Alexovy rychlíky

Skutečná železnice, odkazy na fotografie, zajimavá místa, setkání apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Alexovy rychlíky

Příspěvekod trainzjohny » pon 20 úno, 2017 4:36 pm

Prosím o radu někoho kdo by věděl jak v letech 2008-2009-2010 vypadalo řazení rychlíků z Prahy do Norimberka a Mnichova přes Plzeň, které provozoval Alex a ČD.
Našel jsem na netu množství fotek, které neodpovídá řazení prezentovanému na zelpage a vagon webu. Víceméně jsem pochytil, že do Norimberka jezdila od Alexe čtveřice vozů (3xB-něco a A-něco) a k tomu se připojovaly vozy Plzeň - Praha, na Mnichov jezdilo o druhou třídu víc.

Ale našel jsem množství fotek kde je v soupravě řazená Alexova jídelna i patrák (většinou jen jídelna), tak v řazení na obou webech není uváděná, i když jde většinou o fotky z území německa, je mi divné, že by se připojovala jídelna do soupravy (ne na konec).

Díky za pomoc
Jsem začátečník,mám TT ovládané z21 a mobilem.Flotila čítá 6 lokomotiv-377.0,749,750,753,754 a BR18.
trainzjohny
 
Příspěvky: 83
Registrován: pát 17 dub, 2015 10:19 am

Re: Alexovy rychlíky

Příspěvekod Radek Strnad » pon 20 úno, 2017 8:56 pm

No ony v té době probíhaly výlukové práce, takže třeba z Prahy jela souprava ČD a v Německu byla souprava Alexů. Pamatuju si to, když jsem jel do Norimberka na ranním vlaku z Prahy. Ten měl jedničku + 2x dvojku a jídelák nebo BD s minibarem(to nevím) z Prahy a souprava byla ČD jen do Domažlic, pak autobus a z Fürt i.W. jely Alexy.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Alexovy rychlíky

Příspěvekod Vladimír_B » úte 21 úno, 2017 5:51 pm

trainzjohny píše:Ale našel jsem množství fotek kde je v soupravě řazená Alexova jídelna i patrák (většinou jen jídelna), tak v řazení na obou webech není uváděná, i když jde většinou o fotky z území německa, je mi divné, že by se připojovala jídelna do soupravy (ne na konec).
Patrák a mnohdy i jídelna v "retro" laku Mitrópa to už jinde jsme, to je jiná vesnice. :D Tyhle vozy jezdí v okolí Chebu na nějakém Rexu +/-, samozřejmě okolí z té lepší, západní strany hranice. Řazení najdeš na želpage, vagonweb atp... Do Německa 4 vz a Plz-Praha přídavky.
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň


Zpět na Podklady ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků