Webová galerie normálií železničních pozemních staveb

Skutečná železnice, odkazy na fotografie, zajimavá místa, setkání apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Webová galerie normálií železničních pozemních staveb

Příspěvekod milan ferdián » pon 10 říj, 2016 4:37 pm

milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Webová galerie normálií železničních pozemních staveb

Příspěvekod MkTT » pon 10 říj, 2016 4:57 pm

Odkaz mi poslal autor galerie, ale zatím jsem si fotky prohlédl jen zběžně. Je jich tam opravdu hodně...
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: Webová galerie normálií železničních pozemních staveb

Příspěvekod Johny96 » pon 10 říj, 2016 6:31 pm

Jo jo, něco málo jsem posílal, nicméně šlo pouze o nějaké použitelné skeny. Fotky, co jsem pořídil, vesměs použitelné nejsou, zkrátka neumím fotit. V zásadě z toho, co mám na flickru jsou použitelné galerie se jménem "Skeny ***", možná ve fotkách něco bude, ale tak to je spíš pro někoho, kdo se tím chce více prohrabávat. A doufám, že nějak brzo snad doplním některé nekvalitní skeny, tedy až bude zpřístupněno v SOA fond ČD a budu mít na to čas.
Johny96
 
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 13 úno, 2014 8:55 am

Re: Webová galerie normálií železničních pozemních staveb

Příspěvekod hank » pon 10 říj, 2016 7:32 pm

MkTT píše:Chtěl bych také požádat, zda má někdo k dispozici a byl by ochoten poslat normálie OLEG, především výpravní budovy a skladiště, na email mkbuy@yahoo.com.Mirek


Máš ten ÖLEG v úschovně, tady je odkaz:

http://www.uschovna.cz/zasilka/LCYJB9AFI9TCIZ7K-6BK/

Pozor, má to asi 1.5 GB. Stahuj radši hned, než se ti na to vrhnou ostatní. Lze to stáhnout jen 30x :mrgreen:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Webová galerie normálií železničních pozemních staveb

Příspěvekod milan ferdián » pon 10 říj, 2016 8:20 pm

Hospoda a vše je super,ale poštovní domek :?: Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Webová galerie normálií železničních pozemních staveb

Příspěvekod hank » pon 10 říj, 2016 8:31 pm

Filáka pošty přímo na nádraží... běžná věc. Akorát když nebylo místo ve staniční budově, tak postavili budku vedle. 8)
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Webová galerie normálií železničních pozemních staveb

Příspěvekod MkTT » pon 10 říj, 2016 8:36 pm

Díky moc, už je to stažené. Měl bych dotaz k budově označené kourim_drahanovice_hradcovice. V plánu má tato budova půdorys 12x7 m, v jiném vlákně zde na fóru se ale píše:

Těch patrových oelegovských budov se třemi okenními osami a s přistavěným hrázděným skladištěm jsou dva druhy, jeden má půdorys (bez skladiště) 11x11 m, to je právě ta Kouřim, patří sem třeba Žacléř (před přístavbou přízemního bytu pro traťmistra), Čelechovice na Hané, Plaňany, Zásmuky, ten druhý, zdokumentovaný ing. Londinem v jeho sbírce, má půdorys 12x7 m, to jsou Hradčovice, Ronov n. Doubravou, Příkazy, Drahanovice před přestavbou, dávno zaniklá stanice Močovice apod. Kromě toho řada těch staničních budov byla prodlužována většinu o dvě okenní osy, třeba právě ty Drahanovice, Třemošnice, svého času Uherské Hradiště (ale tam byla dnešní budova vystavěna už v r. 1928).

Předpokládám tedy, že se jedná o nepřesnost a tato normálie není pro Kouřim. Nebo se mýlím?
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: Webová galerie normálií železničních pozemních staveb

Příspěvekod hank » pon 10 říj, 2016 9:09 pm

Jo, ta Kouřim je chyba, omlouvám se. V citovaném textu je to správně.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Webová galerie normálií železničních pozemních staveb

Příspěvekod MkTT » úte 11 říj, 2016 8:54 am

Díky moc za upřesnění. Ještě mě k té Kouřimi a obecně k dopravnám OLEG, kde stály budovy 11x11m a 12x7m s hrázděným skladištěm, napadla jedna otázka: Jaké záchody se k nim používaly?
Tyto
Obrázek
nebo tyto?
Obrázek
Či nějaké úplně jiné?
A existují vůbec ještě někde postavené nebo už jsou všechny zbourané?
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: Webová galerie normálií železničních pozemních staveb

Příspěvekod hank » úte 11 říj, 2016 9:22 am

MkTT - k záchodům ÖLEG: Ty druhé jsou z ramzovské dráhy a nevím o jejich použití jinde, ty první jsou ze staré valašské lokálky Hranice - Vsetín a patří k budovám, které jsem ti zatím neposlal, protože tu část archlívu nemám řádně roztříděnou :oops: OK, podívám se, co ještě mám. Z těch dřevěných budek nejspíš už nezbylo nic, na té ramzovské, jestli ještě někde jsou, tak určitě přestavěné k nepoznání.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Webová galerie normálií železničních pozemních staveb

Příspěvekod MkTT » úte 11 říj, 2016 9:35 am

Díky moc, kdybys něco našel bylo by to skvělé. Rád bych přesvědčil jednoho výrobce, aby ke stavebnici ÖLEG výpravní budovy se skladištěm, kterou už dělá, přidal i vedlejší budovy, aby byl k dispozici komplet pro stavbu železniční stanice.
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: Webová galerie normálií železničních pozemních staveb

Příspěvekod hank » úte 11 říj, 2016 11:48 am

Tak v úschovně je další část mého archívu k ÖLEGu, nechtěl jsem zdržovat, tak jsem to tam hodil neroztříděné. Budeš si s tím muset poradit sám :wink: , já teď na to nemám čas. Na ty hajzlíky to moc odpovědí nedává, tak se podívám příště v archívu ŘSD Olomouc, jestli tam k tomu ještě něco nenajdu. Mám v plánu jít tam 19. 10., snad v tom vyšší moc nezabrání - jako už vícekrát - mně ani paní archivářce. :roll:

Odkaz:
http://www.uschovna.cz/zasilka/LCSGPRDR9PU8FRB5-ILC/
- zase lze stáhnout 30x.

Jinak Lhotka a Lešná jsou jedno a totéž. A rozšíření budovy v Horce nebylo podle poslaného výkresu realizováno, byla nakonec rozšířena jinak - viz známá sbírka výkresů ing. Vl. Londina.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Webová galerie normálií železničních pozemních staveb

Příspěvekod hank » úte 11 říj, 2016 1:35 pm

Některé soubory se zřejmě při přenosu poškodily, tak jsem je poslal znovu sem:

http://www.uschovna.cz/zasilka/LCAV4FEXVULFIM4Z-SL9/

Ještě pro ty, kdo s tím chtějí nějak dál zacházet: Zajímavý je výkres kadibudky ze zastávky Lidečko. Je to objekt navržený a postavený už za éry ČSD. Je vidět, že nejlepší c. a k. tradice se u dráhy občas ctily i "za republiky"... :lol: Zvlášť když si to člověk srovná s výkresy objektů téhož určení pocházejících z rýsovacího prkna ing. arch. Dandy, které jsou jen o 10 - 15 let mladší... :mrgreen:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Webová galerie normálií železničních pozemních staveb

Příspěvekod Bw_Ig » sob 15 říj, 2016 6:22 pm

No - oceňuji práci kolegy badatele - no to je výkon hodný tisíců hodin v archivu. A ještě tahat skener! Některé výkresy znám - ale celý balík výkresů ÖNWB nikoliv!
Je to dobře zveřejněné a neznám tuto verzi zveřejnění na Flikru. Akorát - je to jen na dívání, neboť na Flikru nejde soubor stáhnout či uložit - vůbec.
Bw_Ig
 
Příspěvky: 210
Registrován: pát 01 led, 2016 6:10 pm

Re: Webová galerie normálií železničních pozemních staveb

Příspěvekod hank » sob 15 říj, 2016 6:50 pm

Bw_Ig: A proč by to nešlo stahovat? V pravém dolním rohu je ikona šipky směřující dolů. Když se na ni najede myší, ukáže se text "download this foto". Klik - a je to. :wink:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

PředchozíDalší

Zpět na Podklady ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků