Materiál střechy nádraží

Skutečná železnice, odkazy na fotografie, zajimavá místa, setkání apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Materiál střechy nádraží

Příspěvekod badliner » čtv 06 bře, 2008 4:11 pm

Jaký materiál by byl vhodný malé nádražíčko (Karolínka od mazelu)
Stavím epochu 4 přelom 70,80 léta....
Ve stavebnici jsou tašky,ale je to nic moc kvalita...navíc co si matně vzpomínám moc se nevyskytujou v reále..
Použil bych eternit od Auhagenu může být?
badliner
 
Příspěvky: 238
Registrován: pon 30 říj, 2006 8:37 pm

Příspěvekod Radek » pát 07 bře, 2008 6:04 pm

Eternit od Auhagenu sem sice neviděl, ale v době která tě zajímá byl etenit materiál ve stavebnictví používaný. Snad ti pomůžou tyhle fotky, i když jsou mladší.
http://railways.pjp.cz/galerie.php?kodrailways=793
např Chodov
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Příspěvekod badliner » pát 07 bře, 2008 7:04 pm

Díky, je to černý eternit....mno stejne pujde napatinovat.... 8)
badliner
 
Příspěvky: 238
Registrován: pon 30 říj, 2006 8:37 pm

Příspěvekod Dan Buchtela » pon 10 bře, 2008 10:30 pm

To badliner:
Nevím, jak hodně na to spěcháš, ale v průběhu dubna by měly do nabídky Model Scene, kterou vede i pan Dalecký, přibýt laserované eternitové šablony ve všech 3 základních vláčkových velikostech.
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod badliner » úte 11 bře, 2008 12:12 pm

Dan Buchtela píše:To badliner:
Nevím, jak hodně na to spěcháš, ale v průběhu dubna by měly do nabídky Model Scene, kterou vede i pan Dalecký, přibýt laserované eternitové šablony ve všech 3 základních vláčkových velikostech.


Mno spěchám....počítám týden dva, než to bude plně aktuální....se musí nedjřív dostavět nádraží...osvětlit...a pak střecha :lol:
badliner
 
Příspěvky: 238
Registrován: pon 30 říj, 2006 8:37 pm

Příspěvekod Houmr » úte 11 bře, 2008 6:18 pm

Já bych počkal, není kam spěchat 8)
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Materiál střechy nádraží

Příspěvekod michal_n_cz » stř 12 bře, 2008 12:32 am

badliner píše:Jaký materiál by byl vhodný malé nádražíčko (Karolínka od mazelu)
Stavím epochu 4 přelom 70,80 léta....
Ve stavebnici jsou tašky,ale je to nic moc kvalita...navíc co si matně vzpomínám moc se nevyskytujou v reále..
Použil bych eternit od Auhagenu může být?


V reále původně hlavně břidlice a pálené tašky - většinou podle lokality, obojí se na takových stavbách používalo. Eternit později, spíše až při přestavbách a rekonstrukcích.
Záleží také na měřítku, od auhagenu jsou černé (břídlice) a šedé (jakože eternit) Pro H0 je to požitelné max. na tu břidlici, eternitové šablony bývají větší a tenší. Břidlice bývala původně na mnoha drážních stavbách 70 a 80 léta už méně. Bývalo více formátů a nemusí být čvercové a je více způsobů kladení. Lze lepit i jednotlivé šablony na střechu, dost pracné. Pak se dájí použít etlovací nůžky s vhodnýou velikostí zubů - těmi nastříháš pásky z papíru vhodné tloušťky, které lepíš od spodu přes sebe, vždy o 1/2 zubu bokem.
Pak jsou od Auhagenu dva druhy tašek klasické bobrovky a i takové obdélníkové - ty se dají natřít na šedo - jakože betonové. Jsou k nim i hřebenáčky, ale na můj vkus jsou dost macaté.
Pro toto období by mohla být střecha i plechová, ale ta je i ve skutečnosti dosti nevzhledná a v modelu to je většinou ještě více vidět, protože na model se díváš více sezhora než ve skutečnosti.

Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 842
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod JBr » stř 12 bře, 2008 7:04 am

Ja bych tam klidne dal tasky, jestli jsou to 70.-80. leta. To nadrazi bylo urcite postaveno pred nekolika desitkami let a v te dobe se tasky hojne pouzivaly.

Ja mam na svem nadrazicku pouzite tasky tusim z produkce Male zeleznice? Ted si nejsem jisty. Je to takovy plastovy platek s vylisovanym taskovym povrchem + par radama hrebenacu (ty se mi pouzivaly hodne blbe). Vylisek je hnedy, ale kdyz jsem ho prelil trochu vic naredenou namichanou oranzovou barvou, tak dostal celkem pekny vzhled zaslych tasek (podobne vypadaji tasky na stodole u babicky, ktere tam jsou uz minimalne 50 let).

Fotka bohuzel trochu barevne klame, je blbe nasvetlena a neslo tam moc vyladit barvy, takze je strecha spis cervena. Ale v realu je oranzova.
Obrázek
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod badliner » stř 12 bře, 2008 8:45 am

Mno chci tam dát tohle, jinak to bude na TT.

http://auhagen.de/inhalt/cms/front_cont ... _pid=13642

Jinak kolejiště by mělo být situováno do Pošumaví takže drsné přírodní podmínky..:lol: ....a střechu přijde dopatinovat....

Výlisků střech od Malé železnice mám více...ale nenadchly..ty hřebenáče jsou otřesné...
badliner
 
Příspěvky: 238
Registrován: pon 30 říj, 2006 8:37 pm

Příspěvekod Radek » stř 12 bře, 2008 10:58 am

Jestli dobře rozumím tvému dotazu, tak se chceš ujistit, že ta tvoje krytina odpovídá místu a epoše. Je-li to tak, klidně ji tam dej. Době to odpovídá. A místu? Posuď sám:
http://foto.pjp.cz/foto.php?Photo=0
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Re: Materiál střechy nádraží

Příspěvekod diego.dan » ned 10 říj, 2010 8:19 am

Dotaz trochu mimo nicméně:máte někdo tip jak,z čeho vymodelovat hřebenáče na střechu?Na stavbu střechy nádražní budovy se chystám použít tašky-bobrovky od Fiby.Koukal jsem různě po webech a našel akorát plastiký výlisek od Auhagenu.Použil to již někdo?
Přemýšlel jsem o klasickém úzkém brčku(ne to kloubové) - nařezat na kousky a našišmo přepůlit?
HO ZATÍM PLÁNUJI,OD 28.8.2009 ZÁČÍNÁM STAVĚT
diegovaho.blog.cz
GOTHIC FOREVER
Uživatelský avatar
diego.dan
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 08 dub, 2009 9:32 am
Bydliště: Děčín

Re: Materiál střechy nádraží

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 10 říj, 2010 8:52 am

No jestli jsi takový hračička,tak co zkusit konce kulatých párátek?Odřízneš špičku,rozpůlíš a máš dva hřebenáče :D K tomu materiálu co se chystáš použít by to i docela pasovalo.Ty hřebenáče od Auhagenu by na té střeše vypadaly podivně,kombinace dřevo+plast :o Já je samozřejmě používám,ale stavím stavby od výrobce,tzn.celé s plastu.Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Materiál střechy nádraží

Příspěvekod vape777 » ned 17 říj, 2010 6:21 pm

Ja som robil hrebenáče z prúžku papiera. Prúžok papiera som navinul na oceľový drôt s priemerom asi 1,5mm potom som ho napustil sekundovým lepidlom. Taký polotovar potom narezal na cca 3-4 mm dlhé hrebenáče a tie potom postupne lepil tak aby sa vzájomne prekrývali. po zaschnutí stačí natrieť príslušným odtieňom (používam vodou riediteľné farby Valejo).

Príklad hrebenáčov:
http://picasaweb.google.sk/PeVasko/2010 ... 6937084610

Peter
vape777
 
Příspěvky: 96
Registrován: sob 19 led, 2008 6:54 pm
Bydliště: Poprad

Re: Materiál střechy nádraží

Příspěvekod diego.dan » pon 18 říj, 2010 2:54 pm

jj přesně něco takovýho jsem myslel.Mě napadlo to brko.Ještě jsem to nezkoušel,nemám brčko.Budu muset do hospody :lol: .Pokud to nebude ono zkusím Tvůj postup.
Jinak Petře ty tvoje stavby se mi moc líbí.
HO ZATÍM PLÁNUJI,OD 28.8.2009 ZÁČÍNÁM STAVĚT
diegovaho.blog.cz
GOTHIC FOREVER
Uživatelský avatar
diego.dan
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 08 dub, 2009 9:32 am
Bydliště: Děčín

Re: Materiál střechy nádraží

Příspěvekod Radek » úte 19 říj, 2010 7:34 pm

diego.dan píše:...nemám brčko.Budu muset do hospody :lol: .Pokud to nebude ono zkusím Tvůj postup.
Jinak Petře ty tvoje stavby se mi moc líbí.
Mám strach, že budeš u brčka zklamaný průměrem :cry: K chvále 777 Petra se rád připojím
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Další

Zpět na Podklady ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník