Jka na madla a podobné drobné díly

Práce s modely, povrchová úprava, patinování modelů, použití barev apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Jka na madla a podobné drobné díly

Příspěvekod dnovy » pát 29 srp, 2014 10:04 am

Ahojte, jakým lepidle a jakým postupem nejlíp lepit drobné díly , např. jako madla dveří u Bai vozů. Já to chtěl zkoušet uhu lepidle s jehlovým aplikátorem ale ten pro tyto případy dávkuje hodně. Tak jsem si zkoušel dát kapku uhu lepdla na podložku, do tý pak konec toho madla namočit. Zde je úspěšnost tak 50-50, občas je ho i tak hodně a vytlačí se z dolíku a jindy zase málo...

Existuje nějaká lepší cesta?

Dík
dnovy
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 29 lis, 2009 12:13 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Jka na madla a podobné drobné díly

Příspěvekod BohousP » pát 29 srp, 2014 10:15 am

Kapku lepidla na podložku a pak špičkou špendíku (jehly, tenkým drátkem). Chce to natrénovat někde na nějakém odpadu ...
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2927
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Jka na madla a podobné drobné díly

Příspěvekod Petr Zatrepalek » sob 30 srp, 2014 8:01 pm

Presně jak píše kolega. Nejjednodušší metoda je ale mít díru zkrz a ne jen "zahloubení" - pak to zevnitř (rubové strany) kastle/stěny baráku zakápneš lepidlem. Při aplikaci přímo do "díry" z lícové strany vždy hrozí že se nemusíš trefit, lepidlo ti jako na potvoru steče vedle, dáš ho moc a při zastrkávání madla ti "vybublá" ven kolem madla, a hlavně ti v okolí díry může udělat bílou "mlhu"...

Pokud lepíš na tupo /bez díry pro madlo - díl namočím lehce do kapičky vteřinového lepidla /hustý vteřínák HVP model/ co mám na plastovém víčku od kelímku, a hned přebytečné lepidlo otřu rychlým "šoupnutím" dílu po hraně toho víčka - vyhnu se tak oblemcání okolí lepeného spoje příliš velkým množstvím lepidla na modelu...

Pokud je to madlo plastový - vykašli se na vteřinák!!! Sežen si "Tamiya extra thin cement" lepidlo - má tenký šteteček, rychle zasychá a hlavně dělá pevný spoj na bázi "svařování" plastu...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Jka na madla a podobné drobné díly

Příspěvekod vorisekml » úte 02 zář, 2014 1:13 pm

Všechno lepím chemoprénem, je pružný, pokud něco upatlám /trošku upatlám, tnz. že tam toho chemoprénu není kilo/ tak jde špičatým párátkem navinout na špičku zpět. Já chápu že pro někoho může být velký problém nalepit madla, ale tak to raději vy- méně zkušení raději nelepte. Je lepší mít model bez madel, než ho mít upatlaný od lepidla. U Bai je potíž s dynamem na podvozku to dělá potíže i mě, pokud na dynamu neudělám úpravy tak nepasuje do výřezu na podvozku nebo se vyšine směrem vzhůru.
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: Jka na madla a podobné drobné díly

Příspěvekod dnovy » úte 02 zář, 2014 5:04 pm

vorisekml píše:Všechno lepím chemoprénem, je pružný, pokud něco upatlám /trošku upatlám, tnz. že tam toho chemoprénu není kilo/ tak jde špičatým párátkem navinout na špičku zpět. Já chápu že pro někoho může být velký problém nalepit madla, ale tak to raději vy- méně zkušení raději nelepte. Je lepší mít model bez madel, než ho mít upatlaný od lepidla. U Bai je potíž s dynamem na podvozku to dělá potíže i mě, pokud na dynamu neudělám úpravy tak nepasuje do výřezu na podvozku nebo se vyšine směrem vzhůru.


Jako zase když to nebudeš lepit tak ten model nebude ono a nenaučíš se to.... Je fakt, že když to trošku pocintáš tak se to dá ještě spravit patinou:-)
dnovy
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 29 lis, 2009 12:13 pm
Bydliště: Prostějov


Zpět na Modelářské techniky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků