Praha - Veleslavín

Skutečná železnice, odkazy na fotografie, zajimavá místa, setkání apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Praha - Veleslavín

Příspěvekod vojtas » čtv 04 bře, 2021 11:20 am

Ahoj, sháním jakékoliv historické podklady k vývoji vedení železniční trati přes Veleslavín, ke kolejišti stanice Veleslavín a k teplárně. Dělám na školním projektu k revitalizaci území. Žádné podklady nebudou nikde zveřejněny bez souhlasu vlastníka, potřebuju to hlavně pro studijní účely.
Díky moc za jakékoliv materiály, včetně fotografií.
Vojta.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Praha - Veleslavín

Příspěvekod Myšpulín » čtv 04 bře, 2021 11:45 am

Pokud se nepletu, něco snad bylo v knihách Zmizelá Praha, mezi autory byl i Ivo Mahel, tak se s ním zkus spojit.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Praha - Veleslavín

Příspěvekod vojtas » čtv 04 bře, 2021 12:13 pm

Myšpulín píše:Pokud se nepletu, něco snad bylo v knihách Zmizelá Praha, mezi autory byl i Ivo Mahel, tak se s ním zkus spojit.

Zmizelou prahu mám celou v knihovně, do toho už jsem koukal.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Praha - Veleslavín

Příspěvekod Střelec » čtv 04 bře, 2021 7:06 pm

Na nádraží Veleslavín bejvala léta knihovna Trappers corralu WI CZ a schůzovací místnost pro vedení celýho WI (v prostorech bejvalýho služebního bytu. Josef "Joe" Moravec (někdejší šerif TC) tam dělal na hradle, než se po epizodě, kdy chtěl dovolenou bez toho, že by ji nadělával od vedení dozvěděl, že ji dostat může, ale pak ho daj zavřít za ohrožení obranyschopnosti státu, dal na funkci u drážních odborů s kanclem na Masaryčce.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Praha - Veleslavín

Příspěvekod tomkanka » pát 05 bře, 2021 8:26 am

Střelec píše:Na nádraží Veleslavín bejvala léta knihovna Trappers corralu WI CZ a schůzovací místnost pro vedení celýho WI (v prostorech bejvalýho služebního bytu. Josef "Joe" Moravec (někdejší šerif TC) tam dělal na hradle, než se po epizodě, kdy chtěl dovolenou bez toho, že by ji nadělával od vedení dozvěděl, že ji dostat může, ale pak ho daj zavřít za ohrožení obranyschopnosti státu, dal na funkci u drážních odborů s kanclem na Masaryčce.

Josef "Joe" Moravec (dlouholetý šerif ZO OSŽ Praha Masarykovo nádraží) dělá na stavědle ve Veleslavíně dodnes! :wink:
PS: Otázku nadělávání dovolené raději ponechám bez komentáře :D
tomkanka
 
Příspěvky: 155
Registrován: ned 17 lis, 2013 9:48 pm

Re: Praha - Veleslavín

Příspěvekod Střelec » pát 05 bře, 2021 6:01 pm

Já Pepu viděl naposled na vlastní voko právě v "jeho" zasedačce na Masaryčce někdy kolem roku 2009 a co bylo dál raději nevim. Jeho skazky starýho zbrojnoše - prostě prodávám, jak jsem koupil. Že je na hradle dodnes mi nějak uniklo. Zato jsem byl u toho, když ho začátkem devadesátek v hospodě v Kladrubech u Stříbra považovali díky loveckýmu outfitu ve stylu francouzský Kanady cca 1825 za trpaslíka, co je přišel strašit :D !
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Praha - Veleslavín

Příspěvekod tomkanka » pát 05 bře, 2021 9:49 pm

Střelec píše:... Jeho skazky starýho zbrojnoše ...!

Jo. Tak! :D
tomkanka
 
Příspěvky: 155
Registrován: ned 17 lis, 2013 9:48 pm


Zpět na Podklady ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků