílů vzdálen.

Pokud se nepletu a myslím stejné dílo, jsou tam jen nákresy předchozích typů bez rozměrů. Přesto děkuji.
jafobe píše:Kdybych nebyl marod a mohl zítra na brigádu, asi bych měl možnost oměřit originál na Rybácích nebo Ci co jsou u nás v depu.

Děkuji za nabídku a rád bych ji využil. Kdy? No až to půjde. Hlavně mi jde o výšku, tedy o rozměr, kterým vystupuje ze stěny bočnice. Když budou i rozměry té "čelní" plochy s mřížkami, budu rád. Zbytek se už tak nějak odhadne z fotografií.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Větrače LP

Příspěvekod jafobe » ned 06 úno, 2022 7:24 pm

Myšpulín píše:
jafobe píše:Kdybych nebyl marod a mohl zítra na brigádu, asi bych měl možnost oměřit originál na Rybácích nebo Ci co jsou u nás v depu.

Děkuji za nabídku a rád bych ji využil. Kdy? No až to půjde. Hlavně mi jde o výšku, tedy o rozměr, kterým vystupuje ze stěny bočnice. Když budou i rozměry té "čelní" plochy s mřížkami, budu rád. Zbytek se už tak nějak odhadne z fotografií.

Pokusím se to vést v patrnosti a kdyžtak to nafotit i s nějakou mírou pro lepší odečítání toho co bych zapomněl změrit či zapsat, Předpokládám že tak za týden dva bych se tam dostat mohl. Takže hlavně tento rozměr pokud dobře chápu. Hodně hrubým odhadem tak 7-10 cm...

IMGP7496.jpg
IMGP7496.jpg (4.54 KiB) Zobrazeno 3311 krát
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 698
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Větrače LP

Příspěvekod Myšpulín » pon 07 úno, 2022 3:44 pm

jafobe píše:... Takže hlavně tento rozměr pokud dobře chápu. Hodně hrubým odhadem tak 7-10 cm...

Přesně tak. Díky za ochotu.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Větrače LP

Příspěvekod jafobe » stř 09 úno, 2022 4:22 pm

Než to bude oměřený, můžu ti sem přidat fotku pro lepší představu větrače na Rybáku...

vIMGP8012.jpg

vIMGP7493.jpg

IMGP7470.jpg
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 698
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Větrače LP

Příspěvekod jafobe » ned 13 úno, 2022 1:00 pm

Tak jestli to bude stačit takto. Někde jsou míry dvě, protožr ne všechny větrače co jsem obhlíel byli naprosto stejné, takže tam je rozmezí co jsem zhruba naměřil. Některé byli trochu s horším lakem takže tam se i hůř měřilo, poloměr zaoblení je spíš odvozen od maněřených hodnot a obkreslení profilu jednoho větrače, takže to berte s rezervou... Ani jejich umístení není úplně stejné byť vše bylo na Rybácích, někde začínali už pod střechou jinde kousek pod ní, do značné míry je to dané dřevěnnou rámovou konstrukcí vozu, jestli je někde střecha přetažena níž jsem nezkoumal, navíc na posouzení bych se musel dostat zevnitř vozu k rámu což není vždy možné... Ale doufám že tak nahrubo to stačit bude... ;)

větrač.jpg
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 698
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Větrače LP

Příspěvekod Myšpulín » ned 13 úno, 2022 3:52 pm

Moc děkuji.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné


Zpět na Podklady ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků