Podklady na řadu 456.0 Krasin

Skutečná železnice, odkazy na fotografie, zajimavá místa, setkání apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Podklady na řadu 456.0 Krasin

Příspěvekod Ondřej » pát 04 srp, 2017 6:59 am

Scháním podklady na stavbu Krasina v 1/35, takže čím detailnější, tím lepší. Pokud byste někdo něco doma vyšťáral, budu velmi zavázán. Rád za výkresy i skeny zaplatím. Pokud byste chtěl někdo odprodat publikaci od Kratochvíla "Velké osobní tendrové lokomotivy", nebo poskytl skeny Krasina z ní, byl bych nadšený. Publikace je již beznadějně vyprodaná a nepochodil jsem ani na bazarech.
Předem děkuji za všechny nabídky. Kontakt bude nejlepší pře e-mail onadr (zavináč) seznam (tečka) cz.
Ondřej Nadrchal.
Uživatelský avatar
Ondřej
 
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 22 úno, 2007 12:48 pm
Bydliště: Roztoky - PZ

Re: Podklady na řadu 456.0 Krasin

Příspěvekod zmar » pát 04 srp, 2017 12:23 pm

Jestli se dobře pamatuji, tak v době mých studií na strojárně v Praze (je to už hodně desítek let) měl prof. Stejskal ve své místnosti na Karlově náměstí výkres Krasina 1:10, podlepený tvrdou lepenkou, pověšený na zdi v kanceláři. Možná by stálo za to zapátrat po katedře mechaniky FSv ČVUT, jestli ho někdo nezdědil a nemá stále vystavený.
zmar
 
Příspěvky: 188
Registrován: sob 07 čer, 2014 7:00 am

Re: Podklady na řadu 456.0 Krasin

Příspěvekod Ondřej » pon 21 srp, 2017 9:38 am

Kluci, díky všem za zaslané podklady. Jak jsem do nich koukal, je tam dost děsivý počet bílých míst. Zatím mě nejvíc trápí zadní podvozek. Podle fotek, je tam nejspíš systém s příčnými pružinami, jako třeba na tendrech u nulkového Albatrosu a nebo něterých osobních vozech. Podvozek je velmi viditelné místo a naneštěstí málo focené. Pokud by měl někdo nějaké info, klidně i jen popis, budu velmi zavázán za jeho poskytnutí.
Uživatelský avatar
Ondřej
 
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 22 úno, 2007 12:48 pm
Bydliště: Roztoky - PZ


Zpět na Podklady ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků